Mladoboleslavsko - Přehled víkendu v okresních fotbalových soutěžích.

5.9.2011 3

III. třída: Slavoj Kropáčova Vrutice B - Sporting Mladá BoleslavFoto: Lenka Pakandlová

Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu fotbalové okresní soutěže.

Nejzajímavějším výsledkem v okresním přeboru je vysoká výhra rezervy Benátek v Kostelním Hlavně.

V taháku III. třídy vyhrálo SKP přesvědčivě nad béčkem Dlouhé Lhoty 4:0. Ve druhé skupině zaváhal favorit z Horek, když doma zachráňoval remízu s Nemyslovicemi.

Okresní přebor

Řepov – Dobrovice 1:3 (1:3)
Hosté byli v prvním poločase jasně lepším týmem. Pak dokázal Honzák vyrovnat, ale ještě do přestávky strhli Dobrovičtí vedení na svou stranu. Druhý poločas byl již vyrovnaný, ale bez branek.
Branky: Honzák – Miškovský 2, Matějovský. Rozhodčí: Jirků. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Hráč utkání: Krichebauer – Hruška.

Krnsko – Čejetice 3:1 (1:1)
Vyrovnaný zápas s lepší koncovkou pro domácí.
Branky: Vízek, J. Hötzel, Firický – Jaroš. Rozhodčí: Vrabec. Diváci: 60. Hráč utkání: Vízek – Vránek.

K. Hlavno – Benátky B 2:8 (1:5)
Jasná záležitost pro posílený tým hostí, kteří již po čtvrt hodině zápasu vedli nad do té doby neporaženým Hlavnem 4:0.
Branky: Bůžek, Toman – Šesták 3, Novotný 2, Mareš, Šimek, Bambuch. Rozhodčí: Votoček. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Hráč utkání: Bůžek – Šesták.

Klášter – Kněžmost 0:1 (0:0)
Utkání průměrné úrovně bez brankových příležitostí. Patnáct minut před koncem utkání šli hosté do vedení a udrželi jej i přes nápor domácích až do závěrečného hvizdu rozhodčího Chládka.
Branka: Hybner. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Hráč utkání: Kofr – Kasper.

Březno – Struhy 4:1 (2:0)
Zasloužená výhra domácích, kteří zaznamenali první tří bodový zisk v nové sezoně. Březno ještě další šance zahodilo.
Branky: Cepka 2, Hendrych, Bauer – Michal. Rozhodčí: Meščan. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Hráč utkání: Cepka – Michal.

Akuma – Bezno 6:0 (4:0)
Podrobnosti přineseme zítra.
Branky: Kohnhäuser 3, L. Hlaváček, Bernat, Krejčí. Rozhodčí: Vrábel. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Hráč utkání: Kohnhäuser – Möbius.

Kropáčova Vrutice – Zdětín 1:0

III. třída skupina A

Doubrava – Čistá 3:0 (1:0)
Výsledek by mohl ukazovat na jasné vítězství domácích, ale šance měli i hosté, nicméně nedokázali využít ani jednu.
Branky: Pálka, Bárta, Peterka. Rozhodčí: Bez. ŽK: 0:1. Diváci: 40.

Skalsko – Jivina 2:2 (1:1)
Domácí dvakrát vedli, ale jivina dokázala pokaždé jejich náskok smazat.
Branky: Vyšohlíd, Vele – Laurin, Matoušek. Rozhodčí: Flanderka. ŽK: 5:3. Diváci: 40.

Kr. Vrutice B – Sporting MB 2:0 (1:0)
Hosté hráli, ale do vedení šli po nedorozumění v hostující obraně Vrutičtí. Ve druhéme poločase se hra vyrovnala, hosté otevřeli hru, ale jejich snaha o zakončení byla jalová. Naopak domácí hrozili z brejků z nichž jeden využili. K úrovni utkání přispěl i skvěle pískající sudí Hütter, který musel opustit odpolední idilku u bazénu a zaskočit za nedostavivšího se kolegu Hloucala.
Branky: Křapka 2. Rozhodčí: Hütter. ŽK: 5:5. Diváci: 50. Hráč utkání: Křapka – Křepelka.

Horky – Nemyslovice 3:3 (0:3)
Hosté vystřelili v prvních dvaceti minutách třikrát na branku a vedli 3:0. Pak byl k vidění drtivý tlak Horek, které dokázaly vyrovnat až v poslední minutě z pokutového kopu.
Branky: Kadlec, Hlavička, Mosiurczak – Baborák 2, Jakubinský. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 1:0. ČK: P. Vonášek (N). Diváci: 150. Hráč utkání: Kohout – P. Vonášek.

Kochánky – Předměřice 1:3 (0:0)

Hosté byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Kochánky sice zápas zdramatizovali, když v 70. minutě vyrovnali, ale Předměřičtí zabrali a zápas rozhodli.
Branky: ? – Macura 3. Rozhodčí: Sobalík. ŽK: 2:3. ČK: Haspeklo (K). Diváci: 80. Hráč utkání: Vágner – Macura.

Strašnov – Katusice 7:2
Krnsko B – Jabkenice 1:1
Žerčice – Chotětov 0:1

IV. třída

Ledce – Bezno B 6:0 (4:0)
Hosté přijeli pouze s deseti hráči a tak byla k vidění jednoznačná záležitost domácích.
Branky: Hradil 2, Nečas, Kolátor, Dobruský, Ernest. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Hráč utkání: Hrdý – Bajer.

KRÁTCE: Lávka přes Klenici už je takřka hotová

Generální ředitel TTD Cukrovary a lihovary Oldřich Reinbergr.
67

Řepná kampaň je za dveřmi, cukrovar v Dobrovici finišuje

KRÁTCE: Čadíci opět přivezou kino

Benátky nad Jizerou – O víkendu vyrazily na trasu první ze sedmi kočovných kinematografů bratří Čadíků, které budou až do prvního zářijového týdne křižovat Českou republiku.

OBRAZEM: Projekt EDISON učí studenty toleranci

Nymburk - Nymburské Gymnázium Bohumila Hrabala se zapojilo i letos do mezinárodního projektu EDISON. Škola a rodiny žáků se staly na týden domovem studentů z Hongkongu, Číny, Singapuru, Bahrainu, Mexika, Kanady nebo Íránu, aby při společných besedách, prezentacích, ale třeba i přípravě typických pokrmů navzájem srovnávali zvyky, tradice jednotlivých zemí a snažili se jim lépe porozumět.

OBRAZEM: Jizera byla příjemným osvěžením

Mnichovo Hradiště - Parný letní den spojený s ochutnávkou tradičních, ale i exotických specialit si užili návštěvníci pláže u Jizery v Mnichově Hradišti, kde se konal Restaurant Day. Jelikož se sobotní teploty místy šplhaly i k dvaatřiceti stupňům, přítomné neodradila ani ledová voda a mnozí Jizeru využili k příjemnému osvěžení.

Všejany - Už pošesté se ve Všejanech sešli siláci z řad žen a mužů, aby poměřili své síly v neobvyklé sportovní disciplíně, a to v přetahování lana. Amatérské mistrovství republiky šestičlenných družstev tu začali pořádat náhodou. Na začátku asi nikdo nepředpokládal, že si tento sport získá tak velkou oblibu.