1.FC Brno – FK Mladá Boleslav 0:3 (0:1)

Boleslavští góly Poláčka, Kysely a Papadopulose přestříleli Brno a postoupili do finále letního turnaje O pohár starosty města Čelákovice. V něm se střetnou s SK Slavia Praha, ta porazila FK Baumit Jablonec 2:0.

Prvním nebezpečím pro soupeřovu branku byla v 11. minutě tvrdá Doškova střela těsně mimo Kubáskovu branku. V 18. minutě se Boleslavským povedla kombinační akce přes šířku hřiště. Táborský si na pravé straně narazil s Kalinou a potom míč posunul na Opielu, ten dal Sylvestremu, který na levém kraji vápna uvolnil Poláčka, jenž křížnou přízemní střelou překonal Hrdličku v brněnské brance – 0:1. Brněnští Kalivoda a Trousil nedali jasné šance při standardních situacích a Střeštík mířil nepřesně. Ve 32. minutě Kyselovu ránu k tyči vyrazil brankář na roh.

Krátce po změně stran Poláchův centr hlavičkoval Vrána pouze do břevna a Střeštík ránou z voleje pouze sestřelil bránícího Kalinu. Další brněnský střelecký pokus z kopačky Vrány o pár centimetrů přeletěl Kubáskovo břevno.

O boleslavském postupu do finále rozhodli v pěti minutách Kysela a Papadopulos. Nejprve v 61. minutě prostřelil Kysela brněnského brankáře střelou z dálky – 0:2. A potom v 66. minutě uvolnil Silvestre parádně Papadopulose a ten své sólo proti Hrdličkovi s jistotou proměnil – 0:3.

Sestava FK Mladá Boleslav: Kubásek – Kalina, Janíček, Rajnoch, Mach – Kysela, Sylvestre, Opiela, Poláček – Papadopulos, Táborský.

Sestava 1.FC Brno: Hrdlička – Švejnoha (36. Král), Trousil, Dvorník, Čoupek – Kalivoda (36. Borák), Mareček, Polách, Střeštík – Došek (36. Živný), Šural (36. Vrána).

Góly: 18. Poláček, 61. Kysela, 66. Papadopulos. Rozhodčí: Moudrý. ŽK: Střeštík. Diváci 1000. Poločas: 0:1

V druhém semifinále SK Slavia Praha – FK Baumit Jablonec 2:0 (0:0) učinili Slávisté očekávaný krok k obhajobě loňského prvenství. V poslední minutě první půle otevřel skóre hlavičkující Ivana. Vyrovnání zmařil Michálek pop Mešanovičově centru. Ve 48. minutě centr Gebre Selassieho z malého vápna doklepl do jablonecké sítě Edilovic.

Sestava Slavie Praha: Vorel – Kindel (21. Krajčík), Latka, Suchý, Šiklič – Gebre Selassie, Jarolím, Belaid, Černý – Ivana (58. Necid), Hadzibulic (36. Adilovic).

SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3)

Finálové střetnutí mělo strhující tempo s mnoha střeleckými pokusy na obou stranách. V prvním poločase boleslavští střelci Řezníček a Pecka trefovali branku, naopak slávístičtí Volešák a Švento pouze břevna. Po změně stran oba týmy pokračovaly v ofenzívních manévrech, ale góly už nepadaly. V šestileté historii turnaje O pohár starosty města Čelákovice poprvé vyhrála Mladá Boleslav.

První gólovou šanci utkání měl již ve 4. minutě slávistický útočník Šenkeřík, ale Šeda jej vychytal. Podobně se mladoboleslavskému gólmanovi dařilo celý zápas, který se hrál 2×40 minut.

V 11. minutě po Hubáčkově podražení Nečase proměnil Řezníček penaltu – 0:1. Potom po Peckově přiťuknutí spálil šanci Nečas. V 15. minutě nastřelil Volešák boleslavské břevno. A když v 17. minutě přidal další gól do Vaniakovy sítě Pecka, který završil akci Ganugravy a napravil nepovedený střelecký pokus Řezníčka, tak slávistický Švento za dvě minuty odpověděl opět ranou do břevna boleslavské branky. Skóre tedy zůstalo příznivé pro Mladou Boleslav – 0:2.

Šenkeříkovu šanci zmařil Šeda, Tavares přestřelil. Ve 27. minutě obehrál Řezníček Hoška, ale nastřelil Vaniaka. Ve 35. minutě M. Sedláček utekl podle levé čáry Krajčíkovi a přesně nacentroval Peckovi, který se neomylně trefil k tyči – 0:3. V následující minutě poslal Pecka do brejku Řezníčka, toho Vaniak se štěstím vychytal. Na druhé straně Volešákov bombu z úhlu vyrazil Šeda na roh.

Po změně stran už góly nepadaly, ale o pohledné fotbalové akce i dramatické situace před brankami nebyla nouze. Edilovic přestřelil a kolem 55. minuty si Šeda s jistotou poradil s dvěma ostrými trestnými kopy. Nepřekvapil jej ani Necidův volej.

V 59. minutě individuální akci zakončil Nečas parádní ranou k tyči, při které se Vaniak vyznamenal. Podobně si Šeda poradil opět s Necidem v 62. minutě i s bombou Tavarese v 76. minutě. V 79. minutě šel na Šedu sám Edilovic a neuspěl.

Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Ševinský, Rolko, Procházka, Hrdlička – Nečas, Mendy, Ganugrava, M. Sedláček – Pecka, Řezníček.

Sestava SK Slavia Praha: Vaniak – Krajčík (41. Gebre Selassie), Hošek, Brabec, Hubáček – Volešák, Tavares, Cisse (54. Necid), Švento (63. Černý) – Toleski (41. Edilovic), Šenkeřík (73. Ivana).

Branky: 17. a 35. Pecka, 11. Řezníček. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: Pecka, Hrdlička, Nečas.Diváci: 1100. Poločas: 0:3.