Vysoká – Dl. Lhota 4:1

Kdo neviděl, neuvěří! Fotbalisté Dlouhé Lhoty v 6. kole I. B třídy vysoko prohráli ve Vysoké. Ale co hostující hráči dokázali neproměnit, to se jen tak nevidí.

Hosté byli od začátku fotbalovější a kombinační hrou se snažili o dobytí domácí branky. Svěřenci trenéra Tichého naopak hráli jednoduše. Dlouhými nakopávanými míči vybízeli k brejkům oba útočníky, se kterými měla hostující obrana veliké potíže.

Už v šesté minutě měl po rychlé akci šanci Finkous, ale ve výhodné pozici hlavou na míč ještě nedosáhnul. O dalších šest minut později se už mohl domácí útočník radovat z gólu, když bez problému prostřelil hostujícího gólmana.

Hosté pak získali převahu, ale stačila malá chyba v obraně a Rolenc po centru Řízka nekompromisně z pěti metrů poslal míč pod břevno bezmocného Řezáče – 2:0.

Hostující snaha o zkorigování výsledku byla částečně vyslyšena deset minut před půlí, když se v pádu trefil střelou k tyči Sháněl.

Čtyři minuty po přestávce utekl hostující obraně Finkous a střelou k bližší tyči přidal třetí gól domácích. Hosté pak zamkli domácí na vlastní polovinu, ale s koncovkou byli na štíru. Jak se střílí góly, ukázali domácí hráči v 57. minutě. Jak jinak, opět po rychlém brejku, na jehož konci dopravil Rolenc míč prakticky do prázdné branky.

V závěrečné čtvrthodině už to byla hitparáda neproměněných šancí hostí, kteří ještě teď žasnou nad tím, co se nedá proměnit. Vrcholem hostujícího zmaru byl v poslední minutě pokus Mulače, který ani z dvou metrů nedokázal dopravit míč do sítě.

„Dnes se to těžko hodnotí. Takový je ale fotbal a proto nemá logiku. Před týdnem jsme hráli vyrovnaný zápas a 1:4 jsme prohráli, dnes se to obrátilo. Na těžkém terénu to byl spíš boj, než fotbal. Soupeř byl fotbalovější a měl víc ze hry i víc šancí, ale naše branka byla pro jejich hráče začarovaná. My jsme měli snad deset kloudných akcí a dali čtyři góly. Kluci ale celý zápas odmakali. I když to bylo z naší strany špatné, díky bojovnosti, vůli i štěstí máme tři body,“ řekl po zápase domácí trenér Slavoj Tichý.

Branky: 12. a 49. R. Finkous, 33. a 57. Rolenc – 35. Sháněl. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 3:2. Diváci: 90. Poločas: 2:1.

Vysoká: Hamáček – Štauber – M. Štolba, Fidrant, Merz – M. Skopka (46. Suchan), Kaňka, Pražák, Řízek – Rolenc (72. Jonáš), R. Finkous (64. Synek).

Dlouhá Lhota: Řezáč – Zdobinský – Mulač, Novák (54. Niklfeld), Nekola – Dubický, Šolc, Vizingr, Krouský – Novotný, Sháněl (66. Limr).