Bělá – Ostrá 2:0

Fotbalisté Bělé zdolali v I. B třídě třetí Ostrou a v tabulce se sunou vzhůru. Jaro začali impozantně dvěma výhrami.

Ve vytrvalém dešti se hrál nejlepší fotbal ve druhé čtvrtině zápasu. Ve 24. minutě se uvolnil na hranici šestnáctky Arient a parádní střelou otřásl břevnem. Recept na obranu Ostré našla Bělá až poté. Zdražil poslal přízemní centr Královi, který ze tří kroků ještě Heimratha neprostřelil.

Ve 31. minutě založil navlas stejnou situaci Vrabec, po zemi centroval Toman a míč dotlačila se štěstím za čáru nová bělská akvizice – Miroslav Zdražil – 1:0.

Hosté hráli v poli vyrovnanou partii, jejich koncovka však na rozdíl od domácích byla neúčinná. Navíc inkasovali gól do šatny z mistrovsky provedeného trestného kopu Karla Vrabce – 2:0.

Po jeho odchodu kvůli nataženému svalu se Bělá už k ničemu nedostala, ale ani Ostrá za celý druhý poločas nezamířila mezi tyče. Nejblíže ke vstřelení branky byl Kotrba, který po rohu hlavičkoval těsně vedle a v 59. minutě po hrubce Hodovance sám zblízka netrefil zívající bránu.

Branky: 31. Zdražil, 45. Vrabec. Rozhodčí: Hron. ŽK: 3:2. Diváci: 141. Střely na bránu: 4:4. Rohy: 6:1. Poločas: 2:0.

Bělá: J. Verner – Slobodzian, Tůma, Bejda, Hodovanec (62. Hanibal) – Toman, Zahrádka, Vrabec (46. Fischer), Král (81. Švadlenka) – Arient, Zdražil.

Ostrá: Heimrath – Čáp (76. Budil), Slavíček, Vojtěch, Kostenko – Remenec, Polák, Dozorec, Effenberger (62. Mikeska) – Kotrba, Š. Verner.