Mladoboleslavsko - Přehled víkendu v okresních fotbalových soutěžích.

Fotogalerie
37 fotografií

III. třída: Slavoj Kropáčova Vrutice B - Sporting Mladá BoleslavFoto: Lenka Pakandlová

Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu fotbalové okresní soutěže.

Nejzajímavějším výsledkem v okresním přeboru je vysoká výhra rezervy Benátek v Kostelním Hlavně.

V taháku III. třídy vyhrálo SKP přesvědčivě nad béčkem Dlouhé Lhoty 4:0. Ve druhé skupině zaváhal favorit z Horek, když doma zachráňoval remízu s Nemyslovicemi.

Okresní přebor

Řepov – Dobrovice 1:3 (1:3)
Hosté byli v prvním poločase jasně lepším týmem. Pak dokázal Honzák vyrovnat, ale ještě do přestávky strhli Dobrovičtí vedení na svou stranu. Druhý poločas byl již vyrovnaný, ale bez branek.
Branky: Honzák – Miškovský 2, Matějovský. Rozhodčí: Jirků. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Hráč utkání: Krichebauer – Hruška.

Krnsko – Čejetice 3:1 (1:1)
Vyrovnaný zápas s lepší koncovkou pro domácí.
Branky: Vízek, J. Hötzel, Firický – Jaroš. Rozhodčí: Vrabec. Diváci: 60. Hráč utkání: Vízek – Vránek.

K. Hlavno – Benátky B 2:8 (1:5)
Jasná záležitost pro posílený tým hostí, kteří již po čtvrt hodině zápasu vedli nad do té doby neporaženým Hlavnem 4:0.
Branky: Bůžek, Toman – Šesták 3, Novotný 2, Mareš, Šimek, Bambuch. Rozhodčí: Votoček. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Hráč utkání: Bůžek – Šesták.

Klášter – Kněžmost 0:1 (0:0)
Utkání průměrné úrovně bez brankových příležitostí. Patnáct minut před koncem utkání šli hosté do vedení a udrželi jej i přes nápor domácích až do závěrečného hvizdu rozhodčího Chládka.
Branka: Hybner. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Hráč utkání: Kofr – Kasper.

Březno – Struhy 4:1 (2:0)
Zasloužená výhra domácích, kteří zaznamenali první tří bodový zisk v nové sezoně. Březno ještě další šance zahodilo.
Branky: Cepka 2, Hendrych, Bauer – Michal. Rozhodčí: Meščan. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Hráč utkání: Cepka – Michal.

Akuma – Bezno 6:0 (4:0)
Podrobnosti přineseme zítra.
Branky: Kohnhäuser 3, L. Hlaváček, Bernat, Krejčí. Rozhodčí: Vrábel. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Hráč utkání: Kohnhäuser – Möbius.

Kropáčova Vrutice – Zdětín 1:0

III. třída skupina A

Doubrava – Čistá 3:0 (1:0)
Výsledek by mohl ukazovat na jasné vítězství domácích, ale šance měli i hosté, nicméně nedokázali využít ani jednu.
Branky: Pálka, Bárta, Peterka. Rozhodčí: Bez. ŽK: 0:1. Diváci: 40.

Skalsko – Jivina 2:2 (1:1)
Domácí dvakrát vedli, ale jivina dokázala pokaždé jejich náskok smazat.
Branky: Vyšohlíd, Vele – Laurin, Matoušek. Rozhodčí: Flanderka. ŽK: 5:3. Diváci: 40.

Kr. Vrutice B – Sporting MB 2:0 (1:0)
Hosté hráli, ale do vedení šli po nedorozumění v hostující obraně Vrutičtí. Ve druhéme poločase se hra vyrovnala, hosté otevřeli hru, ale jejich snaha o zakončení byla jalová. Naopak domácí hrozili z brejků z nichž jeden využili. K úrovni utkání přispěl i skvěle pískající sudí Hütter, který musel opustit odpolední idilku u bazénu a zaskočit za nedostavivšího se kolegu Hloucala.
Branky: Křapka 2. Rozhodčí: Hütter. ŽK: 5:5. Diváci: 50. Hráč utkání: Křapka – Křepelka.

Horky – Nemyslovice 3:3 (0:3)
Hosté vystřelili v prvních dvaceti minutách třikrát na branku a vedli 3:0. Pak byl k vidění drtivý tlak Horek, které dokázaly vyrovnat až v poslední minutě z pokutového kopu.
Branky: Kadlec, Hlavička, Mosiurczak – Baborák 2, Jakubinský. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 1:0. ČK: P. Vonášek (N). Diváci: 150. Hráč utkání: Kohout – P. Vonášek.

Kochánky – Předměřice 1:3 (0:0)

Hosté byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Kochánky sice zápas zdramatizovali, když v 70. minutě vyrovnali, ale Předměřičtí zabrali a zápas rozhodli.
Branky: ? – Macura 3. Rozhodčí: Sobalík. ŽK: 2:3. ČK: Haspeklo (K). Diváci: 80. Hráč utkání: Vágner – Macura.

Strašnov – Katusice 7:2
Krnsko B – Jabkenice 1:1
Žerčice – Chotětov 0:1

IV. třída

Ledce – Bezno B 6:0 (4:0)
Hosté přijeli pouze s deseti hráči a tak byla k vidění jednoznačná záležitost domácích.
Branky: Hradil 2, Nečas, Kolátor, Dobruský, Ernest. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Hráč utkání: Hrdý – Bajer.

Nadměrný náklad bojoval se zatáčkami, vypnout se muselo i osvětlení a rozhlas

Mnichovo Hradiště – Neobvyklou podívanou zažili po úterní deváté večerní obyvatelé Mnichova Hradiště a obcí, které leží na komunikaci ve směru na Kuřivody.

Mají autobusáci důvod ke stávce? Rozhodnou se sami

Střední Čechy – Dostaneme se za týden do svého cíle? Tuhle otázku si nyní kladnou lidé dojíždějící veřejnou dopravou do škol, do zaměstnání – či třeba k lékaři. Na protest proti nízkým mzdám řidičů autobusů vyhlásilo předsednictvo Odborového svazu dopravy celostátní stávku. Den D? Čtvrtek 6. dubna. Hodina H? 0:00–24.00. Po celý den; od půlnoci do půlnoci.

KRIMI MIX: Žena si ustlala na lavičce

Mladá Boleslav - Když si někdo odpoledne lehne na lavičku v centru města, je to přinejmenším podezřelé. Pracovník kamerového systému městské policie, který na obrazovce spatřil na lavičce na Třídě Václava Klementa ležící nehybnou ženu, proto okamžitě poslal na místo hlídku. Ta zjistila, že se vlastně nic neděje. „Žena si na lavičce chtěla pouze odpočinout, neměla žádnou indispozici," vysvětli ředitel mladoboleslavských strážníků Tomáš Kypta.

Škoda Vision E: Automobilka ukázala budoucnost elektrického pohonu

Budoucnost je v pohonu na elektrický proud, je přesvědčená automobilka Škoda Auto. Na autosalonu v Šanghaji tak v druhé polovině dubna představí atraktivní studii Škoda Vision E, pětidvéřové SUV kupé, které čistě na elektřinu ujede 500 kilometrů. Automobilka studií naznačuje cestu, po které se hodlá v příštích letech vydat.