VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okresní fotbalové soutěže Mladoboleslavska zvedají oponu

Mladoboleslavsko - Boleslavský deník nahlédl do kuchyně příprav některých fotbalových klubů Mladoboleslavska.

18.8.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Prvním kolem vstupují do nové sezony okresní fotbalové soutěže ve dnech 21. a 22. srpna. Soutěže zahájí okresní přebor a dvě skupiny III. třídy mužů.

O tom, jak jsou týmy připraveny na soutěž vypovídá anketa Boleslavského deníku, která sekretářům klubů položila čtyři otázky.

1. Jak jste byli spokojeni s umístěním mužstva v loňské sezoně?
2. Jak probíhala letní příprava?
3. K jakým změnám doško v hráčském kádru a v realizačním tým?
4. S jakým cílem půjde mužstvo do nové sezony?

Okresní přebor


Sokol Řepov, sekretář Emil Kotterman:
1. S umístěním mužstva loni panuje spokojenost, zejména se ziskem čtyřiceti bodů.
2. Letní přípravu jsme zahájili 20. července v domácích podmínkách. V přípravném utkání jsme remizovali s Luštěnicemi 3:3.
3. V hráčském kádru ani v realizačním týmu ke změnám nedošlo. Trenérem je Pavel Klain, vedoucím mužstva Lubomír Vávra, předsedou oddílu Miroslav Vlk, sekretářem Emil Kotterman.

Sokol Březno, vedoucí mužstva Tomáš Horák:
1. Jako nováček soutěže jsme se umístili v horním patře tabulky, což bylo pro nás příjemné překvapení. Navíc jsme hráli s kádrem, který vybojoval postup ze třetí třídy, v drtivé většině s odchovanci našeho klubu.
2. Letní přípravu jsme začali 24. července výhradně v domácím prostředí. V přípravných utkáních jsme prohráli s Bakovem B 1:2 a se Sportingem Mladá Boleslav zvítězili 3:1.
3. Hráčský kádr se výrazně nezměnil. Odešel jeden obránce, o příchodu jiného jednáme. Zůstal i střelec Strnad, který pošilhával po vyšší soutěži. V průběhu sezony chceme dát příležitost i hráčům dorostu, kteří pod vedením trenéra Bauera postoupili do krajské soutěže. Trenérem mužstva je Martin Gregorovič, asistentem Jiří Ragulík, vedoucím mužstva Tomáš Horák. Předsedou oddílu je Petr Kojzar.
4. V letošním ročníku očekáváme větší kvalitu než loni. Chtěli bychom dohrát sezonu v klidném středu tabulky.

Sokol Struhy, sekretář Jaroslav Hlom:
1. S umístěním mužstva v loňské soutěži jsme spokojeni, i když jsme očekávali lepší výsledky.
2. Letní přípravu jsme zahájili již 10. července, v jejímž rámci jsme sehráli čtyři přípravná utkání s těmito výsledky: Chotětov – Struhy 1:4 (branky Zubatý, Jakub Strejček, Volkman a Szabo z penalty), Rejšice – Struhy 4:2 (branky Volkman 2), Struhy – Krchleby 3:3 (branky Volkman 2, Volný z penalty), Luštěnice – Struhy 5:0.
3. U mužstva došlo ke změně na trenérském postu, když z Kosořic přišel Ladislav Hájek. Vedoucím mužstva je Vladimír Chalupa, předsedou oddílu Štefan Krohlák, sekretář Jaroslav Hlom. Změny v hráčském kádru: ze Seletic se vrátil Radek Brůža, hostování ve Strakách ukončil Šrůt. Na roční hostování ze Všejan přišel Petr Pýcha, v jednání jsou hostování Pavla Tišlera ze Všejan, Jana Pavlíčka a Tomáše Vítka z Kosořic.
4. Hlavním cílem pro novou sezonu je konsolidace hráčského kádru a návrat k atraktivnímu fotbalu, který jsme předváděli v minulosti. Chtěli bychom patřit do horní poloviny tabulky.

FK Dobrovice B, Libor Novák, trenér:
1. Loňská sezona byla velice úspěšná, což dokumentuje postup do okresního přeboru.
2. Letní přípravu jsme začali 13. července v domácích podmínkách. Nejprve jsme trénovali třikrát v týdnu, pak dvakrát. V přípravných utkáních jsme prohráli s Dlouhou Lhotou 1:5, remizovali s Luštěnicemi 2:2 a vyhráli s rezervou Rejšic 5:1.
3. V hráčském kádru nastal větší pohyb. Přišli: Pavlíček na hostování ze Sobotky, Kortus a Černý přestoupili z Kosořic, Skalák a Benda přišli na hostování z Benátek, Bartoň se vrátil z hostování v Luštěnicích, Mulač a Šurovský byli přeřazeni z dorostu. Odešli: Tomášek na hostování do Kosořic, Tůma ukončil hostování. Hlavním trenérem se stal Libor Novák, asistentem Petr Hejdrych.

4. Cílem mužstva je hrát v klidném středu tabulky kolem pátého místa, popřípadě potrápit favority, mezi které řadíme Pěčice, Akumu a další.

Sokol Pěčice, sekretář Karel Ramharter:
1. S umístěním mužstva v minulé sezoně panuje spokojenost. Konečné čtvrté místo pro tým, který převážně disponuje mladými fotbalisty, kteří sbírají zkušenosti, je bezesporu úspěchem.
2. Přípravu jsme zahájili 12. července, v jejím ž rámci jsme sehráli čtyři přípravná utkání: Luštěnice – Pěčice 1:1, Kosořice – Pěčice 3:1, Pěčice – Hrubý Jeseník 1:3, Pěčice – Městec Králové 5:5.
3. Trenérské pozice posílili Josef Bartoš a Aleš Klain, předsedou oddílu je Jaroslav Bareš, členy realizačního týmu Karel Ramharter, Aleš Heřmanský, Jaromír Rejmon a Petr Čech. Hráčský kádr posílili Josef a Pavel Kandráčovi z Mnichova Hradiště, dále Michal Tůma a Josef Konejl, v hostování pokračují brankář Ondřej Pokorný z Dlouhé Lhoty a Petr Fuksa z Ledců, z Nymburka se z hostování vrátil Petr Uhřík. Mužstvo bude doplněno o vlastní odchovance z dorostu. Z mužstva odešli: Jakub Mareš na přestup do Rejšic, na hostování do Žerčic Martin Toman.
4. Do nové sezony jdeme s cílem umístit se v horní polovině tabulky. Očekáváme zvýšení úrovně soutěže, a proto úkol nebude lehký.

III. třída


Sokol Kněžmost, sekretář Rudolf Halbich:
1. Se sestupem mužstva z okresního přeboru samozřejmě spokojeni nejsme. Částečná spokojenost byla s výkony mužstva ve druhé polovině jarní části soutěže.
2. S přípravou na novou sezonu jsme začali 20. července v domácích podmínkách. V přípravných zápasech jsme porazili Bukovany z českolipského okresu 6:2, zvítězili v turnaji v Obrubech a porazili v generálce Dětenice 7:0.
3. K žádným změnám v hráčském kádru a v realizačním týmu nedošlo.
4. Cíl je jasný – návrat do okresního přeboru.

SK Rejšice B, vedoucí mužstva Josef Pluhař:
1. S ohledem na to, že jsme IV. třídu po podzimu vedli, bylo celkově třetí místo trochu zklamáním. Předvedená hra však tomu odpovídala.
2. Letní příprava byla zahájena v polovině července, docházka na tréninky v době dovolených nebyla optimální. V přípravě naše mužstvo prohrálo s Jabkenicemi 1:4.
3. Po trenéru Miroslavu Hruškovi, který přešel k A – mužstvu, trenérské žezlo převzal L. Štipl. Z týmu odešli J. Mráz, M. Krohlák a J. Boháček, posilami by měli být J. Pluhař, P. Jakubův a J. Beneš. Brankářskou alterantivou pro A i B mužstvo je J. Holan.
4. Cílem je především stabilizace kádru a klidný střed tabulky.

Ranka Nová Ves, trenér Petr Havelka:
1. S loňskou sezonou spokojeni nejsme a neradi bychom se zachraňovali v předposledním kole.
2. S přípravou jsme začali 22. července, tréninky byly dvakrát v týdnu. V přípravném utkání jsme porazili rezervu Bezna 5:3.
3. Z hostování se vrátil kanonýr Jan Maděra a Jaroslav Havelka ml. Zůstalo trenérské duo – Josef Pulinger a Petr Havelka, trenérem brankářů je Jaroslav Prokůpek st., vedoucím mužstva Jaroslav Havelka st., předsedou oddílu Radek Cibulka.
4. Cílem je hrát klidný střed tabulky a především bodovat i na cizích hřištích.

FK Čistá, sekretář Roman Dohalský:
1. S nejhorším umístěním ve III. třídě za doby našeho působení spokojenost pochopitelně nebyla.
2. Příprava se uskutečnila v domácích podmínkách. V přípravném zápase se Židněvsí jsme prohráli 2:3, zúčastnili jsme se turnaje v Židněvsi, utkání s Katusicemi se nehrálo pro nezpůsobilý terén.
3. Hostování v našem mužstvu ukončili Doležal a Ritchel, naopak na hostování přišel D. Smejkal. Trenéry jsou M. Hilšer a R. Vávra, předsedou oddílu Jaroslav Dohalský.
4. Jednoznačným cílem je vyhnout se sestupovým starostem.

FC Nemyslovice, trenér František Mikulec:
1. Třetím, postupovým místem, jsme splnili náš cíl, takže se dá hovořit o spokojenosti.
2. S letní přípravou jsme začali 3. července a trénovali třikrát v týdnu. V přípravných utkáních jsme prohráli s Předměřicemi 2:5, zvítězili nad dorostem Čejetic 3:2.
3. V hráčském kádru nedošlo k žádným velkým změnám. Odešel pouze Martin Šulc z hostování zpět do Krnska. Trenéry zůstali Antonín Kiceluk a Franišek Milulec, předsedou oddílu je Ladislav Michal.
4. Věříme, že budeme hrát v horní polovině tabulky.

Sporting Mladá Boleslav, předseda klubu Michal Bílek:
1. V loňské sezoně jsme chtěli skončit do třetího místa, skončili jsme čtvrtí, což znamenalo postup a tedy spokojenost.
2. S přípravou jsme začali 12. července. Využívali jsme k výběhům Radouč a Borek, jednou týdně jsme navštěvovali jumping. V přípravných zápasech jsme prohráli s rozhodčími MFS 2:7, Březnem 1:3 a porazili Ledce 7:0.
3. Nejvýraznějšími posilami mužstva jsou Martin Heřmánek a Miroslav Leskovjan, kteří přišli z týmů, hrající krajskou soutěž. Trenérem mužstva zůstává Jaroslav Bílek st., předsedou klubu je Michal Bílek. Realizační tým chceme ještě doplnit.
4. Cílem je střed tabulky, ale spokojeni bychom byli i se záchranou v soutěži.

Autor: Josef Štajner

18.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pivní slavnosti September fest 2013

KRÁTCE: Krásná louka patří pivní slavnosti

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Kriminalisté obvinili osmnáct dealerů

FOTO: Kapela strýce Michaela zahrála v Bělé

Bělá pod Bezdězem - Předposlední promenádní koncert letošního léta patřil na Masarykově náměstí zavedené jazzové Kapele strýce Michaela. 

FOTO: Velkou noční cenu Ptýrova opanoval Jan Štětina

Boleslavsko - Jen na několika místech v republice mohou fanoušci koňského parkuru sledovat závody ve skocích přes překážky v noci a za umělého osvětlení. Na Boleslavsku se tato atraktivní show odehrávala v pátek na Ptýrově. Právě tímto netradičním programem vrcholily několikadenní skokové soutěže odehrávající se v areálu Farmy Ptýrov.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

OBRAZEM: Kolomuty žily nohejbalem

Kolomuty - Tradiční nohejbalový turnaj Štecha cup 2017 v Kolomutech, který se uskutečnil v sobotu, poznamenalo počasí. Protože jeden kurt byl po noční bouřce a lijáku pod vodou, hrálo se jen na jednom. To nic neubralo na výkonech všech pěti týmů. Hrálo se systémem každý s každým, a následně si to první čtyři týmy rozdaly o konečné pořadí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení