Fotbalová stará garda má super formu

Mladá Boleslav - V přátelském utkání si bývalí boleslavští fotbalisté se Skalskem poradili hravě.

25.2.2010

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

FK MB – Skalsko 4:1

Na umělé trávě areálu Městského stadionu si k přípravě pozvali fotbaloví veteráni FK Mladá Boleslav mužstvo okresního přeboru SK Skalsko, který si tak ověřil svoji výkonnost před mistrovskou sezonou proti zkušeným mladoboleslavským fotbalistům.

Začátek utkání byl plně v režii boleslavské staré gardy, která dobře kombinovala a soupeři nepůjčila balón. První gól se zrodil po rychlém brejku Sedláčka s Kohoutem, akci zakončil s přehledem Vizingr - 1:0.

Po vstřeleném gólu se stará garda ještě více prosazovala útočnou hrou na polovině soupeře, ale další trefy do černého dlouho nepřicházely. Šanci neproměnil Kohout, který trefil břevno. Gól nedal ani Sedláček a tři stoprocentní gólové příležitosti trestuhodně zahodil Navrátil.

Deset minut před koncem prvního poločasu skóroval Kohout po akci, kterou mu připravil rychlý záložník Malík individuálním průnikem - 2:0.

Hráči Skalska se přes dobře hrající obranu staré gardy nemohli prosadit. Gól na 2:1 se jim podařilo přece jen vstřelit z dobře zahraného rychlého brejku pět minut před koncem prvního poločasu.

Druhý poločas měli navrch opět boleslavští veteráni. Krajní záložníci Malík a Fiksel zásobovali trojici útočníků dobrými centry a přihrávkami, těm se ale nepodařilo gólově prosadit. Kohout trefil opět jen břevno, Vizingr mířil vedle a Navrátil neměl obuté správné kopačky, když další čtyři jasné gólové příležitosti opět zahodil!

Stálý tlak staré gardy vyvrcholil dvěma slepenými góly. Vstřelili je Vizingr a Sedláček, který nádhernou přízemní střelou k pravé tyči zakončil Niklfeldovu akci.

Těsně před koncem dvakrát dobře vychytal hráče Skalska brankář Pechanec. A protože poslední dvě akce špatně zakončil Navrátil, skóre ve prospěch staré gardy Mladé Boleslavi se už nezměnilo.

Branky domácích: Vizingr 2, Kohout, Sedláček. Rozhodčí: O. Pechanec. Poločas: 2:1.

FK MB: Pechanec - Koros, Kamenický, Štěpán, Hůlka - Malík, Sedláček, Fiksel - Kohout, Navrátil, Vizingr (střídali Horák, Niklfeld).

25.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Cyklostezka - ilustrační foto.

KRÁTCE: Lávka přes Klenici už je takřka hotová

Generální ředitel TTD Cukrovary a lihovary Oldřich Reinbergr.
67

Řepná kampaň je za dveřmi, cukrovar v Dobrovici finišuje

KRÁTCE: Čadíci opět přivezou kino

Benátky nad Jizerou – O víkendu vyrazily na trasu první ze sedmi kočovných kinematografů bratří Čadíků, které budou až do prvního zářijového týdne křižovat Českou republiku.

OBRAZEM: Projekt EDISON učí studenty toleranci

Nymburk - Nymburské Gymnázium Bohumila Hrabala se zapojilo i letos do mezinárodního projektu EDISON. Škola a rodiny žáků se staly na týden domovem studentů z Hongkongu, Číny, Singapuru, Bahrainu, Mexika, Kanady nebo Íránu, aby při společných besedách, prezentacích, ale třeba i přípravě typických pokrmů navzájem srovnávali zvyky, tradice jednotlivých zemí a snažili se jim lépe porozumět.

OBRAZEM: Jizera byla příjemným osvěžením

Mnichovo Hradiště - Parný letní den spojený s ochutnávkou tradičních, ale i exotických specialit si užili návštěvníci pláže u Jizery v Mnichově Hradišti, kde se konal Restaurant Day. Jelikož se sobotní teploty místy šplhaly i k dvaatřiceti stupňům, přítomné neodradila ani ledová voda a mnozí Jizeru využili k příjemnému osvěžení.

Všejany - Už pošesté se ve Všejanech sešli siláci z řad žen a mužů, aby poměřili své síly v neobvyklé sportovní disciplíně, a to v přetahování lana. Amatérské mistrovství republiky šestičlenných družstev tu začali pořádat náhodou. Na začátku asi nikdo nepředpokládal, že si tento sport získá tak velkou oblibu.