BARÁŽ O HOKEJOVOU EXTRALIGU: Mladá Boleslav - Ústí 4:3 po prodloužení

Mladá Boleslav - Sledovali jste on-line přenos ze čtvrtého dějství bitvy o hokejovou O2 extraligu. Mladá Boleslav porazila Lvy z Ústí nad Labem 4:3 v prodloužení. Stav série hrané na čtyři výhry je nyní 3:1 pro Mladou Boleslav.

17.4.2008 1

Hokejová baráž mezi Mladou Boleslaví a Ústí nad LabemFoto: František Stýblo

Dnes večer se s vámi loučíme, děkujeme za pozornost a těšíme se na další setkání při příštím on-line přenosu.

Dle dohody s našimi kolegy z Ústeckého deníku budete moci i tento duel sledovat živě v přímém přenosu zde na webových stránkách Boleslavského deníku.

Domácí tým vyhrál 4:3 v prodloužení a v sérii hrané na čtyři výhry se ujal vedení už 3:1 a má mečbol. Týmu koučů Petra Kaňkovského a Lea Gudase k postupu chybí už jen jediné vítězství. Série se nyní přesouvá zpět do Ústí nad Labem, kde se bude hrát další duel v sobotu 19. dubna.

Mladá Boleslav slaví! Stadion je v pravé extázi.

Drábek našel Krále a ten předložil Gombárovi, který zblízka protlačil puk pod Zikmundem. Ústeckému gólmanovi nepomohl ani bravurní rozklek

68:22 - tak to byla fantazie! Úžasná kombinace jak za dob legendární sovětské první pětky!!!!!!

góóól!!!!!! DOmácí vyhrávají 4:3 v prodloužení!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

68:07 - PUk u Růžičky, bude se u něj vhazovat

Běží 68. minuta

Drama pokračuje

Brejk Boleslavi, Král to myslel skvěle, ale na Sýkoru puk neprošel

66:04 - Šebesta zalehl puk v útočném pásmu a získal cenné vteřiny, vhazovat se bude ve středním pásmu

65:43 - ještě minutu bude hrát Boleslav ve třech

Němečkova rána vedle, předtím výtečně pálil Hovorka, jeho ránu Růžička vyrazil betonem

Skvěle sehrané od hostů, ale Růžička si s dělovkou Hovorky poradil

Domácí Sýkora dostává dvě minuty za hákování a hosté budou hrát ve 4 proti 3

64:37 - Ústí šlo do brejku, Čaloun nacházel Hořavu, ale ten byl v šanci faulován

Jinak prodloužení se hraje 4 na 4, zpočátku se ale hrálo 5 na 4, protože Handlovský byl vyloučen v čase 59:59 a podle pravidel se tedy musela dohrát přesilovka z normální hrací doby.

63:07 - Růžičkova branka nevydržela nápor těl hokejistů a skácela se, přerušená hra

Únava jako by neexistovala

Hraje se s nasazením, hráči bojují o každý milimetr ledu!

Domácí v plném počtu

62. - Sýkora málem využil hrubky Zikmunda při rozehrávce, ústecký gólman chybu skluzem napravil

60:01 - prodloužení začalo!

Ovšem POZOR! Domácí budou pouze ve čtyřech. V samém závěru třetí třetiny Handlovský fauloval a nabídl tak soupeři ohromnou výhodu do čtvrté části zápasu.

20.23 - Tak za chvíli vypukne dramatické prodloužení, hráči se soukají na led.

Zatím jsou však hráči stále v útrobách stadionu

Rolba vyžehlila ledovou plochu a prodloužení může začít

Mladá Boleslav - Ústí n. L. 3:3, bude se prodlužovat

Na led vyjíždí rolba, hráči odcházejí do šaten.

60:00 - konec třetí třetiny, bude se poprvé v sérii prodlužovat!

Ofenzivní smršť Ústí končí Hovorkovou dorážkou, ale Růžička odolal.

Buly u Růžičky

59:29 - Ústí v drtivém náporu, Šagát předložil Čalounovi, jeho střelu Růžička vyrazil

Běží poslední minuta třetí třetiny

58:48 - Domácí v plném počtu

58:41 - vhazuje se před Růžičkou

Ústí svírá domácí v pásmu, Růžička vytáhl excelentní zárok proti Čalounovi. Chytil mu bekhendovou ránu

Sýkora šel málem do brejku, ale nezachytil kotouč

Domácí opět vyhazují

57:09 - Kotouč skončil mimo kluziště

Dvě minuty do kocne přesilovky Ústí

Domácí bojují, Ústí se nemůže dostat do tradičního přesilovkového vzorce

Atmosféra tady graduje, hala povzbuzuje svůj tým, nelíbí se jí výroky rozhodčího, není slyšet vlastního slova

55:47 - Růžička teď podržel spoluhráče famózním zákrokem

To budou složité okamžiky pro domácí tým, Ústí je ve velké výhodě

Potvrzeno, Drábek dostává dvě plus dvě minuty

Hosté se dožadují vyššího trestu, faulovanému Šagátovi teče krev

54:46 - Boleslav se teď musí soustředit zase na defenzivu, vyloučen byl Drábek na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí

54:18 - hala šílí, domácí se dostávají z útlumu, vysvobodil je obránce Richard Bauer. Jeho nápřah byl ohromující, puk skončil v šibenici. Asistenci si připsal Král.

góóól!!!!! vyrovnáno 3:3, Bauer vyslal dělovku od modré!

Hosté hrají v početní výhodě, vhazuje se před Růžičkou

51:23 - trestná lavice se zaplnila, dvě minuty dostal domácí Lukáč za faul loktem, hostující Novotný vyfasoval deset minut osobní trest

50:45 - Šagát po dokonalé spolupráci s Kloboučkem trefil růžek Růžičkovy branky, byla to zatím nejhezčí akce zápasu

góóól, hosté otáčejí zápas!!! 2:3

51. - i domácí už jsou kompletní

49:59 - pokus V. Nováka Růžička kryl

50. - hosté v plném počtu, zahrají si krátkou přesilovku

Do třetí třetiny už nenastoupil domácí obránce Robert Schnabel. Jeho zranění ruky je zřejmě vážnější.

48:24 - síly na ledě se srovnají, domácí Fiedler jde na dvě minuty na trestnou lavici, držel soupeři hokejku

47:50 - Domácí si zahrají další přesilovku, vyloučen je na dvě minuty ústecký Janků za sekání

Zápas se hraje ve velkém tempu a před skvělými diváky

Ano, rozhodčí se shodli po krátké konzultaci na tom, že to branka nebyla, koutouč se odrazil od horní tyčky, ale rána to byla výstavní

47:25 - POZOR, po ráně Handlovského se za bránou rozsvítilo červené světlo, ale gól to nebyl

Po komerční přestávce se vhazuje před Zikmundem

Hostující kotel slaví a zpívá chorály, domácí ale nezůstávají pozadu, atmosféra je dnes v Boleslavi opět báječná

Že bychom se poprvé v sérii dočkali prodloužení?

45:37 - Vágner vypálil od modré, kotouč se zatoulal před Růžičku a tam jej v pádu našel Hovorka s svým druhým dnešním gólem srovnává na 2:2

góóóól, je vyrovnáno

domácí v plném počtu

teď se domácí vysvobodili

krutý zámek, před Růžičkou se tvrdě bojuje

Hosté sevřeli domácí tým

43:11 - hosté budou hrát přesilovku, vyloučen domácí Bauer na dvě minuty za krosček

Závar před Zikmundem, ten vše vyřešil a puk přikryl.

Gombár ve velké šanci nedal!

27 vteřin přesilovky domácích je pasé, hosté v plném počtu

40:01 - začala třetí třetina

19.22 - Za dvě minuty začne třetí třetina

Třetí část začnou domácí s výhodou jednoho muže v poli, po vyloučení Pazourka na 5 minut plus do konce utkání mají z pětiminutové výhody k dobru ještě 27 vteřin

40:00 - konec druhé třetiny, Mladá Boleslav vede 2:1

Běží poslední minuta druhé třetiny

Po zákroku nedorosta u mantinelu zůstal ležet na ledě Mikulík, ale hned vstal, hra je přeušena, vhazování před Růžičkou

daloší vyhození, Boleslavi se nedaří kombinace, za celou přesilu zatím vystřelili jen jednou

Pokračuje přesilovka domácích, zámek ale nevyužili, hosté se osvobodili vyhozením

měl by být v pořádku

Petr Hořava leduje tvář

36:52 - Hořava vstává, stadion mu tleská, byla to tvrdá rána, zřejmě do tváře, není naštěstí vidět krev

na led zamířil lékař, Hořava leží na ploše

Tvrdá rána beka Jindry, Hořava ji schytal do obličeje

Lukáč na modré nezpracoval přihrávku, domácí jsou z pásma

Pazourek už si nezahraje, dostal trest na 5 minut plus do konce utkání

Schnabel odjel na střídačku držíc se za ruku, uvidíme, jak vážný jeho stav bude

35:27 - Po klidné pasáži přichází nevybíravý faul Pazourka na Schnabela u hrazení!!!

Icing, vhazování před Růžičkou

Hosté jsou v plném počtu

33:38 - velká šance domácích, Zikmund v pádu chytil kotouč, který obloučkem letěl do branky

První domácí lajna neuspěla, střídání stráží

32:20 - a hosté jdou do oslabení, dvě minuty za nebezpečnou hru loktem dostává Róbert Krajči

Dnešní bitva je opět vyrovnaná, pro hokej je dobře, že ani jeden ze soupeřů nevede výraznějším rozdílem

Oba týmy v plném počtu

30:30 - Růžička musel zasahovat, Ústí po vstřelené brance šlape

31 - ostrý zákrok Handlovského na Zemana, bez trestu

29:12 - u hostů vyloučen Jan Čaloun na dvě minuty za nedovolené bránění, u domácích Václav Eiselt za hrubost, hraje se 4 na 4

ataku se nevyhnul ani brankář Růžička, který po Hovorkově brance přišel o dlouho neprůstřelnost, Severočeši jej zřejmě chtějí rozhodit

29:12 - a ostří se i na ledě!!!!! bude se vylučovat po několika potyčkách

Probudili se i hostující fandové, atmosféra graduje

Autor branky Hovorka si vysloužil hněv publika, protože nesportovně cosi pokřikoval směrem ke gólmanu Růžičkovi

27:59 - góóól!!! Ústí snižuje, Hovorka tečoval Šagátovu střelu, která zapadla Růžičkovi do kouta branky

hosté v plném počtu

26:59 - teď přece jen šance , Král vtipně přenechal Gombárovi, ten ale Zikmunda z kruhu neprostřelil

Boleslavi ani nevyšla rozehrávka, icing, hra se stěhuje před Růžičku

Hosté se srdnatě brání a vyhazují kotouče, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu

25:20 - domácí budou hrát přesilovku, vyloučen Novotný na dvě minuty za držení

25:03 - gajovský se individuálně parádně uvolnil, ale místo střely, kterou Zikmund chytil mohl volit přihrávku na volného handlovského

24:37 - domácí kapitán Král při dorážce nechtěně upadl na gólmana Zikmunda, strhla se mela, ale rozhodčí vylučovat nebude, vše se rychle urovnalo

Kolafa v tísni vyhodil, icing, vhazuje se před Růžičkou

21:49 - tvrdý zákrok Hovorky na Lukáče, bude oceněn dvěma minutami, hraje se 4 na 4

20:58 - Boleslav se bude bránit, vyloučen byl na dvě minuty Václav Eiselt za podražení

20:25 - Obránce Drábek propálil vše před sebou a samou radostí se pověsil na mantinel a slaví s diváky! Asistence Tomáš Sýkora

Góóól! Tak to byla rychlost! Boleslav vede 2:0!

Ústí se snažilo založit útok, ale puk Hovorkovi utekl, zakázané uvolnění

20:01 - začala druhá třetina

Za dvě minuty začne druhá třetina, hráči už začínají znovu kroužit na ledě.

A totéž jsme udělali i u sestavy Mladé Boleslavi.

POZOR! Upravili jsme sestavu Ústí podle rozestavení tak, jak jednotlivé pětky nastupovaly v první třetině.

U tohoto článku už najdete v multimediální galerii i aktuální exkluzivní videozáznam z nástupu hráčů na led!!!

Rozhodčí ještě umravňuje hráče při společném odchodu do kabin

20.00 - Skončila první třetina. Boleslav - Ústí 1:0

19.31 - Zákrok na Eiselta posouzen jako čistý

19.04 - Drábek pálí od modré, ale Zikmund je připraven

18.15 - Nouza nastřeluje pouze lapačku ležícího Zikmunda. Následuje drobná strkanice

17.17 - Janků zlomil Gombárovi hokejku v souboji u hrazení a dostal 2 minuty za sekání

16.14 - Eiselt zachytil vyhození a pálil na branku. Zikmundova lapačka byla na místě

15.07 - Nebezpečná střela Gombára těsně mimo

14.48 - Ústí pokračuje v zámku

14.06 - Domácí hrají v plném počtu

13.38 - Domácí opět vyhazují

12.53 - V oslabení nahodil puk na Zikmunda Boháč a způsobil tak brankáři komplikace

12.25. - Na ledě ústecká formace Krajčí, Čaloun, Nedorost v obraně Hořava a Novotný

12.04 - 2 minuty držení - Mazanec oslabuje Mladou Boleslav

11.33 - Kolafa je na ledě, domácí přežili oslabení bez úhony. Hosté si nevytvořili žádnou větší šanci

10.44 - Boleslav drží Lvy mimo svoje pásmo

10.02 - Hosté jsou v plném počtu. Opět hrají přesilovku, ještě 1.30

9.09 - Ústí nastřeluje na Růžičku, ten puk raději přikryl

8.02 - Růžička kryje střelu od modré a V. Nokák byl příliš důrazný. 2 minuty za sekání. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách

7.31 - Tak to budou 4 minuty! 2 + 2 minuty

7.31 - Boleslav bude hrát v oslabení. 2 minuty si odpočine Kolafa za hru vysokou holí

7.19 - Goooool! Václav Eiselt doráží střelu Mikulíka 1:0

6.48 - dvě velké šance Nouzy, ale z blýzka brankáře nepřekonal

6.16 - překonaného Zikmunda zastoupil na brankové čáře Čaloun

5.48 - domácí se nemůžou usadit v útočném pásmu

4.56 - domácí budou hrát přesilovku, vyloučen V. Novák za hákování

5. - Ústí se dostalo do tlaku, další šancí nevyužil kapitán Václav Novák.

4. - Krajčí byl sám před Růžičkou, ale nedal!

byl to Nikola Gajovský, ale už je zdá se v pořádku.

Pozor, zranění jednoho z domácích hráčů, který zůstal ležet na ledě

Teď se ale nepovedla rozehrávka, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Růžičku, fantoma úterního zápasu.

Domácí začali aktivně, mají kotouč pod kontrolou

Zikmund famózně chytil jeho nájezd.

0.50 - Domácí mohli opět parádně začít. Jenže velkou šanci spálil Šebesta po Králově výzvě.

Do branky Ústeckých Lvů se nakonec postavil Jiří Zikmund, Petr Přikryl, který v minulém duelu střídal už po první třetině pro slabší výkon, zůstal na lavičce.

17.30 - DUEL PRÁVĚ ZAČAL!!!

17.30 - vše je připraveno, utkání může začít

17.29 - a už jdou domácí, stadion bouří!!!

17.28 - napřed ale nastupují hosté, hala píská

17.27 - vše je připraveno k nástupu hráčů na led, sličné roztleskávačky vytvořily uličku pro domácí borce

17.23 - Zlatopramen Arena je opět solidně zaplněná, znovu by mělo být vyprodáno

17.23 - na ledě už krouží rozhodčí. Jako hlavní budou pískat Kubeš s Minářem, na čárách budou asistovat Svoboda a Bejček.

17.22 - Podle našich informací došlo v týmu Ústí oproti úternímu utkání ke dvěma změnám, obě jsou v útoku. Mrázka nahradil Róbert Krajči, režisér výhry Severočechů v prvním utkání série, a Káňu vyměnil Martin Novák.

Zahajovací sestavy:

Mladá Boleslav: Růžička - Bauer, Schnabel, Drábek, Lukáč, Kolafa, Mazanec, Mocek, Jindra - Nouza, Král, Gombár - Fiedler, Boháč, Šebesta - Sýkora, Mikulík, Eiselt - Gajovský, Rod, Handlovský. Trenéři: Petr Kaňkovský, Leo Gudas.

Ústečtí Lvi: Zikmund - Zeman, Evan, Novotný, Hořava, Pojkar, Vágner, Němeček, Zápotočný - Klobouček, Šagát, Hovorka - Krajči, Čaloun, Nedorost - Hašek, Pazourek, Janků - Špirko, M. Novák, V. Novák. Trenéři: Jan Votruba, Vladimír Evan.

17.18 - za několik okamžiků vám nabídneme zahajovací sestavy obou soupeřů

17.17 - Ve Zlatopramen Areně čekáme na úvodní buly, které jako tradičně proběhne v 17.30 hodin.

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

KRÁTCE: Čarodějnice uzavřou dráhu

Bakov nad Jizerou – Oblíbená in-line dráha v areálu bakovského Volnočasového areálu bude v neděli 30. dubna od 12 hodin uzavřena. Bruslaři si budou muset sportovní aktivity naplánovat buď na dopolední hodiny, nebo vyzkoušet jiné místo.

Audit Deníku: Nové dálnice: Za čtyři roky 33,4 kilometru

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Když stavbaři v roce 1984 poprvé kopli do země a začali u Trmic stavět budoucí dálnici D8, bylo stávajícímu ministru dopravy 25 let. Asi by si tehdy Dan Ťok nepomyslel, že uplyne dalších 32 let a bude to právě on, kdo s dalšími politiky v prosinci 2016 přestřihne pásku a uvede do provozu poslední zbývající 16kilometrový úsek autostrády, která Česko spojila s Drážďany a Berlínem.