Nejlépe vykročily do čtvrtfinálových bojů Velké Popovice, které jednoznačně splnily roli favorita. Dokázaly nejen vyhrát ve Vlašimi, ale i doma, když jí nasázely v odvetě devět branek. V dalším utkání se dalo téměř říci, že Mladá Boleslav B, která doma porazila Slaný 6:3, má postup jistý. Jenže ve Slaném tříbrankový náskok prohospodařila a o postupu Slaného nakonec rozhodly samostatné nájezdy.

Dobře do čtvrtfinále vykročila i Příbram, která hostila soupeře z Rakovníka. V základní části s ním neměla dobrou bilanci. V Rakovníku sice vyhrála 2:1 po nájezdech, ale doma 1:5 prohrála. O to více se Příbramští na zápas připravili. Vytvořili si tříbrankový náskok a v Rakovníku uhráli nerozhodný výsledek, který jim zajistil postup.

Cestu do semifinále si otevřela i Jesenice. Ta jí ale musela potvrdit v domácím prostředí, když v Kralupech se hrálo rovněž nerozhodně. Jeseničtí domácího prostředí využili a po vítězství 5:3 se tak stali čtvrtým účastníkem semifinálových bojů.

HC Vlašim – Sj. V. Popovice 2:4

V prvním utkání doma Vlašim vítězi základní části dlouho vzdorovala. Po bezbrankové remíze v první třetině vyhráli hosté druhou část 2:1 a nic neměli jistého. Ve stejném duchu pokračovala i druhá třetina, kdy Vlašim opět o jednu branku zaostala, a tak první krok k postupu Velké Popovice splnily.

Branky: Dušek, D. Kucharčík – Hobza 2, Moravec, Žoha. Vyloučení: 7:8. Oslabení 0:1. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:2.

V. Popovice – Vlašim 9:2
stav série 2:0 – postupují Popovice

Odveta už byla jednoznačnou záležitostí. Domácí udeřili hned v úvodní třetině, kdy zaznamenali čtyři branky a dostali se tak do psychického klidu. V dalším průběhu výsledek už jen navyšovali.

Branky: Žoha, Nejedlý, Moravec, Vízner, Bílek, Lucker, Tichý, Culka, Petrželka – Burda, Matějka. Rozhodčí: Doubek – Hrčka, Doskočil. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. Třetiny: 4:1, 2:0, 3:1.

Ml. Boleslav B – Lev Slaný 6:3

Domácí začali dobře, vedli 2:0 a 3:1, ale do druhé přestávky Slaný vyrovnalo na 3:3. Třetí část se ale Slanému vůbec nepovedla. Inkasovali tři góly a v odvetě měli co dohánět.

Branky: Franc 2, Klikar 2, Černík, Mos – Eitler, Novák, Markulinec. Vyloučení: 10:7. Třetiny: 1:0, 2:3, 3:0.

Lev Slaný – Ml. Boleslav B 7:4 sn
stav série 1:1 postupuje Slaný

Ani doma nevstoupilo Slaný do odvety nejlépe. V první části už prohrávalo 1:3, ale do přestávky dokázalo vyrovnat. V prostřední třetině však hosty skolil gólový tajfun, když čtyřikrát inkasovali. V poslední části si Boleslav čtvrtým gólem vynutila nájezdy, v nichž domácí vyhráli 4:3 a zajistili si tak postup do semifinále.

Branky: Šelicha 2, Lapáček, Průcha, Novák, Rousek – branky hostů nehlášeny. Rozhodčí: Čáp – Frühauf, Novotný. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Třetiny: 3:3, 4:0, 0:1.

HC Příbram – HC Rakovník 5:2

Lepší úvod si Příbram nemohla přát. První přesilovka a hned využitá. Do přestávky se už ale nic nestalo. Góly začala dávat Příbram až ve druhé třetině a hned třemi trefami upravila na 4:0. V poslední části sice hosté snížili na 4:1, ale Jobek vítězství Příbrami pojistil pátým gólem. Rakovník už stačil jen korigovat.

Branky: Peterka 2, Matouš, Mácha, Jobek – Kříž Banič. Rozhodčí: Hruška – Nevařil, Lohr. Vyloučení: 10:12. Využití: 2:1. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:2.

HC Rakovník – HC Příbram 5:5
stav série 0,5:1,5 postupuje Příbram

Ani v odvetě nezačala Příbram vůbec špatně. Už ve 4. minutě šla do vedení, ale domácí nejen že vyrovnali, ale ve druhé třetině si dokonce vytvořili dvoubrankový náskok. Jenže Příbram ve třetí třetině v jedenácti minutách čtyřmi góly otočila na 3:5. Domácí už stačili jen vyrovnat.

Branky: Nosek, Kříž, Kounovský, Kotál, Krejčí – Jobek 2, Mácha, Anděl, Klaus. Rozhodčí: Pokorný – Vodák, Stěchmüller. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:4.

HK Kralupy – HC Jesenice 1:1

Náboj play off utkání rozhodně nechyběl. Nakonec šli domácí do vedení v polovině první třetiny, kdy využili přesilovku 5 na 3. Těsné vedení drželi až do 50. minuty, kdy se prosadil jesenický Martin Borovička. Remíza tak dávala do odvety větší šance hostům.

Branky: Sobotka – M. Borovička. Rozhodčí: Novák – Mrázek, Pacovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1.

HC Jesenice – HK Kralupy 5:3
stav série 1,5 – 0,5 postupuje Jesenice

Domácí si sice vytvořili trvalou převahu, ale hosté byli celé dvě třetiny v defenzivě téměř bezchybní. I proto drželi po 40 minutách nerozhodný stav 2:2. Ve třetí části se Jesenice přeci jen prosadila a hned třikrát. Hosté pak už stačili jen korigovat na 5:3. S play off se ale rozloučili se ctí.

Branky: Vacek 2, Gron 2, Ibl – Plýhal 2, Šarše. Rozhodčí: Jecelín – Záhora, Holec. Vyloučení: 12:8. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:1.

Program semifinále play off

HC Příbram – Sj. Velké Popovice, UHK Lev Slaný – HC Jesenice. První utkání se hrají v sobotu, odvety v neděli.