Tachov – Benátecký tým odcestoval do dalekého Tachova s jednodenním předstihem. A tento záměr hostujícího vedení bezezbytku vyšel. Hosté působili určitě svěžejším dojmem, než by tomu bylo po ranní více než dvě stě kilometrové cestě. Přesto byli domácí fotbalisté více u míče, přesných střel na Michňovu branku ale mnoho nevyslali. Nerozhodný stav překlopil na benáteckou stranu devět minut před koncem kapitán Škarecký, který zužitkoval centr střídajícího Klaina od rohového praporku.

„Úvod zápasu se nám nevydařil. Po zbytečných ztrátách míče jsme se dostali pod tlak. Domácí v první půlhodině kopali snad sedm rohových kopů. Naštěstí z jednoho dobře rozehraného protiútoku jsme důrazem Jakuba Sudka, který přetlačil obránce, skórovali. Vstřelený gól nás trochu zklidnil a naše hra se zlepšila. Druhý poločas kluci odmakali. Vyhráli jsme díky bojovnosti. Myslím si, že i střídající hráči dnes přinesli určitou změnu, což je důležité, jelikož jsme sehráli třetí zápas v řadě, na což nejsme příliš zvyklí. Tři body jsou pro nás zlaté. Jedeme dál, stále to bude velký boj. I přes plno chyb jsme za vítězství rádi," hodnotil zápas kouč hostů Vladimír Sedláček.

Kolín – Ani jeden tým se od začátku nedokázal výrazněji prosadit. Vše změnil až v závěru prvního poločasu po rohu Seifert, pro něhož to byl první gól v sezoně a také v dresu Kolína.

Hosté se však s tímto stavem nechtěli spokojit a po změně stran spustili doslova ofenzivní uragán.

Jenomže Krystanovu střelu vyrazil gólman Ptáček nad, Sodoma z další šance mířil pouze do břevna a Volf z dobré pozice mířil vedle.

Domácí trenér na vzniklou situaci reagoval střídáním. Do hry poslal agilního Veselého a ten se mu odvděčil nejlepším způsobem. Gólem. Rozehrál míč do strany na Jukla, ten mu ho milimetrovým a přesným obloučkem vrátil, Veselý pak sám před brankářem mířil přesně.

O chvíli později hlavičkoval po Veselého centru Brunclík těsně vedle. To mohl být hřebíček do dobrovické branky. Ale nebyl. A domácího toho nakonec mohli litovat. Hosté totiž rozjeli druhou vlnu ofenzívních manévrů.

V 68. minutě snížil střelou z dálky Kotyza, o devět minut později už bylo vyrovnáno. A prsty v tom měli střídající hráči. Bočkovu jedovatou střelu Ptáček dokázal ještě vytěsnit, na dorážku Osvalda byl již krátký.

Hosté ale neměli pořád dost. Po Volfově průniku zatáhl za záchrannou brzdu Biško, který míč směřující do branky odkopl do bezpečí. Tři minuty před koncem to ještě střelou za vápnem zkoušel Boček, Ptáček si ale s jeho pokusem poradil a balon vyrazil.

Příznivci kolínské kopané se tak v letošní sezoně poprvé dočkali penaltového rozstřelu. Ten jim však radost neudělal. Biško, Jelínek ani Jukl nedokázali brankáře Dědka překonat. A když na druhé straně Vajgl, Hruška i Kotyza proměnili, připsali si hosté druhý bonusový bod.

ČFL – 7. kolo

Tachov – Benátky 1:2 (0:1)
Branky: 50. Dvořák – 37. Sudek, 81. Škarecký. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: Knakal – Buryán. Diváci: 250.
Tachov: Houdek – Ruda (68. Folejtar), Matas, Knakal, Habart – P. Šácha, Kravar – Tříska (46. Tušl), Hrdlička, Hudec (77. Kubek, 85. Hána) – Dvořák.
Benátky: Michňa – Borovička, Kubista, Karásek, Horák – Mbah (79. Šimek), Smetana, Mi. Sedláček (69. Klain), Škarecký (89. Ma. Sedláček), Sudek (60. Mižič) – Ansuma (65. Buryán).

Kolín – Dobrovice 2:3 pk (1:0)
Branky: 42. Seifert, 60. Veselý – 68. Kotyza, 74. Osvald. Rozhodčí: Grimm. ŽK: 0:0. Diváci: 160.
Kolín: Ptáček – Kouřil, Biško, Jelínek, Seifert (81. Šourek) – Bláha (64. Tvrzník), Brunclík, Kučera, Nešpor – Jukl, Klátil (56. Veselý).
Dobrovice: Dědek – Novák, Váňa, Hruška, Vajgl – Rudolf (90. Březina), Krystan (83. Patočka), Kotyza, Just (61. Boček) – Volf, Sodoma (61. Osvald).