Vítězství se však nerodilo vůbec lehce. „Hra Kadaně nám v letošní sezoně vůbec neseděla. Utkání bylo specifické a my si těchto tří bodů neskutečně vážíme, ačkoliv se nám poslední dobou dařilo a poráželi jsme i silné soupeře. První dvě třetiny jsme nehráli dobře, měli jsme spoustu vyloučených a nedokázali jsme hrát s pukem,“ popisoval po utkání trenér domácího týmu Jiří Kudrna.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla poměrně vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Hosté zahrozili zejména při přesilovce, domácí tým se potom do většího tlaku dostal před přestávkou. Vytěžil z toho i vedoucí branku, skóre otevřel Jiří Černoch. Mladý útočník pražské Sparty má vyřízené střídavé starty v Benátkách a hned v prvním utkání v jejich dresu zaznamenal první branku.

„Dnešní střetnutí rozhodla druhá část, kterou jsme hráli dobře, ale nedali jsme gól na 2:1 nebo na 3:1. Jednou jsme měli před sebou prázdnou bránu, dvakrát jsme jeli sami na branku. Bohužel z toho gól nedáme,“ mrzelo trenéra Kadaně Miroslava Nováka.

Jeho svěřenci totiž ze svých šancí využili jen jednu, když se před brankou nejlépe zorientoval Petr Maršoun a důrazně dotlačil puk za záda brankáře Marka Schwarze. Benátečtí hráči si rovněž vypracovali několik příležitosti, gól však už nepadl a po čtyřiceti minutách bylo vyrovnáno.

Radim Zohorna z brněnské Komety. Ilustrační foto.
Boleslav pustila Orsavu do Brna, odkud bere Zohornu

Na začátku třetí třetiny Trhači dokonce otočili skóre, nad rameno Schwarze zamířil Michael Foltýn a poslal hosty do vedení. Už po minutě se ale z pravého kruhu trefil Adam Dlouhý a opět srovnal stav utkání. Vítězný gól vstřelil Ján Niko, který od modré čáry propálil chumel clonících hráčů i brankáře Štěpána Lukeše. Sedm sekund před koncem při kadaňské power play potvrdil výhru Benátek Jan Šír, když z ostrého úhlu trefil odkrytou branku.

„Třetí třetinu dali kluci do zápasu úplně vše, a právě díky bojovnosti v poslední třetině jsme si tři body zasloužili. Kluci si dnes dokázali, že mohou zvládnout zápasy, které se pro nás od začátku nevyvíjí úplně nejlépe,“ potěšil Jiřího Kudrnu povedený závěr zápasu. Jeho tým čeká ve středu zápas na ledě silného Kladna, které vyhrálo dva ze tří dosavadních vzájemných utkání v sezoně.

Benátky – Kadaň 4:2

Branky a nahrávky: 20. Černoch (Wiencek), 44. A. Dlouhý, 54. Niko (D. Špaček), 60. Šír (Kolmann) – 26. Maršoun (Šulek, Klejna), 43. Foltýn (J. Svoboda, Rindoš). Rozhodčí: Veselý, Vokřál – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:7 + navíc Rindoš, Wágner (oba KAD) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 41:21.
Benátky: Schwarz – Kolmann, Kunst, Žůrek, Havlín, Niko, Maier – Wiencek, Chrtek, Černoch – A. Dlouhý, Šír, D. Špaček – Rychlovský, Najman, Teplý – Burda, Bittner.
Kadaň: Š. Lukeš – Novák, Eliáš, Klejna, Hajič, Foltýn, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs, Wágner – Šulek, Rindoš, Maršoun – J. Müller, Tupý, Kanický – Homer.