Rezerva Hradiště zostudila Mukařov

Mladoboleslavsko - Ve III. třídě skupiny A narazil první tým na posledního a skončilo to dvouciferným výsledkem.

2.4.2012

III. třída: Sporting Mladá Boleslav - JabkeniceFoto: Lenka Pakandlová

Apríl byl sice až v neděli, přesto aprílové počasí komplikovalo fotbalové zápasy v prvním víkendovém dni. Zápasy tak byly hrány za neutuchajícího silného větru, chvíli pršelo, tu a tam vysvitlo sluníčko a k vidění byla i sněhová vánice.

OKRESNÍ PŘEBOR

Čejetice – Krnsko
1:1 (1:1)
Utkání bylo pouze průměrné okresní úrovně, hosté vyhráli los a první poločas hráli se silným větrem v zádech. A již po sedmi minutách hry se ujali vedení, když Karela za pomoci větru šikovně zatočil míč přímo z rohu do sítě domácího brankáře Berana, což je nová akvizice v brance Čejetic z Bakova. Po vedoucím gólu hostů se však hra vyrovnala a po čtvrt hodině hry volali domácí fanoušci po penaltě, leč rozhodčí Vrábel byl jiného názoru.
Domácí ale přeci jenom v náporu vyrovnali Brožem, který se šikovně uvolnil ve vápně a levačkou zavěsil.
Ve 35. minutě obdržel domácí Bartoš již druhou žlutou kartu a musel se jít sprchovat.
Druhý poločas hráli po větru domácí a ač o deseti, tak si dokázali vytvořit převahu, ale bez šancí a brankového vyjádření.
Hosté podnikali pouze rychlé brejkové výpady, ale ani oni neměli seřízenou mušku. V poslední desetiminutovce měli domácí sérii pěti rohových kopů, ale v pokutovém území byli bezzubí.
Nakonec se oba týmy o body podělily a domácí tým tak stále koketuje s „ambicemi“ na sestup.
Branky: 26. Brož – 7. Karela. Rozhodčí: Vrábel. ŽK: 3:2. ČK: Bartoš (Č). Rohy: 9:4. Diváci: 20. Hráč zápasu: Jaroš – Karela.
Čejetice: Beran – Šlechta, Tlášek, Bartoš, Vaněk – Brož, Kůtek (78. Malák), Budinský, Průcha – Korec, Jaroš.
Krnsko: F. Vízek – D. Šotka, Hofman, Soumar, T. Brzák – Firický, P. Šotka, V. Vízek, Prskavec – Karela (70. T. Hötzel), O. Brzák.

Bezno – Akuma
0:1 (0:1)
V prvním poločase měli převahu Bezenští, kteří si vytvořili i šance. Druhá půle byla vyrovnaná, ale ve skóre byli o jeden zásah lepší hosté.
Branka: 45. R. Kohnhäuser. Rozhodčí: Šesták. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Hráč zápasu: Kyzivát – L. Hlaváček.

Kněžmost – Klášter
0:1 (0:0)
V Kněžmostě byl k vidění zápas slabé úrovně. Domácí měli sice šance, ale střelecky vyšli naprázdno. To hosté svou jedinou tutovku dokázali proměnit.
Branka: 80. P. Abrahám. Rozhodčí: Jirků. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Hráč zápasu: Majzlan – Šimíček.

Zdětín – Kropáčová Vrutice
0:1 (0:1)
Šlo o vyrovnané utkání se šťastným koncem pro hostující celek. I toto utkání ovlivnil silný vítr, který měl prsty i v jediné brance, která padla po dlouhém autovém vhazování.
Branka: 40. Šlesr. Rozhodčí: Flanderka. ŽK: 2:4. Diváci: 60. Hráč zápasu: Richtr – Šlesr.

Struhy – Březno
2:0 (0:0)
Další utkání ovlivněné silným větrem, s čímž si domácí poradili lépe a zaslouženě vyhráli.
Branky: 70. Pýcha, 85. Lamner. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Hráč zápasu: Pýcha – Šifta.

Dobrovice B – Řepov
6:3 (4:1)
Zápas nahoru – dolu, v němž domácí ještě spoustu dalších šancí zahodili. Řepovští předvedli na půdě lídra sympatický výkon, když se snažili hrát fotbal a nesoustředili se pouze na obranu.
Branky: Bartoň 2, Matějovský, Miškovský, Vladyka, Benda.

Benátky B - Kostelní Hlavno 0:2

III. TŘÍDA SKUPINA A

Čistá – Doubrava
1:2 (1:1)
Hosté z Doubravy měli v zápase více brankových příležitostí a zaslouženě zvítězili.
Branky: ? – Šimek 2. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 2:2. Diváci: 20.

Jivina – Skalsko
1:2 (1:1)
První poločas vyzněl herně i brankově vyrovnaně. Ve druhé půli tlačili domácí, ale zápas nakonec prohráli díky hrubé chybě svého gólmana.
Branky: 38. Drašnar – 30. Jakubec, 80. Šťastný. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 0:5. ČK: Šťastný (S). Diváci: 85. Hráč zápasu: Drašnar – Jakubec.

MSK B – Mukařov
10:0 (2:0)
Trvalá převaha domácích hráčů, kterou dokázali výrazně vyjádřit po přestávce.
Branky: Kraus 3, Bendl 2, Smetana, Černý, Pokorný, Lakatoš, vlastní. Rozhodčí: Brodský. ŽK: 0:0. Diváci: 60. Hráč zápasu: Kraus – Kočí.

Dlouhá Lhota B – SKP
1:2 (0:1)
Utkání nevalné úrovně se šťastným koncem pro Boleslavany. Sudí Votoček nastavoval pět minut, z důvodu ošetřování vlastní osoby po nezaviněném střetu s jedním z hráčů.
Branky: 86. L. Zdobinský – 21. Tomš, 90.+5 Chumlen. Rozhodčí: Votoček. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Hráč zápasu: L. Zdobinský – Pohl.

Židněves - Nová Ves 2:0
Bakov B - DBSK B 1:0

III. TŘÍDA SKUPINA B

Sporting – Kr. Vrutice B
2:2 (2:0)
Na umělce byl k vidění zápas jedenácti statečných proti jedenácti statečným (ani jeden z týmů neměl nikoho na střídání). Domácí byli lepším týmem v první půli, hosté po změně stran.
Branky: 24. a 41. Pánek – 55. ?, 64. Musil. Rozhodčí: Janda. ŽK: 1:1. Diváci: 10. Hráč zápasu: Javůrek – Musil.

Jabkenice – Krnsko B
2:2 (2:0)
Zasloužená remíza po stejném průběhu jako v předchozím zápase. Domácí byli lepší v první půlce a vedli 2:0. Hosté po zlepšení dokázali srovnat.
Branky: Janák 2 – Křováček 2. Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 1:1. ČK: Knížek – Šulc. Diváci: 40. Hráč zápasu: Janák – Křováček.

Chotětov – Žerčice
1:2 (0:1)
Překvapení soboty uhráli v silném větru hráči Žerčic, kteří zaskočili druhý Chotětov.
Branky: ? – Adamec, Kredba. Rozhodčí: Sobalík. ŽK: 1:1. Diváci: 40.

Katusice - Strašnov 3:3
Nemyslovice - Horky 0:3
Předměřice - Kochánky 1:3

IV. TŘÍDA

Kosořice B – Rejšice B
3:0 (2:0)
Domácí vytěžili proti lídrovi pralesní ligy z minima maximum.
Branky: 29. Pavlíček, 40. vlastní, 49. Hájek. Rozhodčí: Kamenický. ŽK: 2:0. Diváci: 30. Hráč utkání: Krátký – Rulík.

2.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Kateřina a Jana Hladíkovy z Mladé Boleslavi - mistryně České republiky v cross country, nebo-li v terénním závodě na horských kolech.
7

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

OBRAZEM: Pohádkový statek na Blatech: Chovají zde i lamy alpaky

V samotném srdci Českého ráje na úpatí Prachovských skal se nachází rodinný statek Blata Český ráj, který je domovem nejen pro dostihové koně, ale také pro lamy alpaky, kozy domácí nebo oslíky holandské. Právě s těmito a dalšími zvířaty, které tu majitelé chovají od roku 2011, se mohly seznámit děti z divadelního tábora, který se koná v blízkosti statku. Malí návštěvníci se od majitelky dozvěděli nejen spousty zajímavostí ze života zvířat, ale také mnoho informací o jejich chovu a práci na statku. Velký obdiv pak u táborníků sklidili dostihoví koně.