Benátky nad Jizerou/ Celek s extraligovými ambicemi v Benátkách nic nepředvedl

5.1.2009

I. hokejová liga: HC VCES Hradec Králové - HC Benátky nad JizerouFoto: Jan Jelínek

HC Benátky nad Jizerou – KLH Chomutov 3:2

Do Benátek zavítal neoblíbený soupeř, který ve všech třech předchozích vzájemných duelech udělil Benátkám hokejovou lekci.

Včera to však byli Benátečtí, kdo se po bojovném výkonu radoval ze zisku tří bodů. Hosté v Benátkách kromě poslední desetiminutovky vůbec nic nepředvedli.

Přitom vstup do zápasu vyšel hostům na jedničku. Už ve druhé minutě se prosadil Mikšovic a v mysli mnohých se objevovaly vzpomínky na předchozí duely. Ty zahnal v desáté minutě Stanislav Procházka, který z blízka prostřelil Lundella.

Minutu a půl před koncem první dvacetiminutovky bylo ještě veseleji. Ve vlastním oslabení ujel Antonín Dušek a blafákem překonal hostujícího brankáře podruhé.

Ve druhé třetině se hosté téměř k ničemu nedostali a domácí naopak dokázali svůj náskok zvýšit. Rastislav Konečný dokázal využít přihrávku Tomáše Urbana.

Chomutov zapnul vyšší obrátky až v závěrečné desetiminutovce, ale snížit dokázal až v dvojnásobné přesilovce. To ale bylo z jejich strany vše.

Užve středuhostí Benátky od 17.30 lídra soutěže z Ústí.

Branky: 10. Procházka, 19. Dušek, 34. Konečný (Urban) – 2. Mikšovic (Míka, Pilpán), 54. Grof (Skořepa, Ťupa).

Rozhodčí: Lacina – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:7, navíc Procházka 10 OT. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 382. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:1.

Benátky: Stejskal – Pavlů, Kolafa, Hrach, Kolmann, Cuník, Kajínek, Lukáč – Vantuch, Dušek, Procházka, Weiss, Skořepa, Kopic, Pabiška, Bárta, Nevyhoštěný, Konečný, Kazatel, Víšek, Urban. Trenér: Čermák.

Chomutov: Lundell (34. Cikánek) – Ťupa, Grof, Pulpán, Toivonen, Nikolov, Bombic, Trefný, Všetečka – Hašek, Skořepa, Jeslínek, Hlinka, Mikšovic, Jíra, Eiselt, Domin, Míka, Malát, Tauš, Fábry. Trenér: Pešout.

5.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Dětský den v Nepřevázce u Mladé Boleslavi.
82

Dětský den v Nepřevázce: pohoda a šílené vedro

Zdeněk Halíř, starosta fotoklubu Sokol Mladá Boleslav

Mladoboleslavský Fotoklub Sokol je jedním z nejstarších v republice

Syfilis je opět na postupu, může za to lehkomyslnost

Praha – Aktuální situace je alarmující. To k tématu syfilis a ostatních pohlavních chorob uvedl Martin Šalek z Nemocnice na Bulovce. Před lehkomyslností, s níž si někteří lidé počínají ve svých vztazích, chtějí před začátkem hlavní sezony letních dovolených a prázdnin příští týden varovat nejen odborníci z Bulovky.

Večerní drama v Benátkách. V garáži vybuchly plynové lahve

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Několik výbuchů v pátek večer před osmou hodinou probralo z klidu obyvatele Smetanovy ulice v historické části města. Plynové láhve tam vybuchly v garáži, která naštěstí nebyla součástí rodinného domu.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.