Beroun/ V utkání týmů ze spodku tabulky I. hokejové ligy dominoval Beroun.

13.11.2008

1. hokejová liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla JihlavaFoto: PPNA/Tomáš Pulda

Beroun – Benátky 4:0

Benátečtí hokejisté odjeli na led Berouna s přáním získat ztracené body v domácím souboji s Jihlavou. V sestavě se objevil Tomáš Harant, který se již zotavil ze zranění.

Úvod zápasu začal zostra z obou stran. V 9. minutě měli první příležitost přesilové hry domácí Medvědi, a ti tuto šanci využili beze zbytku. Obránce Mazanec poslal do samostatného úniku mladého kladenského forvarda Jana Eberleho, který si střelou pod víko věděl rady – 1:0. Prakticky vzápětí se skóre měnilo podruhé. A opět se radovali berounští hokejisté. O pouhých 24 vteřin po první brance totiž Radko Gudas nahazoval puk před branku a kanonýr Petr Šinágl puk tečoval mimo Nedvídkův dosah – 2:0.

Druhou část zápasu sice začali Benátečtí aktivněji, ale 31. minuta znamenala třetí branku domácího celku. Kubica najížděl spolu s Ladislavem Vlčkem v nájezdu dvou na jediného beka a druhý jmenovaný z úhlu trefil přesně mezírku mezi rukou a tělem brankáře Nedvídka – 3:0.

Třetí část zápasu opět začala s odhodláním na straně hostí. Opět se ale potvrdila stará bolest Benátek – proměňování šancí, další překážkou pak byl brankář Martin Altrichter, který u Berounky působí na střídavý start z týmu plzeňského Lasselsbergeru.

Dílo zkázy Benátek už jen dokonala další branka v hostující síti. Pavel vybídl ke skórování Petr Šinágla a ten střelou k tyči neodolal – 4:0. Pro Šinágla se jednalo o druhý gól v zápase, který zároveň uzavřel účet pro Benátky velmi nepovedeného mače.

Branky a nahrávky: 10. Eberle (Mazanec, Novotný), 10. Šinágl (Gudas, Tvrzník), 31. Vlček (Kubica, Kupec), 55. Šinágl (Pavel, Tvrzník). Rozhodčí: Jebavý - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:8 + navíc Mazanec (BER) 10 minut OT. Využití: 1:0. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0.

Benátky: Nedvídek (Stejskal) - Drábek, Kajínek, Lukáč, Cuník, Mocek, Harant, Gajda, Kudrna, Dušek, Hruška, Havel, Vantuch, Rapáč, Kadeřábek, Kopic, Weiss, Jech, Skořepa, Bárta, Nevyhoštěný.