Tišice - Rejšice 2:0

„Samozřejmě, že musíme vyhrát,“ měl jasno před utkáním I. B třídy Tišice – Rejšice domácí trenér Martin Brabec, „ale bude to těžké, protože postrádáme dva hráče vyloučené ve Vysoké.“

První zahrozili domácí. Ve 12. minutě skončil průnik Lukáše Temiaka neuznaným gólem, protože domácí útočník si pomohl faulem.

Tento moment se stal pro Tišické signálem ke zvýšení útočné aktivity. Najednou jich bylo plné hřiště a získali prostor ve středu pole.

Odměnou se jim stal ve 25. minutě průnik Tomáše Prejzka, jehož střela zaskočila gólmana Holana – 1:0.

Poté se však nepochopitelně „zatáhli“ před své pokutové území. Přenechali tím prostor hostům, kteří se však kromě povedené střely Putoríka (jistě ji zneškodnil Němeček) nedostali k trvalejšímu ohrožení tišické branky.

Také úvodní minuty druhé půle probíhaly podle podobného scénáře.

Vyklizený tišický střed pole ovládly Rejšice, kterým buď chyběla přesnější finální přihrávka či pohotovější zakončení. Domácí hrozili z ojedinělých protiútoků. Při jednom z nich rejšická obrana v 67. minutě „zapomněla“ na Štěpánka, který zblízka zvýšil na 2:0.

Závěr zápasu se příliš nepovedl sudímu Hájkovi. Nejprve v 71. minutě nenašel odvahu poslat pod sprchy kapitána hostů Hanuše, který dvě minuty po první žluté vztekle praštil míčem o zem v reakci na výrok pomezního.

Tato nedůslednost se hlavnímu arbitrovi vymstila o deset minut později, kdy si nejprve začala vyřizovat účty dvojice hráčů.

Vzápětí se do „debaty“ zapojili další hráči obou týmů. Při strkanici, které asistovali i pomezní rozhodčí, padala ostřejší slova, s čímž si hlavní sudí evidentně nevěděl rady.

Několik minut se nehrálo, a když mohly (či spíše měly) přijít tresty v podobě karet, byla hra bez jakéhokoli potrestání viníků (!) znovu zahájena.

Vzápětí mohli hosté snížit. V 79. minutě tišický gólman Němeček sledoval proti sluníčku, jak mu míč razítkuje břevno jeho svatyně.

Závěr dohrály Tišice v klidu, Rejšice už na zvrat neměly prostor ani čas. „Úkol splněn, máme po výhře ve Vysoké další tři body. Celé mužstvo o výhru příkladně bojovalo,“ ulevil si po utkání domácí trenér Martin Brabec.