Kosmonosy – Řepín 4:3

V Kosmonosích se na fotbale děly nevídané věci na hřišti i v hledišti. Kdo se odvážil do deště na zápas I. B třídy, nelitoval. Domácí fotbalisté vedli 3:0, málem se pak dočkali pořádné blamáže, ale nakonec triumfovali. Pokořili vedoucí a 11 kol neporažený Řepín.

V dešti načal hosty Keszeg, který usměrnil do sítě Horákovu zblokovanou střelu. Za čtvrthodinku se trefil hlavou po rohu Mašek. V 66. minutě zvýšil na 3:0 po narážečce s Maškem znovu Keszeg a favorit byl zralý na debakl. Místo toho následoval kosmonoský kolaps a za šest minut bylo vyrovnáno!

Centr Zbyňka Štrupla dostal hlavou do sítě sedmnáctiletý Černý. Do té doby matný Řepín ožil a Wernerův trestný kop z dálky propadl pod tělem dezorientovaného Hošťálka do brány – 3:2. Obrovskou euforii řepínské výpravy pak vyvolala bomba kmenového hráče Skalska Vocáska z úhlu – 3:3.

Domácí byli na mrtvici, ale ještě nebyl konec. Holický vyslal do uličky Maška, jehož loženku vyrazil Luděk Štrupl na roh a z něj vsítil vítězný gól Michalec – 4:3.

Jeden z řepínských fanoušků v domnění, že Mašek při předchozí akci stál v ofsajdu, takový šok neunesl a napadením domácího příznivce zezadu rozpoutal v hledišti hromadnou bitku. Do rvačky se zapojili i další diváci a než se podařilo znesvářené strany odtrhnout, skutálel se jiný řepínský fanda z náspu až na hrací plochu.

Branky: 16. a 66. Keszeg, 30. Mašek, 87. Michalec – 73. Černý, 76. Werner, 79. Vocásek. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 2:2. Diváků: 55. Střely na bránu: 6:5. Rohy: 6:3. Poločas: 2:0.

Kosmonosy: Hošťálek – Výda, Klepáč, Lukáš, Michalec – Keszeg, Horák (84. P. Kopecký), Holický, F. Kořínek – Bednár, Mašek.

Řepín: L. Štrupl – Vocásek, Salač, Horník, Kinzl – Paloušek, Brejša (46. Z. Štrupl), Morávek, Werner – Dvořák (72. Šíma), Černý.