Dobrovice - Dobrovičtí fotbalisté v divizi deklasovali tým Živanic.

1.11.2009

Dobrovice vs. ÚstíFoto: Jan Pokorný

Dobrovice – Živanice 7:2

V divizním fotbalovém utkání nastupovali domácí proti favoritu z nezáviděníhodné pozice posledního mužstva tabulky. Výhra Dobrovice a především výsledek byly nakonec ohromující. Živaničtí, kteří se před časem mohli pochlubit skalpem prvoligové FK Mladá Boleslav v Českém poháru (1:0), si odvezli sedmibrankový příděl.

Domácí fotbalisté totiž začli famózně a během dvaceti minut už vedli 3:0. Pak sice v tempu polevili a exboleslavák Holub snížil ranou z voleje, ale v začátku druhé půle Záblacký za přispění hostujícího obránce dal čtvrtý gól. To už hosté hráli oslabeni o vyloučeného Mocana. Když v 58. minutě mimo pokutové území sestřelil živanický brankář Černík unikajícího Boška a byl také vyloučen, dohrávali hosté o 9 hráčích. Dokázali sice Podlipným snížit na 2:5,dokonce poté nevyužili ani penaltu, kterou Gorolovi Bartoš chytil, ale jejich debakl dokonal po parádních kouscích D. Miškovský, který dvěma loby překonal střídajícího Hlouše.

Branky: 62., 84. a 87. D. Miškovský, 5. a 21. Boško, 9. Tuma,51. Záblacký - 27. Holub, 67. Podlipný. Rozhodčí: Svatík. ŽK: Záblacký, Šulc, Boško - Mocanu. ČK: 43. Mocanu, 58. V. Černík (oba Živanice). Diváci: 145. Poločas: 3:1.

Dobrovice: Bartoš - Záblacký, Tuma, Vladyka, Čáslava (81. Kalíšek) - D. Miškovský, Šulc, Niklfeld, Jiránek - Boško (84. Mráček), Kohout (71. R. Miškovský).

Živanice: V. Černík - Mocanu, Černohubý (62. Hrmo), Michal, Vrážel - Vrba, Jedlička, Gorol, Podlipný - Holub (J. Černík), Merganc (59. Hlouš).

1.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

7

Dětský psycholog: mobily jsou dobrý pomocník, ale špatný pán

Rekonstrukci chátrajících objektů hlavního vlakového nádraží v Mladé Boleslavi podpoří i firma Škoda Auto.

Nádraží hrůzy: rekonstrukce začne už za rok!

Středočeské obce by měly být připraveny na masivní výpadek elektrického proudu

Praha - Středočeské obce by měly být připraveny na možný masivní výpadek elektrického proudu. Vedení kraje počítá s vytvořením akčního plánu pro hrozbu blackoutu, na jeho přípravě se bude podílet krajská zastupitelka za STAN a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Na úterním setkání vedení kraje se starosty v Praze to řekl hejtmančin náměstek pro bezpečnost Vít Rakušan (STAN).

Na setkání s vedením kraje přijelo 500 středočeských starostů

Praha - Přes 500 středočeských starostů v úterý přijelo do Kongresového centra Praha na setkání svolané Středočeským krajem. Tématem jsou zejména možnosti čerpání dotací. Pozvaných bylo 1145 středočeských starostů a primátorů, před zahájením jednání kolem 09.30 bylo podle pořadatelů v sále přítomno 511 lidí. Další zástupci obcí ale ještě přicházejí.

Divadýlko uvádí bláznivé komedie z Francie

Mladá Boleslav - Nečekaná smrt v rodině a úporná zácpa. To jsou východiska dvou komediálních jednoaktovek Georgese Feydeaua z jeho cyklu Od svatby k rozvodu, které již za dva týdny uvede v divadelním sále Domu kultury boleslavské Divadýlko na dlani. Diváky čekají bláznivá nedorozumění, svérázné postavičky i překvapivá rozuzlení.

Nejvíc peněz dá město opět na hokej, fotbal a florbal

Mladá Boleslav i v letošním roce podpoří sportující mládež ve městě. S tímto cílem byla vyčleněna suma, blížící se deseti milionům korun. Podobně jako loni.