HC Benátky nad Jizerou - HC Tábor 0:2

Do Benátek přijel soupeř z jihu Čech a domácí měli v úmyslu připsat si plný bodový zisk.

Obrovská šance na úvodní branku přišla po třinácti minutách hry. Během půl minuty totiž zamířili na strestnou lavici hostující Vomela, Černý a Štrba a domácí měli více jak dvě a půl minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Bohužel ji ale využít nedokázali. Otřepaná pravda o tom, že ubráněné oslabení tým posílí, opět zafungovala na konci první třetiny. Po buly se dostal puk ke Květoňovi, na jehož dělovku neměl šanci Stejskal zareagovat.

Benátečtí nebyli ve středečním utkání ve své kůži a na jejich hole se lepila smůla a také řada nepřesností. Domácí si sice vypracovali několik slibných šancí, ale brankář Kovář z extraligových Budějovic byl doslova neprůstřelný. Vychytal i největší šanci Václava Drábka, který na něj ve třetí třetině nevyzrál v souboji tváří v tvář. Definitivní rozhodnutí přišlo v 52. minutě, kdy při přesilové hře našel svou druhou gólovou přihrávkou Štrba volného Poživila. Pět minut před koncem ještě domácí Kica zacinkal na tyčku, ale Kovář si čisté konto vzít nenechal.

Branky a nahrávky: 20. Květoň (Štrba), 52. Poživil (Štrba).

Rozhodčí: Dvořák – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 411. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1.

Benátky: Stejskal - Drábek, Rýgl, Kajínek, T. Mrkvička, Kolmann, Pavlů, Holub, Hobza - Hudíček, Skořepa, Weiss, Jiří Kudrna, Kazatel, Krupka, Pabiška, Dušek, Špaček, Kica, Urban, Bárta.

Tábor: Kovář - Jan Kudrna, Černý, Kotaška, Poživil, Kanov, Vomela, Zíb - Rod, A. Padělek, I. Padělek, Nedorost, Šperger, Kocar, Květoň, Mertl, Štrba, Mařík, Matušík, V. Mrkvička, Voříšek.