Kosořický nešvar se znovu potvrdil ve druhém poločase

Kosořice - Po tříbrankovém vedení po poločase se nakonec Kosořičtí fotbalisté obávali o výhru.

4.10.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Kastner

Kosořice – Vysoká 3:2

Do utkání fotbalové I. B třídy byli u domácích připraveni do hry po zranění Tomášek a Madyar, který svému týmu chyběl pět týdnů.

Od úvodního hvizdu měli Kosořičtí více ze hry. Už ve čtvrté minutě po Sabolově přihrávce a přesném centru Štechera otevřel skóre nabíhající Kiceluk. Hosté začali dost vlažně a není proto divu, že Kosořičtí šli zásluhou technické střely Malíka do dvoubrankového vedení.

Až po čtvrthodině hry domácí chybovali v rozehrávce a soupeři tak vypracovali první šanci sami. Poté Kosořičtí trochu ubrali ze své aktivity, ne však na dlouho. Aktivní Grus si z pozice obránce udělal několikrát výlet až do pokutového území. Další příležitost nevyužil hlavičkující Malík a Macháč mířil těsně vedle. Ve 28. minutě hráči Vysoké nastřelili břevno.

Z následného výkopu od branky sklepl Kiceluk míč pro Sabola, jehož pěkná rána potřetí rozvlnila síť. V závěru prvního poločasu Kosořičtí mohli své vedení navýšit, střely Macháče a Kiceluka tentokrát mířily doprostřed branky.

Kosořický nešvar dosavadních zápasů hráči potvrdili ve druhém poločase. Sice si vypracovali další příležitosti, ale ve finální fázi však přibylo nepřesností.
Po vedení 3:0 domácí polevili v nasazení a koncentraci. Výsledkem byla v 65. minutě první branka Vysoké, když ze standardní situace se hlavou prosadil Rolenc.

V 73. minutě se po druhé žluté kartě musel předčasně poroučet do kabin hostující Martin Štolba, který na hřišti pobyl pouhých osmnáct minut. I v početním oslabení dokázali hráči Vysoké vykřesat jiskřičku naděje, když tečovaná rána Štaubera z přímého kopu skončila za Dufkovými zády. Kosořice si tak v posledních minutách zkomplikovaly dobře rozehrané utkání, ale nakonec vedení uhájily.

Branky: 4. Kiceluk, 8. Malík, 29. Sabol - 65. Rolenc, 81. Štauber. Rozhodčí: Zelenda. ŽK: 2:3. ČK: 73. Martin Štolba. Diváci: 105. Poločas: 3:0.

Kosořice: Dufek - Grus (46. Briestenský), Maška, Štecher, Bašus - Madyar, Adámek, Sabol, Malík (73. Tomášek) - Macháč (58. Darmoš), Kiceluk.

Vysoká: Hamáček - Kaňka, Merz (59. Kos), Štauber, Skopka - Řízek, Fidrant, Suchan (55. Martin Štolba), Pražák (63. Bořivoj Štolba) - Rolenc, Finkous.