Mladá Boleslav - Hned dva soupeře vyzvali v sobotu boleslavští fotbalisté na Pastelce.

13.1.2013

Přátelsky: FK Mladá Boleslav - FK Králův DvůrFoto: Deník/Jaroslav Bílek

FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 1:2 (0:0)

První přípravné utkání v roce 2013 boleslavští fotbalisté prohráli. Hrálo se na umělé trávě v areálu 9. ZŠ Pastelka. Druholigový soupeř pozorně bránil a trestal hrubé chyby boleslavské defenzívy.

V bezgólovém prvním poločaseměli Boleslavští jenom mírně navrch. Pardubickou branku ohrozili poprvé až po čtvrthodině hry. Kúdelovu ránu z necelých dvaceti metrů brankář chytil. O dvě minuty později se v šanci ocitl Nešpor, ale brankář jeho zakončení vytlačil na roh. Pardubičtí se dostali pouze do jedné šance, z níž Millera nepřekonali.

Ve druhém poločaseměli Boleslavští o poznání větší herní převahu, než před přestávkou, ale paradoxně dvakrát inkasovali.

V 57. minutě se šikovný pardubický útočník Petrus dostal přes Dosoudila do výhodné pozice, ze které Millera prostřelil - 0:1.
Boleslavští přidali a když vyrovnání viselo ve vzduchu, dostali druhý gól.

V 72. minutě Petrus obehrál Johanu a nezištnou přihrávkou našel před brankou nekrytého Rešetára, jenž šanci zkušeně proměnil - 0:2.

O minutu později Boleslavští snížili.

Nešpor z pravé strany parádně přihrál před branku a testovaný třinecký útočník Gavlák ze tří metrů přízemní ranou skóroval - 1:2.
Přestože v závěrečné čtvrthodince byl tlak boleslavských fotbalistů drtivý, tak snaha alespoň po vyrovnání vyzněla marně.

Branky: 73. Gavlák - 57. Petrus, 72. Rešetár. Rozhodčí: Pechanec. Diváci: 60.

Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Šírl - Kúdela, Opiela (46. Gavlák) - Ondřejka, Schubert, Štohanzl - Nešpor.

FK Mladá Boleslav – FK Králův Dvůr 3:0 (0:0)

Také druhé utkání roku 2013 se konalo na umělé trávě areálu 9. ZŠ Pastelka. Evidentní výkonnostní rozdíl boleslavští fotbalisté proti třetiligovému mužstvu gólově vyjádřili až ve druhém dějství.

První poločas se hrál bez výrazného zaměstnávání brankářů. Nejnebezpečnější situací byl boleslavský trestný kop ve 37. minutě. Magera sice hráčskou zeď obstřelil, ale trefil náruč brankáře. Sestava, v níž trenér Minář zkoušel dva chorvatské zájemce o angažmá v Mladé Boleslavi, trpěla nesehraností, která se však po přestávce zlepšila.

Ve druhém poločase už nebylo o boleslavském vítězství pochyb.

V 63. minutě po Brunclíkově rohovém kopu skončil míč za brankovou lajnou za rozhodujícího přispění bránících hráčů - 1:0.

V 73. minutě Grizelj pálil z hranice vápna, ale brankář hostů úspěšně zasáhl. Stejně tak se mu zadařilo o minutu později při Synkově střele.

V 77. minutě Sivrič krásně zacentroval z levé strany a Synek hlavou mířil přesně - 2:0.
Deset minut před koncem Magera neproměnil dvě šance. První nohou, druhou hlavou po povedeném centru Spreča. Nakonec se však vytáhlý boleslavský útočník dočkal prvního letošního zápisu do statistiky.

V 85. minutě utekl po levé straně Synek a přesnou nezištnou přihrávkou našel před soupeřovou brankou Mageru, jenž bezpečně po zemi trefil branku - 3:0.

Ve zbylé pětiminutovce nevyužili příhodné palebné pozice Magera a Sivrič.

Branky: 63. vlastní, 77. Synek, 85. Magera. Rozhodčí: Poživil. Diváci: 60.

Boleslav: Šeda - Geissler (61. Magera), Janíček, Zbrožek, Bořil - Ščuk, Brunclík - Grizelj (46. Synek), Magera (46. Schubert), Sivrič - Sprečo (76. Grizelj).

13.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

MUZIKÁL SMOLÍKOVI, jenž spojuje  činohru, tanec a zpěv ve velkou kostýmovou show,  sklidil v Mnichově  Hradišti bouřlivé ovace.
16

OBRAZEM: Smolíkovi navštívili Mnichovo Hradiště

18

Houbaři čekají na déšť

Dukla zachránila Boleslavi sezonu

Liberec - I přes debakl v Liberci si fotbalisté Mladé Boleslavi zahrají na podzim evropské poháry.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Krásnou louku roztančilo dvanáct kapel

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Dvě pódia, dvanáct kapel a dvanáct hodin muziky. To byl letošní ročník multižánrového hudebního festivalu Krásná louka, který opět přilákal tisíce návštěvníků.

OBRAZEM: Sbor Českých bratří patří Fotoklubu Sokol

Mladá Boleslav - Jeden z nejstarších fotoklubů v republice Fotoklub Sokol Mladá Boleslav letos slaví 95 let od svého vzniku. Při této příležitosti uspořádali jeho členové ve Sboru českých bratří výstavu svých fotografií.