Mladá Boleslav/ Hosté pečetili výsledek gólem do prázdné branky.

2.2.2009 3

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Ml. Boleslav B – Příbram 2:4

Domácí potřebovali v předposledním kole krajského hokejového přeboru zvítězit, aby udrželi naděje na čtvrtfinále. Od 14. minuty však prohrávali po ráně Kozelky od modré. V čase 19:57 dokázal vybruslit z rohu kluziště před bránu Klaban a zvednout kotouč nad rameno brankáře Pavlů – 1:1.

Gól do šatny však domácí příliš nepovzbudil a domácí gólman Vacek zlikvidoval nájezdy Jobkovi i Pejsarovi. Ve 39. minutě však hosté rozebrali boleslavskou obranu, v níž chyběli O. Rudzan, Vaňousek i Zbíral a vzadu tak nouzově museli zaskakovat útočníci. Tecl našel Mikesku a ten zasunul po ledě do odkryté klece.

Ve 45. minutě objel bránu zkušený Anděl a zvýšil na 3:1 pro hosty. Zápas vrcholil v závěrečné pětiminutovce. V čase 54:52 dorazil puk do sítě Kolner, jenže sudí gól neuznal a po následné strkanici ještě poslal domácího střelce předčasně pod sprchy.

Při hře ve čtyřech na obou stranách ukázal nejstarší hráč na soupiskách Milan Ficek hostům, jak proměnit nájezd mezi betony brankáře – 2:3. Následoval faul na Švejdu a další vyloučení, domácí odvolali brankáře a hráli 5 na 3. Ani power-play jim ale k vyrovnání nepomohla. Naopak do prázdné brány 25 vteřin před koncem pohodlně zakončil příbramský Anděl.

Branky: 20. Klaban, 56. Ficek – 45. a 60. Anděl, 14. Kozelka, 39. Mikeska. Rozhodčí: Formánek. Vyloučení: 6:7, navíc Kolner (MB) 5 minut a do konce utkání. Diváci: 41. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2.

Mladá Boleslav B: Vacek – M. Rudzan, Christov, Klikar, Kejmar, Bílek, Fidrmuc – Hart, Ficek, Klaban – Kolner, Švejda, Kristek – Kačírek, Moc, Franc.

2.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 3

Díky strážníkům se v obci Březina výrazně zklidnila doprava

Hokejista Slovanu Ústí Ladislav Gengel v posilovně.

Hotovo! Hokejisté Slovanu Ústí si plácli s Mladou Boleslaví

Prokletá trať? Vlak u Mlékojed srazil dalšího člověka

Mlékojedy - Tragická pověst železniční trati mezi Tišicemi a Neratovicemi se ve středu 24. května opět potvrdila. Brzy ráno tam zemřel na kolejích u Mlékojed pod koly vlaku další člověk. Je už pátou obětí na místě, které se mezi místními lidmi říká prokletá trať nebo trať sebevrahů.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.

Nejčastěji pijí řidiči v létě. Nabízíme rekordmany

Boleslavsko - Nejvíce řidičů pod vlivem alkoholu zastaví policisté každoročně v létě. To asi nikoho nepřekvapí. Právě nastávající teplé období tak budou kontroly zaměřené právě na alkohol i na přítomnost drog častější. Tolerance bude pochopitelně nulová.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.