Kladno/ Po šesti vyhraných zápasech přišla první porážka hokejistů v novém roce

18.1.2009

Kladno - Mladá Boleslav Foto: Josef Procházka

Geus Okna Kladno – BK Mladá Boleslav 4:3

Dvě šťastné trefy Tomáše Horny v úvodu druhé třetiny nasměrovaly hokejisty Kladna k mimořádně důležitému vítězství nad Mladou Boleslaví. Jenže domácí náskok 3:1 v poslední třetině ztratili, když vyrovnávací trefu dostali dokonce ve vlastní přesilovce. Horna ale udeřil ještě jednou, v čase 58:03!

Kladenské publikum ve 3. minutě jen zahučelo, když ruská posila hostů Kazionov nalajnovala příhru Sýkorovi a ten zasunul puk do odkryté klece. Domácím pomohly k vyrovnání Budějovice. Nevěříte? Právě ty sebraly Boleslavi brankáře Cháberu (však se také hráčský agent Henyš mezi novináři řádně rozčiloval) a jeho náhradník Šindelář a musel propadat hanbou za vyrovnání, které obstaral ranou z úhlu Novák.

Kladno uklidnily dvě trefy Horny z úvodu druhé části, jenže následný tlak už nikdo nezúročil a Boleslav se ve třetí části zvedla. Nejprve David Vrbata snížil a Richard Král v dokonce ve vlasním oslabení srovnal.

Vypadalo to na dělbu bodů, ale Horna byl proti a po akci Frolíka s Kallou ze vzduchu udeřil potřetí.

„Těžko se zápas hodnotí. Po skončení druhé třetiny jsme to viděli jako ztracený zápas, přesto jsme srovnali, ale v závěru jsme školáckou chybou zkušených hráčů, jmenovitě Padělka, dostali čtvrtý gól,“ řekl zklamaný kouč Boleslavi Jaromír Šindel.

Branky: 14. Novák (Mrázek), 22. Horna (Frolík), 24. Horna (Novák, Mrázek), 59. Horna (Kalla, Frolík) – 4. Sýkora (Kazionov), 43. D. Vrbata (Bauer), 50. R. Král (Kočí).

Rozhodčí: Hradil – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:8, bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 2954.

Kladno: Kopřiva – Hájek, Nádašdi, Pavlas, A. Novotný, Hořava, Trončinský – Diviš, Patera, Bělohlav – Novák, Kuchler, F. Mrázek – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Čurilla, Stieler.

Mladá Boleslav: Šindelář – Hunkes, J. Novák, Bauer, Kočí, Čížek, Mocek – Nouza, Král, Handlovský – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras – Boháč, Pšurný, Padělek – Kazionov, Sýkora, Benda.

Autor: Rudolf Muzika

18.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.