Brno - Jestli bod v kvalifikaci o první ligu v Brně Benátkám stačí, ukáže další průběh.

5.4.2008 2

Ilustrační fotoFoto:

Technika Brno – Benátky 4:3 PP

V brněnské hokejové hale dětí a mládeže bylo v pátek sehráno v rámci 3. kola kvalifikace o 1. hokejovou ligu utkání mezi domácí Technikou a Benátkami. Hosté šli do vedení po kulišárně Roda, domácí poté vždy dotahovali a když už se zdálo, že hosté vyhrají tři body, tak v 58. minutě vyrovnal brněnský David Šebek.

V prodloužení rozhodl vydařenou střelou obránce Kučírek. Pro Benátky kvalifikace pokračuje ve středu 9. dubna v Chrudimi.

Branky a nahrávky: 7. Martinák (Kučírek, P.Šebek), 43. Martinák (Šurek), 58. D. Šebek (P. Šebek), 63. Kučírek (Korotvička) - 3. Rod (Cunik), 10. Mácha (Tondr), 52. Malý (Weiss, Skořepa). Rozhodčí: A. Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 410. Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1 – 1:0.

Benátky: Barek – Beránek, Tondr, Nedbal, Gajda, Cunik, Svoboda, Ton, Protivný - Zajíček, Rod, Jakeš, Skořepa, Malý, Stehno, Mácha, Kadeřábek, Weiss, Kristek, Švagrovský, Mrňa.

Už po dvaceti sekundách mohli jít domácí do vedení, Korotvička ale sám před Barkem svou šanci prohospodařil. O pár chvil později ujel Sedláček, ani on však nedokázal dostat puk do benátecké brány. Ve 3. minutě zafungovalo pravidlo nedáš - dostaneš. Tomáš Rod zpoza brány velice chytře nahodil puk na Chávátala, který si jej chráničem srazil do brány - 0:1.
Vyrovnávací gól přišel hned v 7. minutě. Při vyloučení Gajdy pálil od modré čáry Kučírek, hostující gólman kotouč vyrazil přímo k Martinákovi, který neměl problém zakončit - 1:1.
Tondr poté nahazoval kotouč na Chvátalovu bránu, ten jej nedokázal pokrýt a z přesné dorážky těžil nikým neobsazený Ondřej Mácha - 1:2.
Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Mrňa, který však přestřelil. V 18. minutě Zapletal z mezikruží trefil tyč Barkovy klece!
Další průběh utkání byl na šance spíše skromný. V závěru druhé části hráli Brňané hned dvě oslabení a v nich hostující tým rozjel několik kolotočů před domácí bránou. Blízko ke skórování měl Gajda i Mácha, jenže jim chyběla přesnější muška.
Závěrečné dějství začalo Brno velmi dobře a Martinák vyrovnal – 2:2.
Díky velice nepřesnému rozhodčímu Jeřábkovi dostali možnost domácí ve 46. minutě přes 40 vteřin trvající přesilovku 5 na 3, tu ale naštěstí sehráli velmi zle.
V 52. minutě se domácí ocitli na pokraji zoufalství. Nečekaně však přišlo vyrovnání. Při hře 4 na 4 dostal přihrávku před bránu David Šebek a střelou do růžku upravil na 3:3.
Hrát se tedy muselo prodloužení. Hned v úvodu mohl vstřelit vítěznou branku Mácha, ale štěstí mu nepřálo, a proto uhodilo na druhé straně. To netrvalo ani tři minuty, protože Richard Kučírek v jízdě napřáhl a Barkova lapačka na jeho pokus nezareagovala, bylo rozhodnuto - 4:3.

5.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 2

Děti z divadelního tábora navštívili ranč na Blatech.
39

OBRAZEM: Pohádkový statek na Blatech: Chovají zde i lamy alpaky

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

Českolipsko – Celní správa, dopravní i říční policie a toxi tým se o víkendu zaměří na návštěvníky festivalu Mácháč. Nebudou chybět ani hlídky se samopaly.

V cestě za prvním triumfem stojí Liberec

Mladá Boleslav – Už to zlomte! Fotbalisty Mladé Boleslavi čeká zítra čtvrté kolo HET ligy, před domácími fanoušky přivítají Liberec. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina mladšího už nutně potřebují zabrat, prožívají totiž jeden z nejhorších startů za poslední léta.

Letní projekce nevymizely, promítalo se i v historické faře

Boleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Letní kina, jejichž projekce patřily dlouhá desetiletí k prázdninové zábavě, pomalu zanikají. Může za to nezájem lidí, ale i technická náročnost, která zamezuje provozovatelům promítat nové filmy. Přesto se o prázdninách ve Středočeském kraji stále najdou místa promítání pod širým nebem, kde se lidé baví.