Hokejová premiéra byla pro Boleslav vítězná

VRCHLABÍ - Mladoboleslavský trenér Votruba dal příležitost ve Vrchlabí všem hráčům

30.7.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Mladá Boleslav zvítězila po první části letní přípravy nad nováčkem první ligy HC Vrchlabí. Mladoboleslavští měli před sebou těžký úkol, protože prvoligový nováček šel do zápasu naplno a domácí fanoušci mu vytvořili bouřlivé prostředí. Zápas se tentokrát hrál po domluvě s oběma trenéry na čtyři krát dvacet minut. Do branky mladoboleslavského týmu nastoupil v úvodu Filip Šindelář. V 11. minutě hokejisté města automobilů poprvé využili přesilovku a branku vstřelil Petr Vlk. Následovalo několik vyloučení, přičemž Mladá Boleslav nedokázala využít situace, kdy byli na trestné lavici dva domácí hráči.

Druhá čtvrtina začala pro Mladou Boleslav velmi slibně, když znovu v přesilovce skóroval Gombár. Pak následovalo několik střeleckých pokusů na obou stranách, ale branka nepadla, a tak boleslavský gólman Šindelář stále držel čisté konto.

Do předposlední čtvrtiny vstoupili hokejisté Mladé Boleslavi s výměnou brankáře. Filipa Šindeláře vystřídal Martin Růžička. V této čtvrtině však branka nepadla.

Posledních dvacet minut zápasu bylo v režii hostů. Nejprve zvýšil vedení Vlk, o několik vteřin pozdějií se prosadil Eiselt. Na 5:0 pro Boleslav upravil Chochola, domácí zásluhou Dvořáka kosmeticky upravili výsledek.

„Výsledek mě moc nezajímá, ale hráči dostali hodně prostoru a nesvazovali jsme je taktikou. Měli totiž za úkol uvolněně se předvést a účel to podle mne splnilo. Diváci viděli hodně hráčů, protože postupně všichni vystřídali a rozhodně mě nikdo nezklamal. Někteří hráči sice ještě mají problémy s výstrojí, ale to se včas vyřeší,“ řekl o zápasu trenér Jan Votruba.

Branky: Dvořák – Vlk 2, Gombár, Eiselt, Chochola.

Sestava BK Mladá Boleslav:
Šindelář (40. Růžička) – Bauer, Kolafa – Drábek, Všetečka – Jindra, Tondr – Wagenhoffer, Lukáč – Vlk, Král (40. Chochola), Gajovský – Mikulík, Rod, Sedlák (40. Protasenja) – Eiselt, Nouza, Fiedler – Gombár (40. Hrdlička), Rozsíval, Rumpel.

30.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Černá skládka mezi Lipníkem a Benátky nad Jizerou.
8

Na černé skládce v lese loví domácí kutilové součástky

Bouřka. Ilustrační foto.
18

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Slíbené peníze pro sestry: kraj schválil postup, jak je zajistit

Střední Čechy – Jak budou postupovat při navyšování platů sester a dalších zdravotnických pracovníků, kteří pracují ve směnném nebo nepřetržitém provozu, rozhodli krajští radní. Reagují tak na nejasnou metodiku dotačního programu Ministerstva zdravotnictví, kvůli které hrozí, že sestry dostanou slíbené peníze navíc opožděně.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici.

OBRAZEM: Knihovna se přeměnila na malou pevnost

Mladá Boleslav - Městská knihovna Mladá Boleslav se ve středu odpoledne proměnila na malé bojiště. Odpoledne tu patřilo dětem a tatínkům, kteří si společně užili hru inspirovanou Pevností Boyard. Na deseti stanovištích tu plnili zábavné a dobrodružné úkoly, a sbírali tak indicie, které je dovedly až do cíle. Po úspěšném absolvování hry na každého odvážlivce čekala malá odměna.

Lukáš Magera prodloužil smlouvu

Boleslav - Čtyřiatřicetiletý záložník Lukáš Magera podepsal novou smlouvu v FK Mladá Boleslav s platností do 30. června 2019. V Mladé Boleslavi je od léta 2012 a od té doby v pěti soutěžních ročnících nastřílel 32 gólů v české lize, 8 gólů v českém poháru a 4 góly v předkolech Evropské ligy.