Odboráři dostali ve fotbalové lize Boleslavského deníku na frak

Mladá Boleslav - Zetka v I. lize a Hubert ve II. lize potvrdily svou suverenitu v základních skupinách.

17.9.2010

Ilustrační foto.Foto: Hradecký deník

Největší překvapení fotbalové Ligy Boleslavského deníku se zrodilo na Astonce, kde OS Kovo Škoda podlehl vysoku Lamadu 0:4. Téměř jistým vítězem základní skupiny v I. lize je Zetka, stejně jako ve druhé lize Hubert, který zdolal v tomto kole Policii MB vysoko 7:2.

I. liga

Maso plus – Zetka 1:3
Hosté to neměli ve střetnutí jednoduché, nakonec však dosáhli na vítězství. V týmu hostů vynikli Macura a Jakubčo, u domácích se líbil Havelka. Branky: Havelka – Macura, Jakubčo, M. Výda. Poločas: 1:2.

OS Kovo Škoda – Lamad 0:4
Největší překvapení kola. Domácím se vůbec nedařilo. Nastoupili v nekompletní sestavě, pochvalu za svůj výkon si zaslouží brankář Mikšík. U Lamadu se líbili Jurošek, Průcha a Beran. Branky: Průcha, Jurošek, Brož, Kasalický. Poločas: 0:2.

Učiliště Škoda – Štika 1:3
První poločas byl herně vyrovnaný. Učiliště neproměnilo penaltu, hosté se dokázali dvakrát prosadit ve druhé půli. V týmu vítězů podali nejlepší výkony brankář Staněk a ve středu obrany Vrabec. Branky: Smutný – Štecha, Čáslava a Vrabec z penalty. Poločas: 1:1.

Hubert – Policie MB 7:2
Domácí se prezentovali výborným výkonem. Vynikl zejména Pechanec, jemuž se dařilo i střelecky, stejně dobrý byl i Plintovič. Branky: Pechanec 3, Plintovič 2, Hlaváč, Zapadlo – Keautwurst, Pažout. Poločas: 4:1.

Simon – Heso Nepřevázka 3:4
V přestřelce byli hosté stále ve vedení a jejich vítězství bylo zasloužené. Nepřevázce výtečně zahráli Prskavec a Suchánek. Simonu citelně chyběl Hrdý. Branky: Hrubý, Ouředník, P. Chovanec – Prskavec 2, P. Faix, Suchánek. Poločas: 1:2.

ŠkoEnergo – Automaster 3:2
Hosté vedli po prvním poločase o branku, ale domácí dokázali ve druhé půli výsledek otočit. U domácích se líbili Zelba, Telenský a Václav Vízek, u hostů Verner a Kysela. Branky: Zelba, Telenský, Vízek – Verner, Kysela. Poločas: 1:2.

17.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ochotníci z Divadelního spolu Tyl už tuto sobotu uvedou v městském divadle další reprízu své adaptace Figueiredovy hry Velice podivuhodný příběh ctnostné ženy z Efezu, která se tu hrála přesně před 35 lety.
4

Ochotníci se dali na politickou satiru

Dana Drábová.

Daně Drábové mandát zůstane, rozhodli zastupitelé

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Ztratit se dá cokoliv. Dokonce i zuby

Mladá Boleslav - Nejkurióznějším předmětem, který se dostal mezi ztráty a nálezy ve středních Čechách, je zubní protéza. Neznámý senior ji zapomněl v autobusu.

Psycholog: Bez rodičů škola nenaučí děti psát a počítat

Nymburk – Při výchově dítěte mají všichni dospělí v rodině táhnout za jeden provaz. Za vzdělání svého dítěte jsou odpovědní rodiče, nikoli škola. To jsou hlavní myšlenky, které zazněly při páté Inspirativní kavárně v Nymburce, jejímž tématem byly tentokrát problémy v komunikaci rodiny a školy. Do křesla pro hosta usedl Václav Mertin, psycholog s více než čtyřicetiletou praxí, který patří v Česku mezi největší kapacity v oblasti dětské psychologie.

KRÁTCE: Květen patří Pojizerkám

Dobrovice – Pojizerské hry, divadelní přehlídka, která má po Jiráskovu Hronovu v Čechách druhou nejdelší tradici, se letos dočkají už 68. ročníku. Na programu je jedenáct představení, na které domácí soubor Dobrovít pozve o květnových víkendech.