BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 2:1 SN

Boleslavští hráči se v úvodu zápasu stali obětí sparťanského kolotoče. Hostující hráči zamknuli Boleslavské před Schwarzem a vůbec jim nepůjčili kotouč. Bylo pouze štěstím, že hosté nedokázali vytěžit z úvodního náporu vedoucí branku.

Boleslav se dokázala vymanit až po sedmi minutách hry. To dostala od hostů a rozhodčích výhodu téměř dvouminutové dvojnásobné početní výhody, ale ani na druhé straně diváci branku neviděli.

Ve druhé dvacetiminutovce už byla Boleslav Spartě vyrovnanějším soupeřem, přesto měli hosté navrch. A dokázali se konečně prosadit i střelecky. Při jediné přesilovce Sparty ve druhé třetině nahodil Ton chytře puk na brusle Žabky, od nichž se puk dostal za záda bezmocného Schwarze.

V závěru druhého dějství ještě sudí neodpískali podražení Krále, což domácí kapitán reklamoval u hlavního Mináře tak vehementně, že ten jej poslal schladit na deset minut na trestnou lavici. „Zápas jednoznačně rozhodlo to, že jsme nebyli schopní přidat za stavu 1:0 druhou branku,“ hodnotil sparťanský obránce Jan Hanzlík.

Boleslav zabrala ve třetí třetině a její touha po vyrovnání byla enormní. Sparta však dobře bránila těsný výsledek a hrozila z rychlých brejků. Rozhodnout mohl Hlinka, ale před Schwarzem neuspěl. Domácí se dočkali vyrovnání tři minuty před koncem. Na trestné lavici seděl Langhammer za zdržování, když se před Přikrylem zjevil Sýkora a prohodil puk mezi betony. „Byla to taková haluz. Daniel Boháč nahazoval puk, ale nepovedlo se mu to ideálně. Já jsem pak chtěl střílet nahoru, ale puk se mi postavil a proklouzl mezi betony,“ komentoval s úsměvem vyrovnávací branku její autor.

V hektické poslední minutě nejprve davkrát pálil Kasík a pak mohl rozhodnout Král. Na druhou stranu se deset vteřin před koncem řítil sám na branku Hlinka, ale Schwarz odolal. Domácí brankář se zaskvěl také při samostatných nájezdech, které měli rozhodnout o dvou bodech, když nekapituloval ani jednou. Přikryla naopak překonal Fabuš a Boleslav může slavit výhru nad Spartou.

Pavel Hynek, trenér Sparty: „Dnešní zápas rozhodla naše neschopnost přidat druhou branku. Dnes jsme si tři body zasloužili, Boleslav jsme dvě třetiny k ničemu nepustili, ale jak říkám, musíme dát prostě druhý gól.“

Jiří Šejba, asistent trenéra Boleslavi: „Sparta dnes předvedla skvělý výkon a dvě třetiny nás skutečně k ničemu nepustila. Ve třetí části jsme si vytvořili tlak, z něhož jsme si vypracovali šance a dokázali šťastně vyrovnat. Následné penalty už byly loterií, ale bod navíc potěší.“

Peter Fabuš, útočník Mladé Boleslavi: „Při rozhodujícím nájezdu jsem do poslední chvíle nevěděl co udělám. S Petrem Přikrylem jsme spolu hráli a věděl jsem, že mě zná a byl trošku zalezlí, tak jsem zkusil vystřelit. Dnes jsme chtěli bodovat, protože jsme Spartu ještě nikdy neporazili a jsme rádi, že to vyšlo.“
Branky a nahrávky: 57. Sýkora, RN Fabuš – 36. Ton (Netík, Langhammer)

Rozhodčí: Minář, Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4080. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0.

Boleslav: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Jiruš, Frolo, Lehikoinen – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Šagát, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský – Vrbata. Trenér: Čermák.

Sparta: Přikryl – Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Vojta – Hlinka, Netík, Ručinský – Ton, Broš, Hromas – Látal, Langhammer, Hrdel – Kratěna, Koreis, Podlešák. Trenér: Hynek.