Střední Čechy - Přehled výsledků zápasů fotbalové I. A třídy.

20.6.2013

I. A třída: Mnichovohradišťský SK - ŘíčanyFoto: Karel Jedlička

MSK – Říčany 8:1 (3:0)

Říčany potřebovaly k udržení zvítězit, domácím už o nic nešlo. Přesto zápas nevypustili, ba naopak – nováčka vypráskali ze soutěže s debaklem roku.
Hradišti spadly do brány všechny tři první střely. V 8. minutě Klainův únik po křídle zakončil do protipohybu brankáře Jíra. Na střely Bajera (po Radačovského centru) i Hrdiny (po zpětné přihrávce Lukeše) z velkého vápna si brankář Černý sáhl, ale obě skončily za jeho zády a bylo to 3:0.
Dalších 40 minut branka nepadla, přestože šancí k tomu bylo dost. Dvakrát ale minul Jíra a také Klain, pro něhož vinou natrženého svalu skončil zápas předčasně. Ježka prověřil tvrději pouze říčanský Znamenáček.
V 64. minutě Hrdinův centr dostal do sítě hlavou Jíra a brankostroj se k radosti fanoušků Mnichova Hradiště rozjel naplno. Jíra vybojoval míč a předložil Lukešovi, který ho placírkou uklidil do brány. Pak vypíchl míč ve středu pole Zajíček, předběhl několik protihráčů a nádherné sólo zakončil gólem – 6:0.
Na sedmou branku přihrál Lukešovi nepovedenou hlavičkou před prázdnou bránu říčanský obránce a v 83. zvyšoval už na 8:0 po Lukešově centru rybičkou střídající Hájek. Až v závěru dovolila domácí obrana nepozorností snížit střelou k tyči Fliegelovi.
Branky: 8. a 64. Jíra, 69. a 76. Lukeš, 16. Bajer, 23. Hrdina, 73. Zajíček, 83. Hájek – 87. Fliegel. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 2:1. Diváci: 155. Střely na bránu: 11:3. Rohy: 3:0.
Hradiště: Ježek – Herodes, Horák, Bejda, Zajíček – Radačovský (62. Razák), Bajer (84. Hofman), Hrdina, Klain (42. Hájek) – Jíra, Lukeš.
Říčany: Černý – Tipta (84. Bejlovec), Michal, Šalda, Adžić – Znamenáček (77. Hausenblas), Dobrý, Koranda, Mora – Fliegel, Netolický.

Luštěnice – Sázava 0:0

Bělá – Týnec n. S. 2:0 (1:0)

Branky: Holický 2.

Jíloviště – Bakov 3:1 (2:1)

Branky: Bassem Hannachi 2, J. Kočí – L. Bláha.

Autor: Redakce