FOTOGALERIE: Dvouminutová smršť a hotovo

Benátky nad Jizerou - Benátečtí zvládli důležitý zápas s Táborem na domácím ledě bez inkasované branky.

29.12.2009
Fotogalerie
12 fotografií

I. hokejová liga: HC Benátky nad Jizerou - HC TáborFoto: PPNA/Zdeněk Langšádl

HC Benátky nad Jizerou – HC Tábor 3:0

Hokejisté Benátek nad Jizerou v nadstavbové části první hokejové ligy ještě nepoznali hořkost porážky.

Ve 34. kole se u Jizery představil Tábor, který letos s Benátkami dvakrát uspěl. Na třetí pokus již ale Kohouti na Benátky nestačili a odjeli ze středu Čech poraženi. V první polovině zápasu kralovali oba brankáři.

Pak ale v rychlém sledu skórovali Pabiška s Pavlů a určili ráz utkání. V poslední třetině ještě na konečných 3:0 upravil Nevyhoštěný. K poslednímu zápasu roku 2009 budou Benátečtí ve středu cestovat do Kadaně.

38 minut diváci gól neviděli, pak během dvou minut dva v hsotující síti. Rozhodčí signalizoval vyloučení hostů, když zmatků v obraně využil Pabiška a otevřel skóre. Zbývala necelá minuta z druhé třetiny kdyý Kica našel na zadní tyči Pavlů a ten si nelámal se zakončením hlavu.

V závěrečné dvacetiminutovce se Kohouti pokoušeli o vyrovnání, ale brankář Nedvídek opět pouze potvrdil dobrou formu z posledních zápasů. V 57. minutě se trefil ještě Nevyhoštěný a u Jizery se mohlo slavit.

Brankář Michal Nedvídek tak jenom potvrdil skvělou formu z posledních zápasů. A zasloužil si i pochvalu trenéra Milana Černého: „Musím Michala pochválit, dnes chytal opět skvěle.“ Černý byl se třemi body maximálně spokojen. Navíc jeho tým nenastoupil v ideální sestavě: „Naše sestava nebyla kompletní, ale zápas jsme i přesto zvládli dobře,“ komentoval Černý. A pokračoval: „Dostali tak prostor další hráči a poprali se o výsledek. Zápas byl tak trochu o prvním gólu a my jsme za ním šli důrazněji než soupeř.“

Čekání na první trefu se nakonec benáteckým hokejistům vyplatilo. „Byli jsme velice trpěliví. Za stavu 2:0 jsme začali být trochu pasivní, poté jsme však opět začali hrát dobře ve středním pásmu a ten třetí zásah byl už jen takovým vyústěním,“ hodnotil Černý. „Na můj vkus jsme hráli slušně i přesilové hry. Dnes jsme hráli dobře odzadu, bez nějakého většího rizika, ale i dopředu jsme byli aktivní. Měli jsme takovou převahu, že ten výsledek odpovídá,“ uzavřel spokojený trenér Středočechů.

Jeho táborský protějšek hodnotil utkání krátce: „Domácí vyhráli zaslouženě, protože byli lepší. Náš výkon byl špatný, proto jsme prohráli. Nedali jsme branku, domácí byli důraznější.

Branky a nahrávky: 38. Pabiška (Kudrna), 40. Pavlů (Kica, Krupka), 57. Nevyhoštěný (Hudíček, Skořepa).

Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Štofa. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 490.

Benátky: Nedvídek - Drábek, Vála, Kajínek, T. Mrkvička, Kolmann, Pavlů - Hudíček, Skořepa, Weiss, Jiří Kudrna, Kazatel, Krupka, Pabiška, Kopic, Loskot, Kica, Vařecha, Nevyhoštěný.

Tábor: Hrubec - Havran, Černý, Lukáč, Poživil, Kanov, Jan Kudrna - Kostourek, Rindoš, Padělek, Nedorost, Šperger, Kocar, Červený, Štrba, Ferebauer, Kuchejda, Polodna, V. Mrkvička.

29.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

STO JEDNA LET. Takové narozeniny oslavila Božena Šnáblová z Mladé Boleslavi.

Božena Šnáblová oslavila 101. narozeniny

Ilustrační snímek.
6

Dobrovolníci pomáhají seniorům i dětem

Dostane most v Dražicích přednost v opravě?

Benátky nad Jizerou - Kraj řeší dilema. Rekonstruovat prioritně havarijní most v Dražicích, nebo v Benátkách?

Sládek na bývalém nádraží učí, jak se vaří dobré pivo

Obrovský nárůst počtu minipivovarů v posledních letech neminul ani střední Čechy. Podle elektronické pivní mapy jich je v kraji na sklonku letošní zimy přes třicet. A jejich počet má podle odborníků dále stoupat.

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.

Tomáš Krátký: Pro vaření piva je nejdůležitější voda

O domácím vaření piva nikdy nepřemýšlel. Pil klasická česká piva, než ho před pěti lety kamarád seznámil i s pivy z menších pivovarů. „Hrozně mě to nadchlo," říká třicetiletý Tomáš Krátký ze Stratova na Nymbursku, který má od té doby za sebou už několik uvařených várek domácího piva.