Ve středu 16. června od 17 hodin se hraje přípravné utkání FK Mladá Boleslav - SK Kladno na hřišti v areálu mladoboleslavského Městského stadionu.

Boleslavští si na herní start do nové sezony pozvali soupeře z Kladna, který letos sestoupil z první do druhé ligy.

V mladoboleslavské sestavě by se měl premiérově objevit stoper Petr Johana, který ukončil dvouleté angažmá v rakouském prvoligovém týmu SC Magna Wiener Neustadt a od pondělí trénuje v Mladé Boleslavi.

Zda hlavní kouč Karel Stanner dá příležitost také australskému juniorskému reprezentantu Keremu Bulutovi, navrátilci ze slavistického hostování Janu Kyselovi či talentovaným mladíků z boleslavské juniorky Danielu Dudkovi a Janu Charuzovi, poznají příznivci boleslavského fotbalu na vlastní oči, pokud si přípravný duel ve středečním odpoledni nenechají uniknout.

Ve vzájemných mistrovských střetnutích uplynulého ročníku Gambrinus ligy 2009 – 10 se soupeřům nedařilo na domácích hřištích.

Na počátku srpna loňského roku Mladá Boleslav jasně porazila Kladno na jeho hřišti 3:1. Kladenští sice od 3. minuty vedli gólem Bartoše, ale do přestávky skóre otočili Táborský a Sylvestre. Krátce po změně stran boleslavské vítězství potvrdil Kulič.

O to větší rozčarování přinesla odveta na konci letošního února. Mladá Boleslav doma prohrála 0:1. Jediný gól dal Strnad ve 4. minutě. Po zbytek utkání Boleslav marně dobývala soupeřovu branku. Nejblíže vyrovnání byl po přestávce Sylvestre, který nastřelil břevno prázdné branky. Ani toto nečekané vítězství nepomohlo Kladnu k udržení v Gambrinus lize, kterou opustilo po čtyřech letech.

V sobotu 19. června se zúčastní boleslavští fotbalisté celodenního turnaje v Čelákovicích.