Táborského góly stačili jen na remízu

Náchod/ Boleslavská rezerva sahala v utkání ČFL v Náchodě po třech bodech

3.5.2009

Ivo Táborský dal za boleslavskou juniorku v Náchodě dvě branky, ale k vítězství to nevedloFoto: František Stýblo

FK Náchod Deštné – FK Mladá Boleslav B 2:2 (0:0)

Boleslavská juniorka odjela do východočeského Náchoda s prvoligovými borci Šedou, Dittrichem, Sedláčkem, Fabiánem, Táborským a Janíčkem, který má v Gambrinus lize trest pro dvě utkání kvůli osmi žlutým kartám.

První poločas skončil bez gólů, přestože od první minuty Boleslavští hráli aktivně a náchodského soupeře dostali pod tlak. Už v 11.minutě po Fabiánově centru pálil Táborský nad soupeřovu branku. Vzápětí si tito hráči role vyměnili, Táborský centroval a Fabián nepřesně zakončoval, čili efekt byl opět jalový.

Před přestávkou Fabián ještě připravil střeleckou pozici Kadlecovi, ani ten však netrefil náchodskou branku, přestože v tu chvíli byla zcela odkrytá.

Krátce po změně stran ve 48.minutě po nevydařené Fabiánově střele se prosadil Táborský – 1:0. Dvě minuty na to se Náchodští poprvé dostali k vážnějšímu ohrožení Šedy, který dobře umístěnou hlavičku po rohovém kopu vyrazil.

V 52. minutě nadějnou brejkovou situaci zakončil Táborský střelou do brankáře. Odpovědí byla snaha náchodského Vodehnala technickým obloučkem přehodit Šedu, ten se však nedal.

V 77. minutě nedůslednost náchodských obránců potrestal Táborský po samostatné akci druhým gólem ve Volšíkově síti – 0:2.

Domácí Náchod se však s prohrou nesmířil a v závěrečné desetiminutovce kontroval dvěma góly. V 80. minutě šťastně snížil Brezina – 1:2. A ve druhé minutě nastaveného času vystřelil Eimer ze zoufalství na boleslavskou branku a Šedovi proklouzla lehká rána po rukama do branky – 2:2.

Sestava FK Mladá Boleslav B: Šeda – Janíček, Mrvík, Vizingr, Horák – Dittrich (76. Vajgl), Svoboda, Sedláček, Fabián – Kadlec (67. Murárik), Táborský. Připraveni ještě byli Malík, Humaj a Stuchlý.

Sestava FK Náchod Deštné: Volšík – Kotal, Zieris, Kotal, Jirman – Eimer, Srkal, Nejman, Semerák – Brezina, Vodehnal.

Góly: Brezina, Eimer – Táborský 2

JAN FIDLER

3.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Rekonstrukci chátrajících objektů hlavního vlakového nádraží v Mladé Boleslavi podpoří i firma Škoda Auto.

Nádraží hrůzy: rekonstrukce začne už za rok!

Účastníci setkání starostů středočeských obcí, které uspořádal Středočeský kraj 21. února v Kongresovém centru v Praze.

Středočeské obce by měly být připraveny na masivní výpadek elektrického proudu

Na setkání s vedením kraje přijelo 500 středočeských starostů

Praha - Přes 500 středočeských starostů v úterý přijelo do Kongresového centra Praha na setkání svolané Středočeským krajem. Tématem jsou zejména možnosti čerpání dotací. Pozvaných bylo 1145 středočeských starostů a primátorů, před zahájením jednání kolem 09.30 bylo podle pořadatelů v sále přítomno 511 lidí. Další zástupci obcí ale ještě přicházejí.

Divadýlko uvádí bláznivé komedie z Francie

Mladá Boleslav - Nečekaná smrt v rodině a úporná zácpa. To jsou východiska dvou komediálních jednoaktovek Georgese Feydeaua z jeho cyklu Od svatby k rozvodu, které již za dva týdny uvede v divadelním sále Domu kultury boleslavské Divadýlko na dlani. Diváky čekají bláznivá nedorozumění, svérázné postavičky i překvapivá rozuzlení.

Nejvíc peněz dá město opět na hokej, fotbal a florbal

Mladá Boleslav i v letošním roce podpoří sportující mládež ve městě. S tímto cílem byla vyčleněna suma, blížící se deseti milionům korun. Podobně jako loni.

KRÁTCE: Benátky koupí laserový radar

Co se děje na Boleslavsku? Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.