Mladá Boleslav, Šumperk - V I. hokejové lize brala Boleslav všechny body, Benátky nemají tentokrát žádný.

8.10.2012

I. hokejová liga: BK Mladá Boleslav - Královští Lvi Hradec KrálovéFoto: Jan Pavlíček

Boleslav – Hradec Králové 4:2

Boleslavští šli do vedení už ve druhé minutě zásluhou Němečka, na kterého velmi rychle navázal ex-hradecký Koudelka.
Na gól kapitána Výborného ve druhé třetině sice téměř okamžitě odpověděl Švagrovský, probouzející se hosty ovšem rychle utnul Demel. Necelé tři minuty před koncem pak sice ještě snížil Finsterle, z celkového pohledu se ale jednalo už jen o kosmetickou úpravu skóre. Tři body bere Bruslařský klub a vzhledem k tomu, že Havlíčkův Brod prohrál s Třebíčí, posouvá se do čela tabulky!
Jiří Slabý, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: „Začali jsme dobře, úvod se nám povedl, jak jsme si představovali. Později už, řekl bych, ta hra nebyla tak pěkná. Soupeř zabral, takže to bylo celé takové udřené. V těchto chvílích jsme hodně těžili z toho, že jsme dali ty dvě branky v první třetině. Šlo víceméně už jen o to, dohrát to do konce a získat tři body. Soupeř nebyl v lehké situaci, má zraněné hned tři centry a to se zkrátka projeví. Na zápas jsem se těšil, přece jen jsem v Hradci spoustu let působil."
Martin Hosták, trenér Hradce: „Měli jsme špatný vstup do zápasu. Ačkoliv jsme očekávali, že Mladá Boleslav bude hrát hodně aktivně, nedokázali jsme se s tím popasovat. Byli jsme měkcí, měli jsme příliš velký respekt. Spadly nám tam dva rychlé a relativně laciné góly, které ovlivnily všechno ostatní. Sice jsme dokázali snížit, ale soupeř má natolik zkušené hráče, aby se nenechal rozhodit."

Branky a nahrávky: 2. Němeček (Výborný, Kafka), 6. Koudelka (Hrdel, Rys), 22. Výborný (Němeček), 32. Demel (Rys, Koudelka) – 23. Švagrovský (Luštinec, Moskal), 58. Finsterle (Moskal, Švagrovský). Rozhodčí: Jílek – Chochola, Komárek. Vyloučení: 9:6, navíc Haluza (HK) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1970.
Boleslav: Will – Kasík, Pojkar, Němeček, Chaloupka, Jindra, Šmach, Drábek – Nouza, Vrbata, Mikulík – Pabiška, Výborný, Kafka – Rys, Koudelka, Demel – Lenc, Loskot, Hrdel.
Hradec: Čech – Čížek, Kania, Karlíček, Hendrich, Roupec, Chmelíř, Vágner – Moskal, Švagrovský, Luštinec – Kubica, Říha, Šagát – Valášek, Haluza, Budínský – Machač, Čáp, Finsterle – Půlpán.

Šumperk – Benátky 4:3

K dalšímu kolu první hokejové ligy cestovali benátečtí hokejisté do Šumperka, který se v posledních čtyřech zápasech herně trápil a nastřílel jen čtyři góly. Stejný počet přesných zásahů ovšem Draci nasázeli i do sítě Benátek, a přestože hosté dvakrát v utkání vedli, nevezou si do středních Čech ani bod. V tabulce Benátky klesly o jednu příčku na osmé místo.

Branky a nahrávky: 22. Gewiese (Stoklasa, Vrdlovec), 30. Vrdlovec (Hulva, Stoklasa), 32. Červenka (Hulva, Suchý), 45. Staněk – 5. Skalický (Klimt, Skořepa), 25. Vitásek, 44. Kopic (Král, Kajínek). Rozhodčí: Kubičík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:3, navíc Holík (SUM) 10 OT+DKU a Jánošík (BEN) 5 + DKU. Využití: 1:0. Diváci: 1125. Střely na branku: 28:37.
Šumperk: Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Suchý, Pastor – Haas, Plášek, Staněk – Stoklasa, Hulva, Vrdlovec – Skoumal, Cink, Červenka – Blinka, Kindl, Holinka.
Benátky: Vošvrda – Říha, Kolmann, Moravec, Jánošík, Jaroměřský, Šimek, Vitásek, Kajínek – Bortňák, Kopic, Vařecha, Jonák, Liška, Král, Vlach, Klimt, Plodek, Skořepa, Jech, Skalický.

8.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.