Kosořice – Bezno 3:3 (0:1)

V souboji Kosořic s bezenským A týmem hosté přicestovali s optimismem. V posledních kolech se jim střelecky daří. Uspět chtěli i v Kosořicích, jelikož jistotu záchrany stále ještě nemají.

Fotbalisté Kosořic nevstoupili do zápasu zrovna ideálně. Už v prvních vteřinách mířil těsně vedle Václav Novák. Vývoj na hřišti ovlivňoval také silnější vítr, což v prvním poločase vyhovovalo spíše Bezenským. Václav Novák mohl v osmnácté minutě poslat hosty do vedení, jeho sólo však Kraus hbitým zákrokem zlikvidoval. To už domácí začali lépe kombinovat a od dvacáté minuty častěji zaměstnávat Stýskala v brance. Po rohovém kopu se míč odrazil ke Krausovi. Následný centr na vzdálenější tyč doletěl k Řehákovi, který mířil jen do boční sítě. V další šanci Macháč kolmicí vybídl Malíka. Tento pokus bezenský gólman vyrazil vedle branky.

Ve 33. minutě odcentroval domácí Řehák, Macháč hlavou přistrčil Malíkovi, s jehož ranou si brankář bez problémů poradil. O tři minuty později ale hosté dokázali i proti přesile otevřít skóre. Vízek u postranní čáry přihrál na hranici pokutového území. Václav Novák pronikl do vápna a před brankou nekrytý Ondřej Novák propálil brankáře i obránce. Domácí se poté opět tlačili do koncovky, jenže Štecher nastřelil jen břevno a Macháč dvakrát hlavičkoval vedle.

Po změně stran měli vítr v zádech zase Kosořičtí. Ve 47. minutě se však obešli i bez této pomoci. Sedlák přihrávkou do běhu našel Malíka, který nejprve vyprášil Stýskalovy rukavice a z následné dorážky už poslal míč přesně k tyči – 1:1. Vítr pomohl Kosořickým až v 50. minutě při Krausově výkopu, Fingerhutovo sólo ale gólman kryl. Neuvěřitelný zákrok si bezenský brankář připsal hned vzápětí. Po rohovém kopu Krause zakončoval zblízka Macháč, ještě před brankovou čárou však zakročil zmiňovaný Stýskal. Bezenský brankář si v těchto minutách zachytal více než jeho protějšek.

V 63. minutě byl již krátký proti střele Darmoše. Opět dlouhý výkop brankáře propadl obranou a kosořický snajpr vyřešil únik přesnou ranou k tyči. Vedení Kosořických trvalo pouhé dvě minuty. Centr z pravé straně úspěšně zužitkoval nekrytý Ondřej Novák. Ovšem domácí Darmoš nechal svou pověstnou „levačku" vyniknout hned vzápětí. Štecherův nákop bezenský obránce přesně neodhadl a Darmoš trefil padající míč přesně jako při své první trefě – 3:2. Hosté nevzdali snahu o vyrovnání a do velkého vápna létal jeden míč za druhým. V 83. minutě však všechny překvapila střela nebo spíše centr Václava Nováka od postranní čáry, kdy míč doplachtil až za Krausovy záda. Zajímavý duel s góly a zvraty nakonec skončil remízou.

Branky: 63. a 69. Darmoš, 47. Malík – 36. a 65. O. Novák, 83. V. Novák. Rozhodčí: Dragoun. ŽK: 0:2. Diváci: 65.
Kosořice: Kraus – Sedlák, Batala, Pára, Štecher – Řehák (46. Darmoš), Sedláček (83. Adámek), Kraus, Fingerhut – Macháč (70. Tříska), Malík.
Bezno: Stýskal – Martin Gruncl (76. Jeřábek), Bajer, Milan Kolovratník, Petr Gruncl – Jakub Kolovratník (64. Honzátko), Möbius, O. Novák, V. Novák – Podzimek (73. Šišpela), Vízek.