Benátečtí hokejisté jdou do play-off z prvního místa

Děčín/ Hokejisté Benátek dokázali vyhrát v posledním utkání základní části II. ligy.

28.2.2008

Hokejisté Benátek nezaváhali ani v posledním utkání základní části II. ligy a vyhráli v Děčíně.Foto: František Stýblo

HC DĚČÍN – HC BENÁTKY 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Benátečtí hokejisté vyhrály poslední zápas před vyřazovacími boji v Děčíně 4:2 a ukončily základní část na prvním místě skupiny Střed se ziskem 86 bodů. To je vůbec nejvíc z celé druhé ligy. V Děčíně se za Benátky trefili Jiří Kristek, Tomáš Kadeřábek, Martin Ton a Martin Mařík. Klub od Jizery zahájí play-off o víkendu. Na domácím ledě přivítá v sobotu a v neděli od 17 hodin HC Junior Mělník.

Hosté chtěli na děčínskem ledě vybojovat alespoň bod a tento úkol více než splnili. Už v úvodní části získali dvoubrankové vedení a zápas dotáhli po zásluze do vítězného konce. Nejprve sice Mácha ještě zazvonil na břevno děčínské branky. Ve 14. minutě se už ale skóre poprvé měnilo ve prospěch hostí. Na přihrávku Kubišty si u tyče počkal Kristek a bylo to 0:1. Pojistku přidali Benátečtí v samém závěru úvodního dějství. Po přihrávce Skořepy si zpoza branky vyjel Kadeřábek a „uklidil“ puk podruhé do děčínské sítě.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky stačilo svěřencům trenéra Luďka Škalouda pouhých jedenáct sekund po zahájení hry k tomu, aby znovu udeřili. Asistenci si připsal Mácha a gólový zápis po tvrdé střele obránce Ton. Až ve 25. minutě se prosadili také domácí. Sádovský zblízka snížil na dvoubrankový rozdíl. O tři minuty později se ovšem znovu radovali Benátečtí. To děčínské obraně ujeli Jakeš s Maříkem, vyměnili si puk a posledně jmenovaný s přehledem zavěsil.

Třetí část nabídla jedinou trefu do černého. Ve 46. minutě upravil na konečných 2:4 nechytatelnou dělovkou Chvátal. Víc už hosté, se skvěle chytajícím Barkem (ten se v zápase hned několikrát svými zákroky vyznamenal a benátecké mužstvo výrazně podržel) domácímu celku nedovolili a vítězství si s přehledem udrželi.

„Cíl byl pro nás jednoznačný. Uhrát alespoň jeden bod, abychom vyhráli skupiny a měli tak vlastně výhodu pro nasazení do play-off. Myslím si, že jsme to splnili na sto procent. Získali jsme body tři. Na naší hře by se jistě nějaké drobné kazy našli. Myslím si ale, že hráči skutečně hráli s nasazením odpovídajícím snaze po třech bodech. To bylo důležité,“ pochvaloval si po skončení utkání na děčínském ledě benátecký trenér Luděk Škaloud.

Spokojen s prvním místem byl také prezident klubu PhDr. Bohumil Bartoň: „Je to nesporně obrovský úspěch benáteckého hokeje. Splnili jsme první část, teď je před námi ta druhá, tedy play-off. Chtěli bychom předvádět co nejkvalitnější hokej a přilíkat do hlediště co nejvíce lidí. Domnívám se, že toto mužstvo si to zaslouží. Zrovna tak ti, kteří mužstvo doprovázejí. Fanoušci byli skvělí a je to takové pohlazení v té první části. Samozřejmě bychom chtěli jít co nejdále.“

Branky a nahrávky: 25. Sádovský (Havlíček), 46. Chvátal (Preussler, Kratochvíl) - 14. Kristek (Kubišta), 20. Kadeřábek (Skořepa), 21. Ton (Mácha), 38. Mařík (Jakeš). Rozhodčí: Froněk - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 510. HC Benátky: Barek – Beránek, Ton, Nedbal, Gajda, Tondr, Cuník, Klaban – Mácha, Kadeřábek, Skořepa – Kocman, Mařík, Jakeš – Kristek, Kubišta, Malý – Kučera. Trenér: Luděk Škaloud, asistent: Antonín Nečas.

KRÁTCE: Kino vyděsí i pobaví

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

KRIMI MIX: Alarm ve škole spustily děti z kroužku

Boleslavsko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Boleslavska.

Centrální příjem chce nemocnice otevřít letos

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Klaudiánova nemocnice se pomalu připravuje na spuštění centrálního příjmu pacientů, který se měl podle původního plánu rozjet už v září. Vedení nemocnice se ale nakonec tento projekt rozhodlo odsunout.