Mladá Boleslav - FK Mladá Boleslav remizoval v úvodním semifinále poháru se Spartou na domácím hřišti.

1.5.2013

Semifinále poháru České pošty: FK Mladá Boleslav - AC Sparta PrahaFoto: PSPA/Slávek Růta

FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha 1:1

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v úvodním utkání semifinále Poháru České pošty se Spartou 1:1. Letenské poslal do vedení v 52. minutě Ladislav Krejčí, v 73. minutě ale svým prvním gólem po operaci kolena srovnal Jan Chramosta. Pražané si tak po páteční ligové remíze 2:2 s Jihlavou připsali druhý nerozhodný výsledek za sebou. Odveta je na programu za týden, příští víkend pak oba týmy změří síly také v lize.

Letenští po dvou měsících nasadili do základní sestavy útočníka Bednáře a zimní posila se od začátku zapojovala do kombinačních akcí. V jedenácté minutě si s Bednářem narazil Hušbauer, vrátil ze strany míč na hranici vápna a nabíhající Vidlička orazítkoval horní část břevna.

Jinak ale byli v úvodu aktivnější domácí a v rozmezí dvou minut dvakrát zahrozili po centru. Nejprve po rohu těsně minul nabíhající Magera. Pak se dostal k zakončení Dosoudil, ale Čech, který mezi sparťanskými tyčemi v pohárovém duelu opět zastoupil Vaclíka, stačil hlavičku ještě před brankovou čárou zkrotit.

Po svižném úvodu tempo opadlo a těžiště se přesunulo do středu pole. Z vyrovnané hry vybočila akce Krejčího s Kadeřábkem, Miller ale nakonec neměl se zákrokem práci. Na druhé straně zahrozili Mladoboleslavští znovu ze vzduchu, Dosoudil hlavičkoval v dobré pozici nad.

Po přestávce pokračovala Sparta ve zlepšeném výkonu z druhé části úvodního dějství a brzy mírnou převahu přetavila ve vedoucí trefu. Millera v 52. minutě zaskočil přízemní střelou k tyči Krejčí.

Domácí až po inkasovaném gólu znovu zvýšili obrátky. Po velkém závaru a několika odrazech odvrátil se štěstím míč na roh Vidlička, v 64. minutě pak Nešpor přehlavičkoval odkrytou branku.

Sparta prováhala několik nadějných brejků a v 73. minutě ji za to stihl trest. Střídající Chramosta nadvakrát doklepl do sítě Nešporův přízemní centr a oslavil premiérový gól od návratu po operaci kolena. Středočeši zatlačili hosty na jejich půlku a nakonec nebyli daleko od obratu. Po Dosoudilově hlavičce zachránil před brankovou čárou Kweuke.

Branky: 73. Chramosta – 52. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: Krejčí, Kadeřábek, Vidlička, Vácha (S). Diváci: 4477.
Boleslav: Miller – Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil – Jarolím, Ščuk – Mareš (81. Zahustel), Magera (54. Chramosta), Sivrič (68. Ondřejka) – Nešpor.
Sparta: Čech – Vidlička, Jarošík, Polom, Pamič – Kadeřábek, Vácha, Matějovský, Hušbauer (90. Čermák), Krejčí (82. Kadlec) – Bednář (67. Kweuke).

Autor: Jaroslav Bílek, ČTK