FOTOGALERIE: Dvouminutová smršť a hotovo

Benátky nad Jizerou - Benátečtí zvládli důležitý zápas s Táborem na domácím ledě bez inkasované branky.

29.12.2009

I. hokejová liga: HC Benátky nad Jizerou - HC TáborFoto: PPNA/Zdeněk Langšádl

HC Benátky nad Jizerou – HC Tábor 3:0

Hokejisté Benátek nad Jizerou v nadstavbové části první hokejové ligy ještě nepoznali hořkost porážky.

Ve 34. kole se u Jizery představil Tábor, který letos s Benátkami dvakrát uspěl. Na třetí pokus již ale Kohouti na Benátky nestačili a odjeli ze středu Čech poraženi. V první polovině zápasu kralovali oba brankáři.

Pak ale v rychlém sledu skórovali Pabiška s Pavlů a určili ráz utkání. V poslední třetině ještě na konečných 3:0 upravil Nevyhoštěný. K poslednímu zápasu roku 2009 budou Benátečtí ve středu cestovat do Kadaně.

38 minut diváci gól neviděli, pak během dvou minut dva v hsotující síti. Rozhodčí signalizoval vyloučení hostů, když zmatků v obraně využil Pabiška a otevřel skóre. Zbývala necelá minuta z druhé třetiny kdyý Kica našel na zadní tyči Pavlů a ten si nelámal se zakončením hlavu.

V závěrečné dvacetiminutovce se Kohouti pokoušeli o vyrovnání, ale brankář Nedvídek opět pouze potvrdil dobrou formu z posledních zápasů. V 57. minutě se trefil ještě Nevyhoštěný a u Jizery se mohlo slavit.

Brankář Michal Nedvídek tak jenom potvrdil skvělou formu z posledních zápasů. A zasloužil si i pochvalu trenéra Milana Černého: „Musím Michala pochválit, dnes chytal opět skvěle.“ Černý byl se třemi body maximálně spokojen. Navíc jeho tým nenastoupil v ideální sestavě: „Naše sestava nebyla kompletní, ale zápas jsme i přesto zvládli dobře,“ komentoval Černý. A pokračoval: „Dostali tak prostor další hráči a poprali se o výsledek. Zápas byl tak trochu o prvním gólu a my jsme za ním šli důrazněji než soupeř.“

Čekání na první trefu se nakonec benáteckým hokejistům vyplatilo. „Byli jsme velice trpěliví. Za stavu 2:0 jsme začali být trochu pasivní, poté jsme však opět začali hrát dobře ve středním pásmu a ten třetí zásah byl už jen takovým vyústěním,“ hodnotil Černý. „Na můj vkus jsme hráli slušně i přesilové hry. Dnes jsme hráli dobře odzadu, bez nějakého většího rizika, ale i dopředu jsme byli aktivní. Měli jsme takovou převahu, že ten výsledek odpovídá,“ uzavřel spokojený trenér Středočechů.

Jeho táborský protějšek hodnotil utkání krátce: „Domácí vyhráli zaslouženě, protože byli lepší. Náš výkon byl špatný, proto jsme prohráli. Nedali jsme branku, domácí byli důraznější.

Branky a nahrávky: 38. Pabiška (Kudrna), 40. Pavlů (Kica, Krupka), 57. Nevyhoštěný (Hudíček, Skořepa).

Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Štofa. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 490.

Benátky: Nedvídek - Drábek, Vála, Kajínek, T. Mrkvička, Kolmann, Pavlů - Hudíček, Skořepa, Weiss, Jiří Kudrna, Kazatel, Krupka, Pabiška, Kopic, Loskot, Kica, Vařecha, Nevyhoštěný.

Tábor: Hrubec - Havran, Černý, Lukáč, Poživil, Kanov, Jan Kudrna - Kostourek, Rindoš, Padělek, Nedorost, Šperger, Kocar, Červený, Štrba, Ferebauer, Kuchejda, Polodna, V. Mrkvička.

Vandal propíchal kola sedmi aut místního podnikatele

Plazy - Sedm aut s probodnutými pneumatikami a škody za pětačtyřicet tisíc korun, to jsou následky noční ho řádění, ke kterému došlo v Plazech, vzdálených dva kilometry východně od Mladé Boleslavi. Po zatím neznámém pachateli pátrají policisté.

KRÁTCE: Získá prestižní cenu Katka Maxová?

Mladá Boleslav – Katka Maxová, předsedkyně organizace DMO pobyty, jejímž cílem je aktivní život lidí s dětskou mozkovou obrnou, je opět nominovaná na Cenu Olgy Havlové.

Utkání jsme nezvládli, řekl trenér Boleslavi k semifinále Mol Cupu

Mladá Boleslav – Šokovaný favorit na straně jedné, nekončící sen druholigisty na straně druhé. Takové bylo rozpoložení aktérů fotbalového semifinále Mol Cupu mezi Mladou Boleslaví a Opavou bezprostředně po zápase.

Boleslav pohár neobhájí. Druholigové Opavě nedala ani gól

Mladá Boleslav – Místo snu o obhajobě trofeje kruté vystřízlivění. Fotbalisté Mladé Boleslavi se v semifinále MOL Cupu zařadili na seznam prvoligových skalpů Opavy. Třetí tým druhé ligy vyhrál ve městě aut po sebevědomém výkonu 2:0 a zahraje si finále se Zlínem.