Hokejová premiéra byla pro Boleslav vítězná

VRCHLABÍ - Mladoboleslavský trenér Votruba dal příležitost ve Vrchlabí všem hráčům

30.7.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Mladá Boleslav zvítězila po první části letní přípravy nad nováčkem první ligy HC Vrchlabí. Mladoboleslavští měli před sebou těžký úkol, protože prvoligový nováček šel do zápasu naplno a domácí fanoušci mu vytvořili bouřlivé prostředí. Zápas se tentokrát hrál po domluvě s oběma trenéry na čtyři krát dvacet minut. Do branky mladoboleslavského týmu nastoupil v úvodu Filip Šindelář. V 11. minutě hokejisté města automobilů poprvé využili přesilovku a branku vstřelil Petr Vlk. Následovalo několik vyloučení, přičemž Mladá Boleslav nedokázala využít situace, kdy byli na trestné lavici dva domácí hráči.

Druhá čtvrtina začala pro Mladou Boleslav velmi slibně, když znovu v přesilovce skóroval Gombár. Pak následovalo několik střeleckých pokusů na obou stranách, ale branka nepadla, a tak boleslavský gólman Šindelář stále držel čisté konto.

Do předposlední čtvrtiny vstoupili hokejisté Mladé Boleslavi s výměnou brankáře. Filipa Šindeláře vystřídal Martin Růžička. V této čtvrtině však branka nepadla.

Posledních dvacet minut zápasu bylo v režii hostů. Nejprve zvýšil vedení Vlk, o několik vteřin pozdějií se prosadil Eiselt. Na 5:0 pro Boleslav upravil Chochola, domácí zásluhou Dvořáka kosmeticky upravili výsledek.

„Výsledek mě moc nezajímá, ale hráči dostali hodně prostoru a nesvazovali jsme je taktikou. Měli totiž za úkol uvolněně se předvést a účel to podle mne splnilo. Diváci viděli hodně hráčů, protože postupně všichni vystřídali a rozhodně mě nikdo nezklamal. Někteří hráči sice ještě mají problémy s výstrojí, ale to se včas vyřeší,“ řekl o zápasu trenér Jan Votruba.

Branky: Dvořák – Vlk 2, Gombár, Eiselt, Chochola.

Sestava BK Mladá Boleslav:
Šindelář (40. Růžička) – Bauer, Kolafa – Drábek, Všetečka – Jindra, Tondr – Wagenhoffer, Lukáč – Vlk, Král (40. Chochola), Gajovský – Mikulík, Rod, Sedlák (40. Protasenja) – Eiselt, Nouza, Fiedler – Gombár (40. Hrdlička), Rozsíval, Rumpel.

30.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

10

Rodičům vadí povinná předškolní docházka

Přestavba kasáren: kvůli zimě protopili tisíce

Mladá Boleslav - Na střeše už se rýsují luxusní mezonetové byty a za pár dní budou pokračovat práce na fasádě. Přestavba dominanty Jičínské ulice, kasáren T. G. Masaryka, však nabrala zpoždění.

Papírové knihy válcují elektronické čtečky

Když před pár lety začaly moderní technologie pronikat i do knihoven, pesimisté papírové knihy pomalu odepisovali. Nicméně je vidět, že se mezi zavedenou tradicí, tedy papírovou knihou, a elektronikou, neboli e-čtečkou, vytvořil jakýsi kompromis.

DOTYK.CZ

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.