Bakov nad Jizerou - Bakovští fotbalisté mají úspěšný vstup do I. A třídy.

16.8.2009

I. A třída: Čáslav - Bakov n. J. 1:2, neděle 9. srpna 2009Foto: Jakub Geier

Bakov – Kutná Hora 3:0

Bídný první poločas fotbalové I. A třídy nahradilo bakovským fanouškům parádní představení domácího mužstva po přestávce.

Z děje prvních pětačtyřiceti minut stála za zmínku pouze akce hostů ze 38. minuty. Kozel se kličkou ve vápně vyhnul Flodrmanovi, načež jeho střelu zblízka chytil Miloš Beran. Bakov nepředvedl vůbec nic. Počet střel i rohů dosáhl číslovky nula.

O přestávce zřejmě kdosi v bakovské šatně poléval hráče živou vodou. Hned ve 48. minutě domácí vedli po obrovském závaru. Bláhovu ránu z úhlu mladý brankář Kutné Hory Hájek vyrážel před sebe na hlavičku Frelicha, kterou zastavil na čáře obránce Tomíšek. Frelich se dostal k dorážce, ale i tu Tomíšek zachytil. Až čtvrtá střela v podání Resla propálila kutnohorskou hradbu – 1:0.

O deset minut později ve vápně hostující brankář fauloval Josefa Berana, který penaltu se štěstím proměnil. Hájek míč tělem ztlumil, ale ten přesto doskákal kousek za čáru – 2:0. Za chvilku bylo hotovo, když centr Kvapila, bakovské posily ze Staré Boleslavi, od pravé postranní čáry umístil z voleje do brány znovu Beran.

Domácí dohrávali v pohodě a Josefu Beranovi unikl hattrick jen o vlásek, když jeho technickou střelu v 75. minutě zastavilo břevno. Sudí Divílek navíc hostům odpustil další jasný pokutový kop po evidentní ruce jejich kapitána Růžičky.

Branky: 58. z PK a 62. J. Beran, 48. Resl. Rozhodčí: Divílek. ŽK: 2:0. Diváci: 186. Střely na bránu: 7:2. Rohy: 6:7. Poločas: 0:0.

Bakov: M. Beran – O. Zajíček, Flodrman, V. Sedláček, Nekola – Kvapil, Frelich (74. Hammer), J. Beran, Pavlousek (87. Formáček), Bláha – Resl (80. Zahrádka).

Kutná Hora: Hájek – M. Šváb (62. Hačka), Rathauz, Tomíšek, Linhart – T. Šváb, Doležal, Růžička, Kozel (65. Potůček) – Luňáček (83. Gono), Vančura.

16.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

1 5

EET? Prázdné výlohy a strach

5

Za starou dálniční známku hrozí pokuta až pět tisíc

Na setkání starostů má být řeč o spolupráci - a hlavně o penězích

Střední Čechy - Značný zájem provází již s předstihem historicky první setkání starostů obcí a měst s vedením Středočeského kraje, které hejtmanství pořádá v úterý v Kongresovém centru Praha. Vyplývá to ze slov mluvčího krajského úřadu Pavla Lochaře. „Účast zatím potvrdilo přes šest set z celkem z 1145 starostů," připomněl v pondělí. „Pozvánku na tuto mimořádnou akci dostali všichni primátoři, starostky a starostové," poznamenal.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Zaměstnané matky bojují za delší provoz školek

Mladá Boleslav – V pořadí už druhé setkání, nazvané Fórum žen, se konalo v boleslavském Vzdělávacím centru Na Karmeli. Jde o akci aktivních mladoboleslavských žen z oblasti školství, veřejné sféry, neziskového sektoru či zástupců zaměstnanců.

Na úvod jara uhráli v Karviné jeden bod

Fotbalisté Mladé Boleslav neukončili čekání na výhru ani pod novým trenérem Martinem Svědíkem. V 17. kole první ligy jen remizovali 1:1 na hřišti Karviné a vítězství čekají od října už sedm utkání. Karviná dokonce vedla po gólu Lukáše Budínského, krátce na to srovnal Ladislav Takács.