HC Geus Okna Kladno – BK Mladá Boleslav 2:1 PP

Boleslavským hokejistům nejenže se vzdálilo předkolo play–off, ale pomalu se musí dívat také za sebe.

Kladno dostal do vedení gól Horny ze čtvrté minuty, jemuž vedle Frolíka přihrával i Gengel, pro nějž to byl vůbec první extraligový bod v životě. Ladislav Gengel posílil Kladno z prvoligového Vrchlabí, do něhož přišel v roce 2007 paradoxně z Mladé Boleslavi.

Ač měli domácí častěji výhodu přesilovek, nenakládali s nimi dobře. Naopak mohli být rádi, že je z brejku nepotrestal Fabuš. Hosté hráli v přesile jednou a jistého Kopřivu, který se vrátil mezi tři tyče, pořádně provětrávali.

Kladno se po první přestávce ale přece jen dočkalo využité početní výhody. Z Kasíkova vyloučení ze závěru úvodního dějství těžil ránou švihem Eberle. Posléze ještě Bělohlav golfákem snad ze tří metrů málem poškodil tyčku Schwarzovy svatyně. Boleslavský gólman byl ústřední postavou druhé části a nebýt jeho zákroků, nemuselo být Lehikoinenovo nahození během přesilovky, které skončilo až v síti, kontaktním gólem.

Když už byl Schwarz překonán, pomohla mu opět konstrukce. Poté, co jeho spoluhráči v posledním dějství nepřetavili ve vyrovnání dvě přesilovky, zazvonily během chvíle o tyčky střely Bělohlava a Valského.

A opět za to domácí zaplatili. Boleslavským totiž v závěru vyšla power-play, 49 vteřin před koncem vyrovnal Sýkora!

Středočeské derby tak nabídlo třetí prodloužení v řadě. A na rozdíl od předešlých zápasů se v něm rozhodlo. Dvaačtyřicet vteřin před koncem zažehnal hrozící oblíbenou boleslavskou disciplínu kapitán Pavel Patera.

Jiří Šejba, Boleslav: Domácí byli v první třetině lepší, zatímco my jsme ji odehráli pasivně. Až za stavu 2:0 jsme soupeře zaskočili aktivním napadáním a podařilo se nám snížit. Dá se říct, že v závěru druhé části jsme meli šance na vyrovnání. Třetí třetina byla vyrovnaná a měli jsme v ní štěstí štěstí při tyčkách. Škoda naší chyby v prodloužení, která nás připravila o penalty, bylo by to spravedlivé.

Petr Kasík, Kladno:
Do prvního inkasovaného gólu jsme si vypracovali hodně šancí, když jsme pak udělali v našem oslabení chybu soupeř nás zatlačil. Myslím, že jsme ztratili bod.
Branky a nahrávky: 4. Horna (Frolík, Gengel), 22. Eberle (Kuchler, Stieler), 65. Patera (Kameš, Kaberle) – 35. Lehikoinen (Fabuš), 60. Sýkora (Král, Macho).

Rozhodčí: Svoboda, Souček – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2146.

Kladno: Kopřiva – Kameš, Kaberle, Trončinský, Dlouhý, Procházka Libor, Šmach – Eberle, Patera, Procházka Martin – Bílek, Kalla, Valský – Bělohlav, Stieler, Kuchler – Horna, Gengel, Frolík – Čurilla.

Mladá Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikoinen, Šterbák, Jiruš, Kasík, Duben, Frolo – Sup, Král, Pabiška – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Handlovský, Gajovský, Bahenský.