Fotbalová juniorka začala přípravu divokou prohrou

Praha - Po vyhraném prvním poločase nezvládli boleslavští mladíci s exligovými Bohemians závěr utkání.

12.7.2010

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Bohemians Praha – FK MB B 6:3

Pod novým trenérem Milanem Pechancem sehráli junioři FK Mladá Boleslav první přípravné utkání.

Soupeřem jim byl ještě na jaře prvoligový tým ze Střížkova. Hosté s ním dlouho drželi vyrovnanou partii, v závěru však inkasovali laciné góly.

Pražané měli v prvních minutách více ze hry, ale v koncovce se neprosazovali. Navíc první skórovali Boleslavští. V 11. minutě trestný kop Dudky brankář Beláň zlikvidoval, ale o dvě minuty později kapituloval. Dudka rozehrál rohový kop, Zbrožkovu hlavičku Beláň vyrazil jen před Volfa, který snadno dorazil míč do sítě - 0:1.

V 15. minutě měl Volf další obrovskou šanci, když běžel sám na brankáře, ale nepřekonal jej.

Boleslavští přežili tři šance Škody. V 17. minutě jeho střelu srazili obránci na roh, ve 20. minutě mu sólovou akci vychytal Michňa a ve 28. minutě ránu z jeho kopačky Michňa vyrazil na roh.

Ve 30. minutě se přes obranu Bohemians neprosadil Řezníček, ve 32. minutě pálil Dudka těsně nad. Ve 42. minutě předvedli Boleslavští povedenou akci, v jejímž finále Volf přihrál Řezníčkovi, který křížnou ranou zvýšil vedení - 0:2.

V poslední minutě prvního poločasu Bohemians snížili, když potrestali chybnou rozehrávku Tvarohy - 1:2.

Druhý poločas začali Boleslavští nešťastně. Již ve 46. minutě proti nim sudí nařídil penaltu. Ve vyrovnávací gól ji proměnil Flachbart - 2:2. V 50. minutě Charuza chyboval v rozehrávce a Ibe kiks potrestal - 3:2. Boleslavský útočník Synek v 59. minutě střelou ze šestnácti metrů vyrovnal - 3:3.

V 61. minutě dobrým zákrokem boleslavský tým podržel brankář Kanaval, ale v 71. minutě nestačil na Škodovu hlavičku po standardní situaci - 4:3. V posledních deseti minutách dostal ještě další dva góly. V 83. minutě po centru z pravé strany od hráče neobsazeného u vzdálenější tyče - 5:3, v 87. minutě od Flachbarta z přesně zahraného trestného kopu - 6:3

Sestava FK Mladá Boleslav B v I. poločasu: Michňa - Vorasický, Štěpánek, Mrvík, Zbrožek - Vilám, Svoboda, Tvaroha, Dudka - Volf, Řezníček.

Sestava FK Mladá Boleslav B ve II. poločasu: Kanaval - Rosenkranz, Charuza, Borovička, Kozma - Dolinajec, Smetana, Ščuk, Dudka (65. Volf) - Hadziresič, Synek.

12.7.2010 VSTUP DO DISKUSE

Petr Hrdlička, automobilový konstruktér a především duchovní otec Škody Favorit, převzal v pondělí odpoledne z rukou předsedy poslanecké sněmovny Jana Hamáčka pamětní medaili.
34

OBRAZEM: Duchovní otec Škody Favorit převzal pamětní medaili

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) smázli Benátky rozdílem třídy.
27

OBRAZEM: Mladá Boleslav má lavičku Václava Havla

Mladá Boleslav – Město Mladá Boleslav má od pondělního dopoledne svou lavičku Václava Havla. Ta se nachází před vchodem do Havelského parku. Lavička, kterou paradoxně tvoří dvě židle a stolek, v jehož prostředku je vysazena lípa, slouží mimo jiné jako vzpomínkové místo na osobnost posledního československého prezidenta Václava Havla.