BK Mladá Boleslav – PSG Zlín 4:1

Posledních pět minut extraligového utkání v Mladé Boleslavi zněl boleslavskou Ško–Energo Arenou nepřetržitý potlesk.

A kolem dokola se valila mexická vlna, kterou diváci odměnili domácí hokejisty. V tu chvíli svítil na světelné tabuli stav 4:1, který vydržel až do závěrečné sirény.

Vše podstatné se ale událo na o cirka dvě hodiny dříve, v první třetině, v níž si domácí vytvořili tříbrankový náskok a poučeni z předchozích nezdarů (ne, nesestrojili elektrickou kytaru) tentokrát své vedení dokázali udržet.

Zápas patřil boleslavskému útočníkovi Romanu Tomasovi. Ten už ve druhé minutě zápasu otevřel skóre a když se k němu dostal puk o pět minut později, svou chvilku slávy si zopakoval a vyhnal brankáře Horčičku po sedmi minutách zápasu z branky.

I v další brance měl prsty slovenský útočník. Při přesilové hře totiž našel Zdeňka Bahenského, který potvrdil dobrou střeleckou formu z posledních zápasů.

Tomas atakoval i hattrick, když, už ve druhé třetině, ujížděl osamocen na branku, ale na druhého brankáře Zlína Sedláčka recept nenašel.
Jak na něj ale ví dlouholetý hráč Zlína Jaroslav Balaštík, který zvyšoval už na 4:0. Nutno podotknout, že to po přihrávce Cetkovského byl jeden ze snažších gólů jeho kariéry.

Jedinou odpověď na boleslavské manévry našel ve 38. minutě našel obránce Galvas, jehož přesilovková střela doplachtila až za Hüblova záda.
Boleslav pak ve třetí třetině hrála chytře, nikam se moc netlačila a spíše hlídala výsledek. Zvýšit mohl znovu Tomas a v poslední minutě ještě Vrbata, ale i za výhru 4:1 jsou do tabulky tři body.

Branky a nahrávky: 2. Tomas (Cetkovský, Balaštík), 7. Tomas, 11. Bahenský (Tomas), 29. Balaštík (Cetkovský) - 38. Galvas (Leška).

Rozhodčí: Gofman, Šindler - Podrazil, Kájínek. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3050. Střely na branku: 29:32. Třetiny: 3:1, 1:1, 0:0.