Hned v úvodu zápasu hrály Benátky dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky, ale Kůdela v brance Motoru potvrzoval, že je schopen za Halmošiho kdykoliv zaskočit.

Domácí se rozjížděli pomaleji. První opravdu velkou možnost měl v 8. minutě Skuhravý, jenž nastřelil tyč. Motor pak svého soupeře sevřel před jeho brankou do kleští a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy padne úvodní gól. Ale Jihočechům chyběl i patřičný kus štěstí. Třeba když tečovaná polostřela či polopřihrávka Melky skončila opět jen na konstrukci branky výborného Lukáše.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí nápor pokračoval a ještě ho umocnila čtyřminutová přesilovka. Lukáš však nadále odolával. Přežil bombu Moravce z prostoru mezi kruhy a ustál i Kotalíkovu možnost po nezištné přihrávce mladého Roba.

Hosté hrozili pouze z brejků, ale jinak Motor i nadále tlačil. Skuhravý však v přesilovce opět nastřelil pouze brankovou konstrukci. V závěru druhéhodějství však zahrozili také hosté. Rovněž střela mladého beka Havlína v přesilovce se otřela o tyč Kůdelovy klece. I podruhé tak šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Dvě třetiny Motor bušil do obraného valu soupeře, až přišla v úvodu třetího dějství osudová chyba. Před Kůdelou zůstal neobsazený Jonák. Jeho první střelu sice ještě Kůdela stačil vyrazit, ale proti dorážce už byl bezmocný.

Pro psychiku Bělohlavova týmu to byla rána, ale do konce zápasu ještě zbývalo více než sedmnáct minut a času na korekci skóre tak bylo dost.
Vyrovnání také přišlo. A dokonce ve vlastním oslabení. Ve 47. minutě se o něj postaral Šachl, který trefil přesně k tyči Lukášovy branky.

Domácí celek vyrovnání vyburcovalo k dalšímu náporu. Vedoucí gól měl na hokejce Skuhravý, ale jeho bekhend Lukáš kryl. Jenže včera to nebyl pro Motor šťastný den. Rovněž Benátky se totiž dočkaly gólu ve vlastním oslabení. V 56. minutě Kůdela nedosáhl na Vlachovu utěšenou střelu a bylo už opravdu hodně zle.

Domácí dřeli. Křížův nahozený puk zazvonil včera už počtvrté na Lukášovu brankovou konstrukci. V samotném závěru zápasu to byl tlak skutečně enormní, ale vyrovnání nepřinesla ani power play, kterou ukončilo vyloučení.

Benátky se tak díky tříbodovému zisku odpoutaly ze dna tabulky, když přeskočili Most, jenž prohrál v Olomouci.

Ústí nad Labem – Hokejisté Mladé Boleslavi vedou po 21. kole tabulku první ligy už o sedm bodů. Středočeši vyhráli 3:1 v Ústí nad Labem, naopak druhá Jihlava podlehla v tradičním derby na ledě Havlíčkova Brodu 2:3.

Mladou Boleslav poslal v Ústí v přesilovce do vedení Musil, v druhé třetině zvýšil Nouza. Krátce před přestávkou dal ústeckému týmu naději kapitán
Roubík, ale v závěrečné třetině pojistil výhru favorizovaných hostů Klimenta.

Kotel ústeckých fanoušků protestoval proti odvolání manažera Jana Kloboučka a žádal odchod trenéra Jaromíra Šindela, k čemuž se připojili i příznivci Mladé Boleslavi, kde Šindel v minulosti působil.

Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 1:2

Branky: 47. Šachl – 43. Jonák, 56. Vlach. Rozhodčí: Zubzanda – Jílek, Vavruška. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3200.
Budějovice: Kůdela – J. Novák, Kříž, Chmelíř, Moravec, Prokop, Posmyk – Kotalík, Melka, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Vaniš, Šperger – Třetina, Rob, Bárta.
Benátky: Lukáš – Niko, Pabiška, Vitásek, Havlín, Kajínek, Beránek – Jonák, Plodek, Bárta, Klimt, Skořepa, Krejčík, Bittner, Vlach, Vařecha, Kica, Skalický, Špaček.

HC Slovan Ústečtí Lvi – BK Mladá Boleslav 1:3

Branky a nahrávky: 40. Roubík (Kloz, Rod) – 9. Musil (Broš, Protivný), 28. Nouza (Výborný, Starý), 47. Klimenta (Mikulík, Broš). Rozhodčí: Schmejkal, Petružálek – M. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 827.
Ústí: Orct – Grin, Sklenička, Holomek, Smetana, Černý, Kokeš, Brož, Vaněk – Kloz, Roubík, Rod – Baránek, Alinč, Přeučil – Vávra, Hanzl, Daniel Boháč – Dostálek, Meidl, Pořický.
Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Kurka, Protivný, Bernad – Nouza, Výborný, Starý – Mikulík, Broš, Klimenta – Lenc, Vrbata, Musil – Jiránek, Loskot, Frolík.