Domácí s oběma nařízenými standardkami hrubě nesouhlasili. „Už před zápasem jsme slyšeli, že budou připravené nějaké noty," nechal se po utkání slyšet trenér Miroslav Hruška. „Při penaltě nastřelil soupeř zblízka našeho hráče, ležícího na trávníku, do ruky, kterou měl u těla. Před přímákem to také nebyl žádný faul," zlobil se rejšický kouč.

Domácí měli skvostný úvod, Fingerhut si narazil míč s Hermanem a z plného běhu napnul síť. Jíloviště nasadilo dva borce ročníku narození 1969, do Rejšic přijelo jen s hráči bez jediného člena realizačního týmu. Přesto byli hosté rovnocenným soupeřem, v dobrých pozicích zblízka minuli Janoušek i Bezpalec. Až proměněná penalta kapitána Kočího ve 27. minutě za spornou Býmovu ruku posadila Jíloviště do sedla. „Chybělo nám osm hráčů, nastoupili dva kluci z béčka. V plné sestavě bychom asi s Jílovištěm neměli potíže," domníval se Miroslav Hruška.

Fotbal, ČFL: Dobrovice - Benešov.
Benátky se zachránily, Dobrovice doma padla

Velká část z necelé stovky fanoušků stíhala v televizi a na mobilech sledovat i souběžně hrané vyvrcholení ligy, zato na rejšickém pažitu se toho moc nedělo. Nápor domácích nepřicházel, tvrdou ranou prověřil Varechu pouze Bělík a krátce po přestávce Sameš nezakončil přesně krásné driblérské sólo. V 65. minutě přizvedla rejšická zeď Sirového trestný kop do šibenice. Skóre 1:2 už navzdory pár náznakům na obou stranách už vydrželo až do konce, když nejblíže vyrovnání byl v 81. minutě Bělík. V pokutovém území se uvolnil a pak vypálil těsně nad.

Vítězové se udrželi v tabulce o tři body před Mnichovým Hradištěm, kterému i po vítězství v Tuchlovicích patří sestupová patnáctá příčka.

Krajský přebor – 27. kolo

Rejšice – Jíloviště 1:2 (1:1)
Branky: 4. Fingerhut – 27. z PK Kočí, 65. Sirový. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 2:0. Diváci: 91. Střely na bránu: 3:3. Rohy: 3:2.
Rejšice: Novák – Dufek (88. Výda), Kopecký (61. Váňa), Bým, Karela – Fingerhut, Kučera, Bělík, Sameš (82. Korejza) – Rys, Herman.

Tuchlovice – MSK 1:2 (0:0)
Branky: 86. Kraus – 85. a 90. Jíra. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 2:4. Diváci: 110.
Hradiště: Ježek – Zajíček, Bajer, Hofman, Horák, Krejza, Jíra, Tomašov (78. Boško), Charvát (90. Pokorný), Lakatoš, Maryška.

Okresní přebor: Chotětov - Rejšice B