Řepov si udržuje náskok

Mladoboleslavsko – Ve skupině B III. třídy už je dva týdny o vítězi jasno, to v áčku bude klíčový pro další vývoj soutěže příští víkend. V něm totiž lídr soutěže z Řepova pojede hájit svůj tříbodový náskok na hřiště druhého SKP.

1.6.2017

Sporting Mladá Boleslav - Dolnobousovský SK B.Foto: Miloš Moc

Oba zmínění aspiranti postupu o víkendu bodovali naplno. Řepov doma přivítal Březno a zápas průměrné úrovně rozhodl až po poločase. V tom prvním byla k vidění vyrovnaná partie s jediným gólem, o který se postaral domácí Veselý. Po přestávce už byl domácí Řepov lepším týmem, jedinou komplikací bylo snížení Března na 1:2 v 67. minutě. Klid na domácí kopačky a dvougólový náskok vrátil Řepovu po pěti minutách Rambousek.

Boleslavské SKP se představilo v Židněvsi a mělo doslova raketový nástup. Po devíti minutách už totiž vedlo 2:0. Poté si vytvořili šance i domácí hráči, ale se zakončením si toho dne nepotykali. Definitivní podobu výsledku tak dal v 65. minutě hostující Potměšil.

Dva poslední celky skupiny A schytaly debakly na hřištích soupeřů. Branžež prohrála s béčkem Bělé 2:9, poslední Katusice dokonce inkasovaly potupnou desítku na Klášteře.

Výhody domácího hřiště využilo i béčko Bakova, které doma porazilo Jivinu i zásluhou dvou branek nestárnoucího kanonýra Jana Resla. Naopak výhoda domácího prostředí nebyla zužitkována Sportingem, který proti béčku Bousova hrál pouze v úvodní čtvrthodině, kdy si vypracoval několik slibných příležitostí. Pak hosté udeřili z první vážnější akce a domácí na zbytek zápasu odevzdaně vyklidili pole.

III. třída skupina A – 19. kolo

Židněves – SKP 0:3 (6. Zdražil, 9. Hadváb, 65. Potměšil), Řepov – Březno 3:1 (35. Veselý, 54. Uher, 72. Rambousek – 67. Bišický), Sporting – DBSK B 1:3 (65. V. Povšík – 16. J. Šolc, 44. Holub, 60. Bartoň), Klášter – Katusice 10:0 (39., 49. a 63. Rössler, 6. a 19. Knotek, 29. a 33. Železný, 38. Král, 45. J. Kandráč, 84. Vasko), Bakov B – Jivina 4:1 (37. a 46. Hammer, 36. Zajíček, 54. M. Louda – 65. Schöft), Bělá B – Branžež 9:2 (44. a 57. Fischer, 72. a 87. Barva, 15. Prokůpek, 23. Slavík, 38. Hodovanec, 67. Vrabec, 89. Mareš – 76. Kysela, 85. F. Krompaský).