Kosmonosy – Dlouhá Lhota 1:0

Hned úvodní akce rozhodla ve fotbalové I. B třídě derby mezi fotbalisty Kosmonos a Dlouhé Lhoty. Unikající kosmonoský Bednár se vyhnul i brankáři Pechancovi, jeho první zakončení sice odvrátil hostující obránce, ale míč se k Bednárovi vrátil a tentokrát jej slovenský útočník předložil před zívající bránu Polankovi – 1:0.

Souboj byl plný emocí, které přiživoval spoustou nepřesných rozhodnutí sudí Kosina. Do přestávky zazvonila obě břevna. Hostující Jan Novotný ho ve 13. minutě z velkého vápna málem přerazil, na břevno dopadl i ve 32. minutě oblouček domácího Kopeckého.

Dlouhá Lhota měla více šancí, domácí však podržel při dvou dělovkách Limra i Javůrkově dorážce spolehlivý Vlk. Hostující Jan Pechanec zase v 58. minutě vyškrábl Lukášovu hlavičku po rohu. Hosté v závěru tlačili, v zakončení byli ale zbrklí.

Limr vypíchl míč Karbanovi, postupoval sám na bránu, ale ukvapeně pálil vysoko nad. Mezi tyče mířil jen v 82. minutě parádní střelou z dálky debutant Ondřej Pechanec, Vlkovi ale čisté konto nevzal.

Tlak Lhoty sílil a na kosmonoské poměry početné obecenstvo se těšilo na vyvrcholení, jenže v tom všem vyrazil dech hlavní rozhodčí Ladislav Kosina, který svůj doslova hanebný výkon korunoval zkrácením zápasu oproti pravidlům o téměř pět minut.

Branka: 4. Polanka. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 0:3. Diváci: 117. Střely na bránu: 5:7. Rohy: 7:4.

Kosmonosy: Vlk – Bernard, Klepáč, Karban, Michalec – Kopecký (53. F. Kořínek), Lukáš, Dubský, Polanka (81. Kováč) – Knespl, Bednár.

Dlouhá Lhota: J. Pechanec – Zelba (62. Kasalický), Bejr, L. Zdobinský, Dubický – Gabriel, P. Šolc, Jan Novotný, Javůrek – O. Pechanec, Limr.