Benátky nad Jizerou - Beroun 3:3

V pořadí třetí přípravný zápas sehráli prvoligoví hokejisté Benátek na domácím ledě a soupeřem jim tentokrát byl celek Berouna.

Oficiální farma pražské Sparty přijela k Jizeře posílena o brankáře Novotného a obránce Bolfa, což se nakonec promítlo i do konečného skóre. Domácí si postupně po dvou gólech Hudíčka a jednom zásahu Skořepy vypracovali tříbrankové vedení, ale Medvědi ztrátu stáhli a zápas dovedli k remíze 3:3. Další přípravné utkání sehrají Benátky v útery v Kadani.

Běžela třetí minuta zápasu a domácí tým se dostal do vedení. Zmatky před hostujícím brankářem ukončil Tomáš Hudíček. Na další branku se pak ale muselo čekat až do poloviny zápasu. To dokázal překvapivou přihrávku Vařechy využít Josef Skořepa a Benátky vedly dvoubrankovým náskokem.

Uběhly dvě minuty a bylo to 3:0 pro domácí, když se podruhé trefil Tomáš Hudíček a zdálo se, že o vítězi přátelského zápasu je rozhodnuto. Opak byl však pravdou.

Ještě v prostřední dvacetiminutovce dokázali Berounští snížit. Po kombinaci Bolfa s Karpovem se prosadil druhý jmenovaný.

Na jednobrankový rozdíl ve skóre se hosté dostali minutu a půl po zahájení poslední třetiny zásluhou trefy Bessera. A vyrovnání si nechali na minutu padesátou. Po několika nebezpečných situacích a velkém tlaku jej přetavil ve třetí branku Vejvoda.

Branky: 3. Hudíček (Jaroš, Mrkvička), 30. Skořepa (Vařecha), 32. Hudíček (Jaroš, Mrkvička) – 38. Karpov (Bolf), 42. Besser (Kutlák, Látal), 50. Vejvoda (Kupec).

Rozhodčí: Ondřej – Jílek, Jindra. Vyloučení: 8:11 navíc Kica (BEN) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Třetiny: 1:0, 2:1, 0:2.

Benátky: Stejskal (Blažíček) – Hobza, M. Tondr, Lukáč, Hrach, Mrkvička, Ton, Hataš, Muller – Kopic, Skořepa, Bauer, Kudrna, Kazatel, Šinkovič, Hudíček, Ciupa, Jaroš, Pabiška, Krupka, Nevyhoštěný, L. Tondr, Kica, Vařecha.

Beroun: Novotný (Štelmach) – Braniš, Malý, Bolf, Šafář, Vejvoda, Látal – Kupec, Švagrovský, Rybecký, Vlček, Kratzer, Karpov, Rudovský, Slaba, Besser, Kutlák, Pavel, Bessonov.