Chomutov - Čtvrtý zápas hokejové baráže pro sebe urvala Mladá Boleslav v nájedech.

21.4.2012

Baráž, 4. zápas: Piráti Chomutov - BK Mladá BoleslavFoto: Deník/Jan Vraný

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3 SN

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve čtvrtém utkání baráže o extraligu Chomutov na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech a vyrovnali sérii na 2:2. Duel rozhodl Milan Mikulík, který se mezi střelce zapsal i v normální hrací době. Baráž pokračuje v neděli na ledě Mladé Boleslavi.

Úvod zápasu patřil stejně jako o čtyřiadvacet hodin dříve domácím a mladoboleslavský gólman Hübl se rozhodně nenudil. Čisté konto udržel do 9. minuty, kdy jej v druhé přesilové hře duelu překonal po Procházkově přesné přihrávce obránce Havíř.

Středočeši poprvé vážněji zahrozili při Gajovského vyloučení, závar před chomutovskou brankou ale gólem neskončil a zbytek první třetiny se hrál zcela v režii Pirátů. Své vedení ale zvýšili pouze na 2:0, když Gajovský proměnil trestné střílení nařízené za Chaloupkův faul.

V druhé části ale hosté svou hru zlepšili a brzy se jim podařilo i snížit, když brankáře Řehoře překonal střelou na vyrážečku Mikulík. Následně Mladá Boleslav dostala výhodu přesilové hry čtyři na tři a využila ji k vyrovnání, o které se postaral Balaštík. Domácí marně protestovali, že rozhodčí měli předtím přerušit hru po souboji Hromase s Tomasem.

Domácí ztráta vedení nedeprimovala, měli opticky více ze hry, do šancí je ale pozorně bránící soupeř nepouštěl. Šance dostat se do vedení měly oba týmy v přesilovkách, oba brankáři byli ale pozorní.

Hübl se například vyznamenal při Pavlasově střele, na druhé straně v dobré pozici přestřelil Nouza. Taktická bitva pokračovala, a když v posledních sekundách skončil Jírův pokus na tyčce, muselo se prodlužovat.

V nastavené desetiminutovce rozhodčí nejprve „pustili“ několik zákroků na hraně, ale v 68. minutě vyloučili domácího Krafta a následně i Balaštíka. Oba týmy si tak vyzkoušely krátkou přesilovku čtyři na tři i hru tři na tři. O vítězi ale nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil jen Mikulík.

Autor: Jaroslav Bílek, ČTK