FK Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 3:3

Ofenzivní podívaná se konala v dalším přípravném utkání boleslavských fotbalistů. Ti jeli na umělku druholigového Hradce a v zápas nakonec skončil remízou 3:3. K vidění navíc byly i tři penalty – dvě proměněné a jedna zahozená.

Boleslav poprvé v přípravném zimním období inkasovala a nakonec také poprvé neodešla ze zápasu jako jeho vítěz. Díky mrazu se také hráči museli přesunout z příjemné přírodní travičku na tu umělou.

Skóre zápasu otevřel hostující David Jarolím. Po hříchu to však bylo gólem do vlastní branky a Hradec vedl. První hráčem soupeře v zimní příprav, který dokázal prostřelit boleslavského brankáře, v tomto případě to byl jmenovitě Miller, se stal po půl hodině hry Halilovič. V poslední minutě poločasu byl uvnitř hradecké šestnáctky faulován Eliáš, jenž se snažil prosadit po Rosově centru. Nařízenou penaltu přízemní střelou k pravé tyči proměnil Ščuk.

Ofenzivní podívaná z obou stran pokračovala i po obrátce. V 57. minutě Fabiánem rozehraný roh přiťukl Johana nezištně Chramostovi a ten prostřelil obránce i brankáře. Penalta se pak kopala i na druhé straně, a také hradecký Dvořák byl úspěšný. Domácím vrátil vedení 3:2.
V 86. minutě Bořilově bombě v cestě na hradeckou branku zabránil stoper Gajič rukou a následovala penalta. Kopal ji Magera a od levé tyče vyrazil na roh Lindr.

Hosté ale nakonec ještě vyrovnat stihli. Štajner po pravé straně Janíčka, ten odcentroval a z hranice šestnáctky se prosadil rozběhnutý Bořil nechytatelnou ranou, na kterou nestačily tentokrát ani ruce stoperů ani ty brankářovi.

Branky: 14. vlastní, 29. Halilovič, 79. Dvořák – 45. Ščuk, 57. Chramosta, 89. Bořil. Rozhodčí: Novotný. Diváci: 350.

Boleslav I. poločas: Miller – Kysela, Smejkal (37. Vraštil), Dosoudil, Rosa – Jarolím, Ščuk – Eliáš, Šultes, Štohanzl – Nešpor.
Boleslav II. poločas: Hankič – Janíček, Johana, Vraštil, Fabián – Kúdela – Bořil, Magera, Štajner, Štohanzl (57. Mehanovič) – Chramosta.
Hradec: Kouba (46. Lindr) – Holeš, Rolko, Plašil (46. Gajič), Poděbradský (46. Hock) – Malínský (77. Sixta), Janoušek, Zelený (65. Zorvan), Čermák (83. Doležal) – Halilovič, Dvořák (82. Kraják).