Mladá Boleslav - Boleslavští hokejisté nestačili v prvním zápase Tipsport Cupu na prvoligového soupeře.

4.8.2009
Fotogalerie
11 fotografií

Tipsport Cup: BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústí nad LabemFoto: PPNA/Sergej Agopshuk

BK Mladá Boleslav – HC Slovan Ústí nad Labem 4:5

V odvetě barážového zápasu o extraligu se Ústí dokázalo v prvním zápase letního Tipsport Cupu Mladé Boleslavi pomstít.

První třetina patřila domácímu týmu. Už po šesti minutách překonal z otočky brankáře Orcta Daniel Boháč. Ve čtrnácté minutě se po nádherné kombinaci prosadil střelou od modré Jaroslav Kasík a bylo to 2:0.

Hosté měli v první dvacetiminutovce z extraligového soupeře až přílišný respekt a Schwarz v domácí brance příliš práce neměl. Výjimkou byla pouze situace z 15. minuty, kdy kapituloval po střele Kříže v přesilové hře.

Vstřelená branka hosty nabudila a ve druhé třetině již byl k vidění vyrovnaný hokej. Ústí mělo šanci na vyrovnání v další početní výhodě, ale v ní samo inkasovalo z hole Boháče. Obdržený gól však Ústecké ještě více nabudil a ti zaveleli k obratu. Nejprve se u levé tyče prosadil Mikulík a pak domácí obraně unikli postupně Janků a Šaffer a bylo to 3:4.

Na tahu tak byla Boleslav. Ta po druhé přestávce vlétla na hosty jako uragán a po dvou minutách hry vyrovnal v přesilovce Bahenský. To už byl v domácí brance dorostenec Will, jenž nahradil boleslavskou jedničku Schwarze. Sedm minut si téměř nesáhl na puk a pak jej musel lovit z branky po trefě Kloze, jíž předcházela velká šance Macha a dokonce tyčka mladého Čížka. Po inkasované brance se Boleslav vrhla do útoku, ale Orct všechny její šance vychytal.

Branky: 6. Boháč (Šterbák), 14. Kasík (Gajovský, Žabka), 28. Boháč (Bahenský), 42. Bahenský (Sýkora) – 16. Kříž (Janků, Alinč), 30. Mikulík (Klobouček, Pšurný), 34. Janků (Alinč, Gýna), 38. Šaffer (Alinč, Gýna), 47. Kloz (Čaloun, Pazourek).

Rozhodčí: Smitka – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:9 (navíc Pšurný 10 min OT). Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1086. Třetiny: 2:1, 1:3, 1:1.

Boleslav: Schwarz (41. Will) – Žabka, Kasík, Duben, Jiruš, Štěrbák, Jindra, Čížek, Bauer – Macho, Král, Handlovský, Gajovský, Pabiška, Sup, Bahenský, Sýkora, Boháč, Loskot, Kotrba, Belay.

Ústí:
Orct – Kříž, Gýna, Vobořil, Zeman, Klobouček, Mizera, Novotný, Brož – Janků, Alinč, Šaffer, Čaloun, Pazourek, Kloz, Kříž, Mikulík, Pšurný, Dragoun, Vrtek, Přeučil.

4.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Konvoj vozidel armády USA na dálnici D5 nedaleko Plzně.
13

Do Staré Boleslavi dorazil konvoj americké a britské armády

Dětský pěvecký sbor Zvonky, přípravný sbor Koťata, Zvonečky a sbor Continuo z Mnichova Hradiště. Všechny spojují dvě jména – Alena a Ladislav Hejlovi. Manželský pár, který už třicet let vede děti ke zpěvu.

Zvonky oslaví třicetiny výročním koncertem

Záhadná smrt v boleslavské nemocnici. Podezřelá ošetřovatelka je ve vazbě

Skon osmaosmdesátileté pacientky Klaudiánovy nemocnice policie vyšetřuje jako možnou vraždu. Z té je podezřelá jednadvacetiletá ošetřovatelka.

Zvoník: Změna času je proti přírodě

Obořiště – V noci na neděli se mění čas ze zimního na letní. Kdo by si myslel, že všechny kostelní hodiny potřebují při změně času ručně seřídit, ten by se mýlil. Hodiny v klášterním kostele sv. Josefa v Obořišti má na starosti místní řemeslník a také zvoník Ladislav Leksa. Už zhruba sedm let na nich přesný čas řídí družice.