Fotogalerie
7 fotografií

Ilustrační fotoFoto: František Stýblo

Benátky – Kadaň 2:5

Benátečtí hokejisté nedokázali výsledkově navázat na poslední domácí zápas s Třebíčí a po matném výkonu podlehli na domácím ledě Kadani.

Hosté se ujali vedení v první třetině, když jim stačilo pouhých deset sekund k využité přesilovky pět na tři.

Ve druhé třetině byli diváci svědky dvou branek, po jedné na každé straně. Nejprve vyrovnal Dušek, hostům pak vrátil vedení nejlepší muž zápasu Petr Derfler.

Místo domácího tlaku v úvodu třetího dějsví přišla pro Benátecké ledová sprcha z hole Patrika Finka, který dokonale zužitkoval přesnou přihrávku Bouška.

Deset minut před koncem zápasu začaly Benátky tlačit – nevyužity skončily šance Musila a Duška. Nejblíže snížení byli domácí po tvrdé střele kapitána Drábka. Kotouč se ale k jejich smůle odrazil od horní tyčky jenom do hlediště.

Pět minut před koncem dostaly Benátky šanci krátké, zhruba desetivteřinové, přesilovky pět na tři. Trenér Haken si vzal oddechový čas a v nezvyklém čase stáhnul ze hry brankáře Stejskala a na led poslal šestého hráče. Domácí zamkli Kadaňské v jejich třetině. Hosté se však dokázali ve čtyřech z tlaku vymanit, a gólem do prázdné branky rozhododnout zápas.

Domácí vzápětí dokázali ještě snížit Bártou, ale při klasické power–play v závěru zápasu opět inkasovali do opuštěné klece.

Branky: 24. Dušek (Kudrna, Kajínek), 57. Bárta (Rapač, Jech) – 11. Zíka (Kajer, Szakal), 27. Derfler, 43. Fink (Boušek, Derfler), 57. Derfler (Kolarz, Kramár), 60. Fink (Zíka)

Rozhodčí: Jeřábek – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 9:9 Využití: 2:2. V oslabení: 0:1 Diváci: 255.

Benátky: Stejskal – Drábek, M. Ton, Hrach, Mrkvička, Pavlů, Gajda, Kajínek – Kudrna, Havel, Musil, Jech, Bárta, Kadeřábek, Kopic, Weiss, L. Tondr, Dušek, Skořepa, Rapač, Hudíček. Trenér: Haken.

6.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Konvoj vozidel armády USA na dálnici D5 nedaleko Plzně.
13

Do Staré Boleslavi dorazil konvoj americké a britské armády

Dětský pěvecký sbor Zvonky, přípravný sbor Koťata, Zvonečky a sbor Continuo z Mnichova Hradiště. Všechny spojují dvě jména – Alena a Ladislav Hejlovi. Manželský pár, který už třicet let vede děti ke zpěvu.

Zvonky oslaví třicetiny výročním koncertem

Záhadná smrt v boleslavské nemocnici. Podezřelá ošetřovatelka je ve vazbě

Skon osmaosmdesátileté pacientky Klaudiánovy nemocnice policie vyšetřuje jako možnou vraždu. Z té je podezřelá jednadvacetiletá ošetřovatelka.

Zvoník: Změna času je proti přírodě

Obořiště – V noci na neděli se mění čas ze zimního na letní. Kdo by si myslel, že všechny kostelní hodiny potřebují při změně času ručně seřídit, ten by se mýlil. Hodiny v klášterním kostele sv. Josefa v Obořišti má na starosti místní řemeslník a také zvoník Ladislav Leksa. Už zhruba sedm let na nich přesný čas řídí družice.