Benátky nad Jizerou - Hokejisté Benátek v neděli nevyužili mečbol na postup do čvrtfinále.

13.2.2011

Předkolo play-off: HC Benátky nad Jizerou - HC Znojemští OrliFoto: PPNA/Zdeněk Langšádl

Dva zápasy měly o víkendu na programu hokejisté Benátek a Znojma v předkole prvoligového play–off. Dva důležité zápasy, jak už to ve vyřazovacích bojích chodí.
Ten sobotní dopadl naprosto neočekávanou domácí kanonádou. Orli se ale v neděli dokázali z nakládačky vzpamatovat a těsnou výhrou si vynutili stěhování série zpět na jih Moravy.

Benátky – Znojmo 7:1

To čekal málokdo! Benátečtí hokejisté v obou moravských zápasech ukázali, že se s nimi musí počítat, ale to co předvedli v sobotním třetím zápase předkola nemá obdoby.

Hosté se sice dostali ve třetí minutě zápasu do vedení, pak to ale přišlo. Ještě v první dvacetiminutovce se totiž trefili postupně Kajínek, Klimt a Bulíř a do kabin šli veselejší domácí.

Ti pak pokračovali v kanonádě v úvodu druhé třetiny. Další dva zásahy vyhnali z branky Luboše Horčičku. Jeho náhradník v brance Ondřej Kacetl se ani nestihl rozkoukat a už lovil z branky čenou gumu, kterou mu tam poslal Michal Pavlů.

Třetí část hry se už dohrávala jenom z povinnosti a závěrečnou branku zápasu v ní zaznamenal David Kajínek, který celou benáteckou jízdu první brankou domácích odstartoval.

Branky a nahrávky: 7. Kajínek (Kopic, Jech), 10. Klimt (Pavlů, Skořepa), 11. Bulíř (Kopic, Kolmann), 24. Jonák (Vařecha), 27. Klimt (Bulíř, Vařecha), 28. Pavlů (Pabiška), 53. Kajínek (Pavlů, Klimt) - 3. Štach (Podešva).

Rozhodčí: Dvořák - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 10:12. Využití: 3:1.

Benátky – Znojmo 1:2

Domácí hokejisté měli mečbol, který ale nedokázali využít. V hlavních rolích nedělního zápasu byli oba brankáři. Domácí Tomáš Vošvrda inkasoval dvakrát, na mladého Ondřeje Kacetla nemohli najít benátečtí hokejisté recept. „Dnes se mi chytalo výborně. Když už jsem nic neviděl, měl jsem i trochu štěstí a puk se mi odrazil třeba od masky,“ řekl po zápase gólman Orlů.

Ten jediný gól inkasoval z nařízeného trestného střílení z hole Skořepy. Třináct minut před koncem tak měly Benátky šanci na vyrovnání. To bohužel nepřišlo, protože ve velkých šancích zklamali Vařecha a Jonák. Domácí trenér Milan Černý pak hodnotil: „Bohužel jsme nezopakovali výkon ze včerejška. Věděli jsme, že to bude úplně jiný zápas než v sobotu. V první třetině jsme nezahráli dobře, přesto škoda, že Klimt nevyužil sólový únik, to by se zápas mohl vyvíjet jinak. Chybělo tam dnes trochu více důrazu a v závěru jsme měli i trochu smůly.“

Jeho tým však neskládá zbraně. „Mečbol jsme sice nevyužili, ale myslím, že ve Znojmě můžeme vyhrát,“ řekl odhodlaně Černý.

Branky a nahrávky: 47. Skořepa z ts - 18. Jarůšek (Stehlík, Komínek), 26. Štach (Lattner, Podešva).

Rozhodčí: Horák - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 11:10. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0.

13.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Parný letní den spojený s ochutnávkou tradičních, ale i exotických specialit si užili návštěvníci pláže u Jizery v Mnichově Hradišti, kde se konal Restaurant Day.
30

OBRAZEM: Jizera byla příjemným osvěžením

Už pošesté se ve Všejanech sešli siláci z řad žen a mužů, aby poměřili své síly v neobvyklé sportovní disciplíně, a to v přetahování lana. Akce je spojena s Všejanskými slavnostmi. Připraven byl bohatý doprovodný program.
36

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Dobrá zpráva: Pojďte se setkávat v zahradě!

Mladá Boleslav – Přímo v centru města ve vnitrobloku u třídy Václava Klementa byla vybudována komunitní zahrada Klementinka, která má sloužit k setkávání lidí všech věkových kategorií. Primárně je ale určená seniorům.

Filmaři točí v našem regionu scény z války i pohádky

Boleslavsko /FOTOGALERIE/ - Zahraniční i české filmové a televizní produkce mají zažité lokality, ve kterých vždy najdou potřebné kulisy ke svým filmovým scénám. A to bez ohledu na dobu, ve které se děj odehrává. Například bývalé vojenské prostory u Milovic se často objeví ve válečných scénách, nedávno se na tomto místě točila i bitva z dob povstání sedláků. Mělnická nemocnice se zase stala kulisou pro příběh o lásce, který nese název Májová romance doktora Mráze. Boleslavská věznice si zahrála v americkém velkofilmu Mission Impossible: Ghost Protocol, nebo dramatu Lidice.