Zápas byl soubojem brankářů. Vejmelka, který zaskočil v brněnské bráně potřetí v ročníku, v Mladé Boleslavi pokryl 31 střel, domácí gólman Maxwell ještě o dvě více. Brněnský brankář vytáhl i několik důležitých zákroků při třech oslabeních v první desetiminutovce třetí třetiny a nakonec udržel čisté konto.

„Vyměnili jsme si role z prvního utkání, kdy jsme rozhodli při přesilovce Komety,“ připomněl kouč Mladé Boleslavi Patrik Augusta výhru jeho týmu 3:2 ve třetím kole v Brně. Oba brankáři podle něj podali výborné výkony.

Zápas rozhodla situace z 51. minuty, kdy Alexandre Mallet vybojoval u mantinelu puk, poslal jej mezi kruhy na hůl Hynka Zohorny, a ten zamířil přesně do horního růžku branky. Výhru pak pečetil při powerplay Martin Dočekal.

„Ve třetí části nás zbrzdila oslabení a Boleslav se dostala hodně do hry. Musím ale pochválit hráče, kteří na oslabení chodili. V posledních zápasech jsme v nich dostávali hodně gólů, teď jsme to ale zvládli a navíc jsme byli odměněni tím, že rozhodující gól padl právě při našem vyloučení,“ uvedl asistent kouče Komety Petr Haken.

Boleslav tak po výhrách s Jihlavou a v Chomutově odešla s nepořízenou, v pátek se představí v Pardubicích.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 0:2

Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2. Branky a nahrávky: 51. H. Zohorna (Mallet), 60. Dočekal (Vincour, Vejmelka). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3876.

Mladá Boleslav: Maxwell - J. Říha, Kotvan, Knot, Jan Hanzlík, Stříteský, Němeček, Eminger - Lenc, P. Holík, Klepiš - Orsava, Žejdl, Pacovský - M. Procházka, P. Musil, Urban - P. Kousal, T. Knotek, L. Pabiška. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

Brno: Vejmelka - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, Nahodil, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Mallet, J. Hruška, H. Zohorna - Haščák, V. Němec, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.