Benátky nad Jizerou - Hokejisté Benátek v neděli nevyužili mečbol na postup do čvrtfinále.

13.2.2011

Předkolo play-off: HC Benátky nad Jizerou - HC Znojemští OrliFoto: PPNA/Zdeněk Langšádl

Dva zápasy měly o víkendu na programu hokejisté Benátek a Znojma v předkole prvoligového play–off. Dva důležité zápasy, jak už to ve vyřazovacích bojích chodí.
Ten sobotní dopadl naprosto neočekávanou domácí kanonádou. Orli se ale v neděli dokázali z nakládačky vzpamatovat a těsnou výhrou si vynutili stěhování série zpět na jih Moravy.

Benátky – Znojmo 7:1

To čekal málokdo! Benátečtí hokejisté v obou moravských zápasech ukázali, že se s nimi musí počítat, ale to co předvedli v sobotním třetím zápase předkola nemá obdoby.

Hosté se sice dostali ve třetí minutě zápasu do vedení, pak to ale přišlo. Ještě v první dvacetiminutovce se totiž trefili postupně Kajínek, Klimt a Bulíř a do kabin šli veselejší domácí.

Ti pak pokračovali v kanonádě v úvodu druhé třetiny. Další dva zásahy vyhnali z branky Luboše Horčičku. Jeho náhradník v brance Ondřej Kacetl se ani nestihl rozkoukat a už lovil z branky čenou gumu, kterou mu tam poslal Michal Pavlů.

Třetí část hry se už dohrávala jenom z povinnosti a závěrečnou branku zápasu v ní zaznamenal David Kajínek, který celou benáteckou jízdu první brankou domácích odstartoval.

Branky a nahrávky: 7. Kajínek (Kopic, Jech), 10. Klimt (Pavlů, Skořepa), 11. Bulíř (Kopic, Kolmann), 24. Jonák (Vařecha), 27. Klimt (Bulíř, Vařecha), 28. Pavlů (Pabiška), 53. Kajínek (Pavlů, Klimt) - 3. Štach (Podešva).

Rozhodčí: Dvořák - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 10:12. Využití: 3:1.

Benátky – Znojmo 1:2

Domácí hokejisté měli mečbol, který ale nedokázali využít. V hlavních rolích nedělního zápasu byli oba brankáři. Domácí Tomáš Vošvrda inkasoval dvakrát, na mladého Ondřeje Kacetla nemohli najít benátečtí hokejisté recept. „Dnes se mi chytalo výborně. Když už jsem nic neviděl, měl jsem i trochu štěstí a puk se mi odrazil třeba od masky,“ řekl po zápase gólman Orlů.

Ten jediný gól inkasoval z nařízeného trestného střílení z hole Skořepy. Třináct minut před koncem tak měly Benátky šanci na vyrovnání. To bohužel nepřišlo, protože ve velkých šancích zklamali Vařecha a Jonák. Domácí trenér Milan Černý pak hodnotil: „Bohužel jsme nezopakovali výkon ze včerejška. Věděli jsme, že to bude úplně jiný zápas než v sobotu. V první třetině jsme nezahráli dobře, přesto škoda, že Klimt nevyužil sólový únik, to by se zápas mohl vyvíjet jinak. Chybělo tam dnes trochu více důrazu a v závěru jsme měli i trochu smůly.“

Jeho tým však neskládá zbraně. „Mečbol jsme sice nevyužili, ale myslím, že ve Znojmě můžeme vyhrát,“ řekl odhodlaně Černý.

Branky a nahrávky: 47. Skořepa z ts - 18. Jarůšek (Stehlík, Komínek), 26. Štach (Lattner, Podešva).

Rozhodčí: Horák - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 11:10. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0.

13.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Johana Sládková se narodila 22. dubna, vážila 3,93 kg a měřila 53 cm. Maminka Zlata a tatínek Jan si ji odvezou domů do Dalovic.
9

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Peníze. Ilustrační foto.

Klub dostane více peněz. Většinu spolkne provoz

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Dnešní nocí startuje vinařská sezona

Mělník – Už dnes začíná v Mělníku letošní vinařská sezona. Vinná noc, která začíná v 16 hodin, je totiž první ze série akcí spojených s ochutnávkou vín a pěstováním vinné révy. Letošní ročník bude zaměřen především na mladá vína ročníku 2016 výhradně z regionálních vinic.

Hasiče čeká krušná noc

Region - Zítra po setmění budou na kopcích v téměř každém městě a vesnici plát tradiční čarodějnické ohně. Zatímco pro děti je filipojakubská noc zábavou a pro teenagery bujarým večírkem, hasiči mají napilno. Často jim přibývají vrásky na čele zbytečně, když vyjíždějí k požárům, aby na místě zjistili, že jde o neohlášené pálení čarodějnic.

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Střední Čechy – Dohromady mají na kontě přes tři stovky ligových gólů. Jeden střílel za Spartu, druhý za Slavii. Na vojně v Chebu, později v Kaiserslauternu a Voticích se jejich kariéry přímo proťaly. V sobotu (začátek ve 14.30) se ale znovu postaví proti sobě. Horst Siegl povede v rámci projektu Dneska první liga! jako patron fotbalisty domácích Zdic, Pavel Kuka hosty z Komárova. Oba se na Berounsko velmi těší.