FOTOGALERIE: Boleslav pomstila Pabišku v nájezdech

Mladá Boleslav - Boleslavští v zápase s Litvínovem třikrát vedli, nakonec ale musely rozhodnout až nájezdy.

2.2.2010

O2 extraliga: BK Mladá Boleslav - Benzina LitvínovFoto: Jan Pavlíček

BK Mladá Boleslav - Benzina Litvínov 4:3 SN

Na boleslavské střídačce se v extraligové trenérské premiéře představil sportovní ředitel klubu Luděk Bukač. A zásadních změn doznala i sestava. V elitní formaci se vedle Pabišky objevila slovenská křídla Fabuš s Machem, kapitán Král hrál až ve třetí lajně a na levém křídle čtvrté formace hrál junior Krejčích.

„Nový impuls“ zapůsobil pozitivně už ve druhé minutě. Domácí kapitán Richard Král při svém prvním pobytu na ledě dostal před brankou dostatek prostoru, aby po přihrávce Nouzy zasunul kotouč za Fraňkova záda.

Po čtyřech minutách byl k vidění nepěkný moment naganského hrdiny ve službách Litvínova Jiřího Šlégra, který u mantinelu tvrdě atakoval Pabišku, jehož tělo zůstalo po nárazu do hrazení bezvládně ležet na ledě. Pabišku nakonec museli z ledu odvézt na nosítkách a následoval přesun do nemocnice. Pro Jiřího Šlégra zápas také skončil, protože od rozhodčích vyfasoval trest ve hře a šel se sprchovat. Boleslav tak měla před sebou pětiminutovou přesilovku, ve jejímž úvodu málem inkasovala z hole Kubinčáka.

Pak se nechal zbytečně vyloučit hostující Pojkar a Boleslav měla před sebou dvě minuty pěti proti třem. Ta jí paradoxně spíše ublížila, protože nejenže si nevytvořila žádnou větší šanci, ale ještě sklidila pískot z řad svých „fanoušků.“

A také přišlo vyrovnání. Kubinčákova nepřesná střela se od zadního hrazení odrazila zpět před branku, kde zametl puk do branky Viktor Hübl.

Druhá minuta druhé třetiny a Boleslav se opět mohla radovat po brance Michala Macho a využité přesilovky. Minutu a půl si domácí užívali radost z vedení a bylo vyrovnáno po úniku Hübla, jenž zaznamenal druhý zářez na pažbě.

Na řadě tak byla opět Boleslav a dočkala se v polovině zápasu, kdy Bahenský vyslal do sóla Sýkoru a ten střelou švihem trefil. Domácí nechtěli připustit další vyrovnání, a tak hráli aktivně. Nevyužili však další dvojnásobnou přesilovku a hosté potřetí vyrovnali, když v početní výhodě propálil Schwarze Pojkar.

Třetí třetina branku nepřinesla, ani její závěr, kdy měli tlak hostující hráči. Pro změnu v závěru prodloužení mohla zápas definitivně zlomit Boleslav, ale nabídnutou přesilovku nevyužila. Došlo tak na oblíbené nájezdy, které rozhodl jediný střelec Vrbata.

Branky a nahrávky: 2. Král (Nouza), 22. Macho (Lehikoinen, Fabuš), 30. Sýkora (Bahenský, Frolo), RN Vrbata – 11. V. Hübl (Kubinčák), 23. V. Hübl (Lukeš, Švarný), 40. Pojkar (Kroupa, Jánský)

Rozhodčí: Šír, Minář – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:8 navíc Šlégr trest ve hře, Jánský 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3380.

Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikoinen, Jiruš, Kasík, Duben, Frolo, Šterbák – Macho, Pabiška, Fabuš – Bahenský, Sýkora, Boháč – Nouza, Král, Handlovský – Krejčík, Vrbata, Kracík – Gajovský. Trenér: Bukač.

Litvínov: Franěk – Punčochář, Pojkar, Pilař, Švarný, Šlégr, Kubát, Kroupa, Skuhrovec – Lukeš, V. Hübl, Kubinčák – Trávníček, Reichel, Jánský – Jenáček, Vopat, Saulietis – Dragoun, Gerhát, Majdan. Trenér: Kučera.

2.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

KRÁTCE: Boleslav postaví nové školky

Generál Emil Boček navštívil letecké muzeum.
4

Veterán Royal Air Force sršel energií

AUTOMIX.CZ

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.

Třináct obcí ze středních Čech bojuje o titul Vesnice roku 2017

Boleslavsko - Mezi třinácti středočeskými obcemi, které se přihlásily do letošního 23. ročníku prestižní soutěže Vesnice roku, jsou i Cítov a Hostín z Mělnicka nebo Dolní Slivno z mladoboleslavského okresu. Na celorepublikovém seznamu je dalších více než dvě stě vesnic z celé České republiky, které se budou ucházet o Zlatou stuhu pro vítěze, Zelenou stuhu za životní prostředí, Modrou stuhu za společenský život nebo o Bílou stuhu za činnost mládeže.

KRÁTCE: Začíná Týden respektu k porodu

Mladá Boleslav – V centru Kvítek na dlani ve Viničné ulici v pondělí 22. května začíná Týden respektu k porodu.