Boleslav vstoupila do hokejové Ligy mistrů prohrou

Minsk - Hokejisté Mladé Boleslavi zahájili své historicky první účinkování v Lize mistrů porážkou. V Bělorusku podlehli brankou ze závěru na ledě Junosti Minsk 3:4.

16.8.2016

Příprava: BK Mladá Boleslav - HC Stadion LitoměřiceFoto: Jan Pavlíček

Bruslaři, kteří se dostali do Ligy mistrů premiérově díky postupu do semifinále extraligy, ztratili body po trefě Viktora Turkina z 58. minuty. Úřadujícímu běloruskému šampionovi k tomu pomohla přesilovka pěti proti třem.

Do vedení šla v Bělorusku Mladá Boleslav, v páté minutě se v přesilovce trefil Orsava. Ještě v úvodním dějství ale vyrovnal Jerocho a ve 27. minutě krátce po skončení přesilovky otočil stav Jefimenko. Vzápětí sice vyrovnal druhou trefou v utkání Orsava, ale Junosti vrátil vedení finský útočník Niinimäki. Mladá Boleslav sice ve 47. minutě smazala ztrátu díky obránci Trončinskému, který ale v závěru spolu s Orsavou pykal na trestné lavici a domácí rozhodli.

Další duel čeká Mladou Boleslav ve čtvrtek ve Švédsku proti Växjö.

Junosť Minsk - BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Jerocho (Niinimäki), 27. Jefimenko (Parfejevec, Turkin), 34. Niinimäki (Jerocho, Mickevič), 58. Turkin (Jefimenko, Parfejevec) - 5. Orsava (Vampola), 29. Orsava, 47. Trončinský (Hyka). Rozhodčí: Heikkinen (Fin.), Šrubok - Goljak, Kljaščevnikov (všichni Běl.). Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. Diváci: 5300.

Mladá Boleslav: Lukáš - Trončinský, Štich, T. Voráček, Stříteský, Pastor, Hanzlík, Kučný - Urban, Vampola, Pacovský - Pospíšil, Klepiš, Hyka - Orsava, Žejdl, Lenc - M. Látal, Volek, Pabiška - Ďurač. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.